Walentynki w wersji homemade


Czy Walentynki to marketingowa sztuczka, zalew kiczu i tandety czy faktycznie Święto Zakochanych?
Czy rzeczywiście można w tym dniu okazać uczucia bez wydawania grubej forsy? 

Zapewne cała rzesza tych, którzy zapomnieli, ruszy do sklepów, aby w ostatniej chwili zakupić jakiś drobiazg- niekoniecznie trafiony. 
Czy taki podarunek może być dobrą metodą na okazanie uczuć? Raczej nie!!! Ale to nie znaczy, że idea obdarowywania ukochanej osoby drobiazgiem mającym symbolizować naszą sympatię jest całkowicie bez sensu.

Własnoręcznie przygotowane podarunki świadczą nie tylko o naszej sympatii, ale także o zaangażowaniu. Łatwo jest pójść do Tesco czy innego marketu i kupić czekoladki z nadrukowaną walentynkową etykietą. Ale czy o to chodzi?


Pomysły na drobiazgi handmade:

1. Pudełko tekturowe z serduszkiem.
Do takiego pudełka możemy wrzucić pralinki lub inne słodycze, np żelki. Wygląda bardzo efektowanie, a jego przygotowanie nie trwa długo i nie jest skomplikowane. Wystarczy trochę cierpliwości.


2. Walentynkowe domino.
Na długie zimowe wieczory idealna zabawanie tylko dla zakochanych.
Wystarczą małe kawałki drewna oraz nadrukowane karteczki z serduszkami w różnych tonacjach. 


3. Korkowe serducho.
Lubicie wino? Świetnie! Wystarczy tylko zbierać korki z butelek i możemy wyczarować na prawdę niezwykłe cudo. Wielkość pamiątki zależna od ilości korków. Do dzieła!4. Miłosny list.
Kiedy ostatnio mówiliście drugiej osobie, jak wiele ona dla was znaczy? Dzień Zakochanych to doskonała okazja, do podzielenia się swoimi uczuciami. Wystarczy wysłać bardziej rozbudowaną wersję walentynkowej kartki - miłosny list. Osoba, która go otrzyma z pewnością będzie powracała do lektury wielokrotnie. Zapakujcie taki list w własnoręcznie przygotowaną kopertę!5. Romantyczna kolacja w domu.
Nie każdy jest mistrzem kulinarny, ale zapewne każdy z nas ma jakieś popisowe danie. Nie musi to być nadziewany indyk albo homar. Czasem wystarczy zwykły mielony w kształcie serca. 6. Domowe SPA przy świecach.
Po rozkoszach ducha i podniebienia czas na kojący nerwy i pobudzający zmysły wieczór w domowym spa. Przygotuj aromatyczną kąpiel w blasku świec i zrób swojej walentynce odprężający masaż.7. Filcowa maskotka.
Co powicie na własnoręcznie wykonaną maskotkę z filcu? W sam raz dla ukochanej osoby. 

8. Ciasteczka.
Ciasteczka chyba są jedną z najłatwieszych opcji, ale może i najfajnieszą!? Przy dekoracji możemy puścić wodze fantazji i popisać się swoimi umiejętnościami.A więc bez względu na to jaka jest zasobność naszego portfela, możemy sprawić, że na twarzy naszej ukochanej osoby zagości piękny uśmiech, a nawet może łzy wzruszenia.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl