Rzeczywistość kontra reklama, czyli test pieluszek Dada Extra Care


Ile razy wybierając produkty dla dzieci zastanawiałaś się czy podejmujesz dobrą decyzję?

Rzeczywistość kontra reklama.


Szeroki wybór asortymentu dla naszych maluszków powoduje, że czasami głupiejemy od natłoku informacji. Reklamy zachwalają produkty, ale prawda jest taka, że tylko czujne oko rodzica może najlepiej sprawdzić, czy dany produkt jest dobry.

Tak samo było i u nas choćby w kwestii wyboru pieluszek jednorazowych. Wydawać by się mogło, że te najdroższe będą idealnie pasowały dla dzieci, ale rzeczywistość to mocno zweryfikowała. Na skórze naszej córeczki pojawiło się zaczerwienie i mocne odparzenie, którego dość długo nie mogliśmy się pozbyć, choć te same pieluchy sprawdzały się przy Kubie rewelacyjnie.

Podczas swojej macierzyńskiej drogi, która trwa już prawie 5 lat, miałam okazję przetestować różnego rodzaju pieluszki dla dzieci. Od tych najdroższych poprzez te, które dostępne są jedynie w określonych sklepach, kończąc na tych najtańszych.

Przyznam szczerze, że dzięki temu dostrzegłam, że często tańsze produkty wcale nie są gorsze jakościowo, jak mi się kiedyś wydawało.Zaufaj nowym pieluszkom Dada Extra Care

Od jakiegoś roku używam w naszym domu pieluszek Dada, a mając okazję wykonać eksperyment z ich udziałem, ochoczo się na to zgodziłam. Dzięki profesjonalnemu testowi udowodnię Wam, że pieluchy Dada Extra Care zasługują na zaufanie rodziców, a że w sklepach występują w 5 rozmiarach: 1, 2, 3, 4 oraz 5, to Wasze dzieci będą mogły cieszyć się superchłonnymi pieluchami przez długi czas.

Czas na test, żeby zaprezentować Wam, jak skutecznie działa chłonność w Dada Extra Care 😉

Do sprawdzenia chłonności użyłam:
 • pieluszki
 • butelki ze specjalnym płynem
 • zlewki
 • 1 kg odważnika
 • nożyczek
 • stopera
 • specjalnych papierków sprawdzających chłonność
 • lupy
 • miarki
 • rękawiczek

A najważniejszym testerem już od dłuższego czasu jest moja najwspanialsza córeczka Agatka.

 1. W pierwszej kolejności odmierzyłam 50 ml płynu, który wlałam na środek pieluszki.

2. Nastawiłam stoper na 5 minut i obserwowałam jak pielucha wciąga substancję.3. Po upływie 5 minut położyłam załączone papierki, a następnie przycisnęłam je 1 kg odważnikiem. Po 15 sekundach udało mi się zdjąć odważnik i ocenić jak bardzo wchłonął się płyn.
4. Załączonymi nożyczkami przecięłam pieluszkę i za pomocą lupy dokładnie obejrzałam jej zawartość.


Absorbujące granulki, które wchłonęły płyn zdecydowanie spełniły swoją rolę i nie pozwoliły na pozostawienie pieluchy mokrej wewnątrz. Superchłonne kanaliki równomiernie rozprowadziły zawartość pieluchy, przez co nie zrobiła się w jednym miejscu zbita "klucha".

Zobaczcie jeszcze, co sądzę o poszczególnych elementach pieluszek.


Wygląd

Pieluszki, których używamy to nowe Dada Extra Care w rozmiarze 4. Każda z pieluszek ma delikatny wzór w postaci odlotowych chmurek i latawców oraz miętowych gwiazdek i balonów. Wzór nie jest agresywny i przepełniony detalami lecz skromny i po prostu ładny.Miękkość

Pieluszki Dada Extra Care mają delikatną warstwę zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną. Nigdy nie zdarzyło się, aby pieluszka Dady uciskała delikatną skórę mojego dziecka, bo w przeciwnym razie nie używalibyśmy ich tak chętnie, a teraz pieluszki zostały dodatkowo wyposażone w Cosyleg System, czyli płaskie gumeczki, które mniej uciskają na skórę dziecka. Delikatne falbanki z boku uniemożliwiają odciskanie się pieluchy w pachwinach.Zapach

Dla innych plus, dla innych minus, ale pieluszki Dada Extra Care nie zawierają substancji zapachowych. W odróżnieniu od innych pieluch nie pachną chemiczne ani plastikowo, szczególnie w momencie, kiedy są pełne (chyba, że czuć zawartość 😁). Dzięki temu jest mniejsze ryzyko alergii i podrażnień.Elastyczność

Nowa formuła pieluch Dada Extra Care sprawia, że są przede wszystkim elastyczne i rozciągliwe, przez co łatwo dopasowują się do skóry dziecka. Po naciągnięciu pieluchy można zobaczyć, że podwoiła prawie swoją długość, co sprawia, że dziecko zyskało dużo większą swobodę ruchów podczas zabaw.
Cena

Koszt pieluszek Dada Extra Care nie jest wysoki. W przeliczeniu na jedną pieluszkę wychodzi ok 59 gr, bo opakowanie 50 sztuk w rozmiarze 4 kosztuje 29.99 PLN, co daje dobry stosunek jakości do ceny. Atrakcyjna cena to gwarancja sukcesu, szczególnie przy tak dobrej jakości.Zapięcie

Mocne potrójne rzepy zamocowane na elastycznej gumce, które po zapięciu trzymają się na tyle mocno, że żadne harce nie spowodują odpięcia się pieluchy. Rzepy idealnie przylegają do pieluchy i ciała dziecka, a oprócz tego można ich używać wielokrotnie.Chłonność

Na wielu forach przeczytałam, że tańsze pieluszki przeciekają lub wiszą dzieciom do kolan. Przyznam szczerze, że będąc mamą dwójki dzieci i używając pieluszek różnych marek, nigdy nie zdarzyło mi się, aby jakakolwiek pielucha wisiała. Nie umiem sobie nawet tego wyobrazić, ale nie wiem też w jakich odstępach czasu miała miejsce zmiana pieluchy. W nowych pieluchach Dada Extra Care pojawił się identyfikator wilgotności na przedniej części, dzięki temu łatwo sprawdzimy czy pielucha naszego dziecka nie potrzebuje zmiany.
Dodatkową ochroną przed przeciekaniem są kanaliki, które zapewniają pieluszkom większą chłonność, dzięki czemu mamy 100% pewność, że pielucha pozostanie sucha, a jej zawartość nie ucieknie nam bokiem.
U nas nawet po całej nocy pielucha jest na swoim miejscu i nigdy nie przecieka.Podsumowanie

Jak widzicie nowe pieluchy Dada Extra Care są bardzo chłonne, przez co Wasze dzieci nigdy nie będą miały mokrej pupy. Skład nie powinien uczulać, ale jak wiemy, skóra dzieci jest niezwykle delikatna i trzeba samemu sprawdzić czy akurat nadają się dla Waszych pociech.


social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl