Kreatywne zabawy dla rocznego dziecka.

Drodzy Rodzice.
Czasem cały karton drogich zabawek z Fisher Price`a nie zastąpi Maluchowi spędzenia czasu z mamą czy tatą. Przygotowałam dla Was kilka pomysłów na kreatywne zabawy z Waszymi pociechami. Spędzanie czasu z Rodzicami jest dla dzieci niezwykle ważne. Pamiętajcie o tym i mimo natłoku obowiązków, poświęcajcie swoich dzieciom czas.
Przedstawię Wam kilka propozycji, z których korzystamy z Kubusiem.

  • PUZZLE

Super sprawa na poznawanie i dopasowywanie różnych kształtów. Na rynku dostępnych jest wiele pięknych puzzli dostosowanych bezpośrednio do wieku naszego Szkraba. U nas w domu nie mamy typowych puzzli lecz drewniane z autami i zwierzątkami. Muszę przyznać, że na chwile obecną Kuba nie jest zbytnio nimi zainteresowany jeżeli chodzi o układanie. Zdecydowanie woli je gryźć.
Cena drewnianych ok. 15 PLN/ sztuka.
Cena tradycyjnych ok. 19 PLN/ sztuka.  • TOR DLA AUT


Synuś dostał kiedyś w prezencie spiralną zjeżdżalnię dla autek. Dokupiliśmy do kompletu most i znaki i utworzyła nam się całkiem fajna zabawka. W komplecie były 2 samochody strażackie wykonane z miękkiego tworzywa przeznaczone dla małych dzieci. Do tej pory udało nam się zgromadzić 25 sztuk innych samochodów, typu samoloty, dinozaury, zwierzątka, koparki i inne.
Zestawy zakupione były w Tesco:
Cena zjeżdżalni ok. 38 PLN
Cena mostu ok. 17 PLN
Cena aut: 4.99 PLN/ sztuka.


  • BOB BUDOWNICZY

Do tej zabawy potrzebne są klocki. Mamy w domu komplet Middle Blocks III z Wadera, o którym pisałam |tutaj| oraz zwykłe drewniane kwadratowe. Bawimy się na zmianę w zależności od tego w którym pokoju przebywamy. Lubimy wymyślać i tworzyć prototypy aut oraz budować wszelkiego rodzaju wiadukty, pod którymi przejeżdżają samochody. Stwierdziliśmy jednak zgodnie z Mężem, że koniecznie musimy dokupić więcej klocków, bo zaczynają się spory, kto ma się nimi bawić. ;-)
Cena klocków Middle Blocks III- 17.99 PLN.


  • KULKI PAPIEROWE

Czasem w naszym domu pojawiają się niepotrzebne papiery i zanim je wykorzystamy do rozpalenia w piecu najpierw się nimi trochę pobawimy. Nasza zabawa polega na zrobieniu z papieru kulek- dzieci na pewno chętnie w tym pomogą- a następnie przesypywaniu ich w rożnych pojemnikach, plastikowych miseczkach i wiaderkach. Nie zapominamy również o turlaniu ich do siebie. Świetna zabawa, którą łatwo przygotować i łatwo posprzątać ;-)
  • KOLOROWE ŁAPKI

Czasem jak jest brzydka pogoda i nie wychodzimy na dwór znajdujemy sobie bardzo fajną zabawę, która niezwykle pobudza kreatywność mojego małego odkrywcy. Malujemy rączki farbami i odciskamy na zwykłych kartkach papieru. Efekty czasem przechodzą nasze oczekiwania. Zabawa jest super zarówno dla młodszych jak i starszych dzieciaków.
Pamiętaj! Dobrze zabezpiecz dziecko, najlepiej załóż fartuszek, który łatwo wytrzesz wilgotną szmatką.

  • RYSOWANIE

Jeśli nie mamy ochoty bawić się farbami, wyjmujemy wtedy pudełka z kredkami i mazakami i puszczamy wodze fantazji. Czasem mama coś narysuje, czasem tata, ale najczęściej na kartce naszego Smyka widać jedynie bazgrołki.  • CZYTANIE

Większość dzieci chętnie ogląda książeczki i lubi jak im się czyta. Kubuś za czytaniem jakoś zbytnio nie przepada, ale lubi oglądać obrazki (najlepiej z autkami). Czasem ma ochotę wysłuchać jakiegoś opowiadania i wtedy najlepiej wychodzi nam improwizacja.
  • SPRZĄTANIE

Nie każde dziecko sprzątanie traktuje jak dobrą zabawę. W moim domu ciągle i wciąż mam powycierane chusteczkami do pupki kurze, okna i podłogi. Moje dziecko jak tylko dostrzeże otwarte drzwi do WC, to jak ninja potrafi przemknąć się i wyjść niezauważony z wielką szczotką do zamiatania. Dla niego to sama przyjemność kiedy pozwalam mu pomagać w obowiązkach domowych. Najlepiej jednak wychodzi mu układanie zabawek z podłogi na kanapie.


Jeśli interesują Cię kreatywne zabawy i chcesz zastosować je w swoim domu, to zachęcam Cię do obejrzenia zestawienia najpopularniejszych zabawek dla rocznego dziecka, któe wspomogą jego rozwój oraz pozwolą świetnie zająć czas.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl