Letnie gry od Granna.

gry granna

Lato, to taki wspaniały czas, gdzie nie tylko przyroda budzi się do życia. Człowiek czując na twarzy promienie słońca i przyjemne ciepło ma od razu więcej siły do działania.
Rower, bieganie, czy zabawy w piasku występują u nas na porządku dziennym, ale przecież dzieciaki chcą też pobawić się w inny sposób.

Zabawy dla młodszych.

Ile można bawić się klockami czy czytać książeczki. Maluch jak wiemy chłonie wiedzę jak gąbka i dlatego też dostosowanymi do wieku grami wspieramy jego rozwój i zasób słów. Seria dla najmłodszych "Już gram" to zbiór 6 ciekawych gier przeznaczonych dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat, ale zarówno młodsze dzieci, ja i starsze świetnie przy niej będą się bawić, co zresztą możecie zauważyć po zdjęciach- Kuba w zasadzie nie chciał dopuścić młodszej siostry do pozowania.

We wcześniejszych naszych wpisach pokazywaliśmy Wam już gry "Auta" i "Mały Miś" oraz "Domki" (klikając na nazwę gry przeniesiecie się do wybranego wpisu).
Tym razem mamy Wam do pokazania 3 kolejne pozycje, które z pewnością tak, jak nam się spodobają."Mamusie"

Gra tzw dobieranka, czyli dwuelementowe puzzle, które z pewnością zachwycą Was pięknymi grafikami. Tak, jak w prawdziwym świecie mamy pomagają swoim dzieciom poznawać świat, tak samo dzieje się u zwierząt. Kotka myje kociaka, sowa uczy małą sówkę jak poszybować wysoko, a mama bobra uczy swojego malucha jak odpowiednio przygotowywać gałązki. Przykładów jest mnóstwo, a wszystko w bardzo piękny sposób pokazane. Jako gratis w pudełku znajduje się plakat, który przedstawia oraz opisuje zwierzęta w naturalnych sytuacjach."Zwierzątka"

Kolejna gra, jak sama nazwa wskazuje znowu zagłębia z maluchami temat przyrody i jej mieszkańców. Jest to rodzaj domina, które zawiera 27 kartoników wykonanych z grubej tektury z podobiznami wiewiórki, żaby, ptaszka czy zajączka. Całość wygląda bardzo uroczo, a przy okazji uczy dziecko dobierania takich samych kart. Podczas zabawy możemy tworzyć zabawne historyjki czy po prostu uczyć dziecko nazewnictwa poszczególnych zwierząt oraz miejsca, gdzie możemy je spotkać. Do gry dołączono niezwykle barwny plakat ze zwierzątkami.

"Plastusie"

Gra memo zawierająca 24 kartoniki z grubej tektury. Obrazki przedstawiają m.in. bohaterów polskich bajek, jak np. kot w butach czy Jaś i Małgosia. Oprócz tego znajdziemy również postacie krówek, świnek czy pięknego koguta. Gra uczy przede wszystkim znajdowania takich samych obrazków oraz ćwiczenia pamięci, co do miejsca ich położenia. Ponadto zasady gry mogą ulec zmianie, a wybranie kartonika z daną postacią czy rzeczą szybko zamienią się w ciekawe opowieści, które sprawią Wam mnóstwo radości. Do pudełka również dołączono plakat z angielskimi słówkami.Zabawy dla starszaków.

Kompletna nowość wśród asortymentu gier Granna- seria "Legendy polskie", która na razie składa się z dwóch pozycji. Jak łatwo się domyślić, łączy je tematyka, nawiązująca do tradycyjnych opowieści. Wydawca stanął na wysokości zadania i na wstępie każdej z instrukcji zamieścił skróconą wersję legendy, do której nawiązuje dany tytuł. 

"Bazyliszek"

Pamiętacie ze szkoły postać okropnego bazyliszka, którego wzrok zamieniał każdego w kamień? Przyznam szczerze, że bardzo lubiłam tę legendę i z wypiekami na twarzy śledziłam jej zakończenie. W grze zamieniamy się w bohaterów tej opowieści i próbujemy bezpiecznie opuścić piwnice tak, aby nie napotkać na swojej drodze groźnego Bazyliszka. 

Zasady gry nie są skomplikowane. Z dostępnych kart musimy musimy przejść po komnatach pamiętając, aby w każdej znaleźć się tylko jeden raz. Bliźniacze karty w naszym stosie sprawiają, że zamieniamy się w kamień i przegrywamy rundę. Za każde odwiedzone pomieszczenie dostajemy punkty, a ten kto uzbierał ich największą ilość wygrywa.


"Pan Twardowski"

Postać wszystkim doskonale znana za sprawą jego pojazdu jakim był kogut ;-) W grze zamieniamy się z biesy, które próbują porwać legendarnego czarnoksiężnika za niedotrzymanie słowa diabłu. Pan Twardowski to gra dedukcyjna, w której musicie przyjrzeć się obrazkowi karczmy i wskazać, który element uległ zmianie. Jeśli Wam się uda, dowiecie się więcej o wyglądzie czarodzieja.

Zasady tej gry również nie należą do skomplikowanych. Musimy być jednak szybcy i co najważniejsze uważni, aby wyśledzić, którego spośród sześciu zebranych tam szlachciców powinniśmy porwać do piekieł. Zdobywamy w tym celu wskazówki co do wyglądu zewnętrznego naszego bohatera, by na zasadzie dedukcji ostatecznie wskazać tego właściwego.Gry przemyślane, ładne graficznie, ćwiczą konkretne cechy takie, jak pamięć, myślenie dedukcyjne i odporność na presję czasu. Przeznaczone dla dzieci od 6 lat. Nie mogę się doczekać kolejnych gier z tej serii- chętnie przypomniałabym sobie wszystkie polskie legendy.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl