Ogrodowe pikniki.


Weekend. Zegar wybił godzinę 7. Jeszcze kilka lat temu była to dla Ciebie nieludzka godzina do pobudki. Teraz niestety tez tak jest, ale jak to się mówi "kto ma dzieci, ten nie śpi".
Mimo, iż próbujesz udawać, że nadal jesteś w błogim śnie, soczysty kopniak najmłodszej pociechy ląduje na twojej twarzy, a zaraz po tym ktoś swoim małym łokciem nokautuje Cię w żebro!

Powolne poranki są najlepsze.

Rodzinny poranek w sypialni trwa jeszcze chwilę- typowy slow life- powolne ubieranie, poranna toaleta, śmiech biegających na bosaka dzieci.
Na spokojnie smarujesz świeże bułki masłem podczas gdy z blatu obok unosi się zapach pysznej kawy zrobionej przez męża w ulubionych filiżankach- już wiesz, że będzie to dobry dzień.

Wspólne posiłki choć celebrujemy przecież każdego dnia, dla mnie ważne jest aby to robić bez pośpiechu. Zdarza nam się, że spędzamy rano ponad godzinę przy stole, bo przecież oprócz śniadania delektujemy się wspólną kawą. Dzieci chętnie jedzą naleśniki wygrzebując ze słoików domowe dżemy z wiśni i czarnej porzeczki popijając pysznym sokiem z truskawek zerwanych na babcinym polu. Maluchy pałaszują talerze, aż im się uszy trzęsą- dla mnie to najlepsza nagroda za godziny drylowania wiśni czy obrywania porzeczek i gotowania dżemorów ;-)

Najlepsze miejsce na wypoczynek to przydomowy ogród.

Jedyne co szybkie w naszym domu podczas weekendów to sprzątanie po śniadaniu, aby szybciutko móc pomknąć do ogrodu na zabawę. Cały weekend spędzony w komplecie, na świeżym powietrzu to świetna opcja nie tylko na relaks, ale także na aktywne zabawy. Gra w piłkę czy wspólne lepienie babek w piasku to dla moich dzieciaków ogromna radocha. Godzinami mogą bawić się także w swoim domku zbudowanym przez tatę.

Bieganie po ogrodzie z psem czy posiłek na tarasie pod parasolem jest niczym beztroski piknik. A my takie pikniki uwielbiamy i często je robimy. Wystarczy tak niewiele, aby wywołać uśmiech na twarzy najmłodszych- domowa lemoniada w słoju z kranikiem, której smak nie zrówna się żadnemu napojowi idealnie nawodni nasze organizmy, a przy okazji pozwoli dzieciakom cieszyć się samodzielnością choćby podczas nalewania do szklanek.
Beztroska, głośny śmiech i dobra zabawa to świetna opcja na spędzanie wspólnych weekendów. Zamiast siedzieć w domu lub ciągać dzieci po zatłoczonych galeriach zróbcie w ogrodzie piknik i cieszcie się sobą bez nerwów i marudzących maluchów.

Pojemniki na kawę/herbatę/cukier- Prymus AGD
Komplet filiżanek- Prymus AGD
Komplet kubków-Prymus AGD
Słój z kranikiem- Prymus AGD
Komplet szklanek- Prymus AGD
Słoiki do przetworów- Prymus AGD
Butelki z klamerką- Prymus AGD

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl