5 kroków do bycia szczęśliwą kobietą.

sukienka maxi

Jesteś żoną i mamą? To całkiem jak ja, ale wiesz- coś Ci powiem! Nie zapominaj o jednym- jesteś przede wszystkim kobietą, z krwi i kości, która potrzebuje zrobić coś dla siebie.

Ja wiem, że codzienne obowiązki związane z domem i wychowaniem dzieci zajmują mnóstwo czasu- sama z tym walczę, ale odkąd zmieniłam podejście i postawiłam na siebie, czuję się zdecydowanie lepiej.

Choć jestem szczęśliwą i spełnioną kobietą, miewam też gorsze momenty. Spadek formy, czasem złość, a nawet płacz- bywa i tak! Nie jestem cyborgiem, bywam zmęczona i sfrustrowana. Dzieci czasami dają mocno w kość, pracy mam od groma, a zaległe zlecenia piętrzą się w moim domowym biurze.

Wrzuć na luz, a zobaczysz, że wszystko się ułoży. Zobacz jak ja sobie radzę i weź ze mnie przykład, a Twoje podejście choćby w małym stopniu stanie się lepsze.

1. Wyjdź z domu

Natłok obowiązków w domu? 3 pranie powinno wjechać do pralki? A może trzeba ugotować obiad dla rodziny? Czujesz, ze czacha dymi i zaraz wybuchniesz, bo 50 raz wycierasz rozlany sok lub zmiatasz wysypane chrupki?
Powiedz STOP!
Wyjdź z domu, odetchnij pełną piersią i uspokój się. Wiem, że tak, jak ja nie masz co zrobić z dziećmi, bo mąż w pracy, babcie też. Nie zostawisz przecież maluchów samych. Weź wózek, chustę, nosidło lub co tam masz pod ręką. Zabierz dzieciaki w ustronne i przede wszystkim bezpieczne miejsce, może to być łąka czy polna droga. Daj im się wyszaleć. Niech biegają, krzyczą i szaleją, a Ty łap świeże powietrze w żagle. Daj im luz i sama skorzystaj z tej chwili beztroski. Możesz biegać z nimi pośród kwiatów głośno się śmiejąc, a uwierz mi, że Twoje samopoczucie stanie się lepsze. Nie spinaj się, bo to bez sensu, nie upominaj ciągle dzieci, daj im i sobie trochę wolności.

 2. Zmęcz się pozytywnie.

Czujesz, że roznosi się energia, ale nie masz ochoty na sprzątanie po raz 100? Jeśli masz rower, to wykorzystaj go. Wsiadaj na swojego rumaka i jedz przed siebie. Nie musi to być sielska okolica. Ja jeżdżę wzdłuż autostrady, gdzie droga nie zawsze jest idealna. Czasem pod górkę, czasem po piachu. W takich warunkach można się zmęczyć, ale wiecie co- uwielbiam to! Rozwiane włosy, piękna okolica, wygodne ubrania i pędzę swoim dwukołowcem. Rzadko jeżdżę sama rowerem. Kochamy wspólne wyprawy i korzystamy z pięknej pogody pokonując kolejne kilometry. Radość i uśmiech pojawia się na twarzy bardzo szybko. Człowiek oprócz nadmiaru energii pozbywa się także dodatkowych kilogramów i sprawie radość najmłodszym uczestnikom wyprawy. Jeśli nie mam okazji wsiąść na rower, to po prostu znajdź fajne miejsce na pobieganie czy szybki spacer.

3. Zrób coś tylko dla siebie.

Lubisz ładnie wyglądać, a zazwyczaj chodzisz po domu w wyciągniętym dresie lub panieńskich legginsach?! Jeśli kiwasz głową twierdząco, to znaczy, że wszystko z Tobą w porządku 😁 My mamy przeważnie stawiamy na wygodny look, bo przecież w szpilkach ciężko biegać za dziećmi, a drogie koronowe bielizny chowamy głęboko w szafie, bo wydaje nam się, że nie wypada nam ich zakładać. Załóż najlepsza sukienkę, zrób piękny makijaż i wyjdź czasem do ludzi. Może masz jakąś babcię lub ciocię, która raz na jakiś czas zaopiekuje się Twoimi dziećmi, podczas gdy Ty wyskoczysz choćby na 2 godziny na randkę z mężem. U nas takie wyjazdy odbywają się sporadycznie, ale dbamy bardzo o czas tylko we dwoje. Każde takie wyjście ładuje moje akumulatory do 300%, a poziom cierpliwości wypełnia się po brzegi. Jeśli nie masz z kim zostawić dzieci, to zostaw z nimi Męża, a Ty spotkaj się z przyjaciółką na kawę czy pogaduchy.
4. Doceń to, co masz.

Wydaje Ci się, ze sąsiadka jest ładniejsza, a Jadzia zza rogu jeździ na wakacje 4 razy w sezonie. Czujesz, że zazdrościsz komuś, bo wydaje Ci się, że ma lepiej niż Ty, ale czy na pewno? Nie porównuj się do nikogo i znajdź w swoim życiu pozytywne aspekty. Szczęśliwa rodziny, wspierający mąż i zdrowe dzieci, to największe szczęście. Jeśli masz jeszcze swój kąt, to można powiedzieć, że wygrałaś los na loterii. Nie zazdrość innym, bo to prowadzi tylko do frustracji. Chcesz coś osiągnąć, spróbuj to zrobić!
Marzy Ci się wyjazd na wakacje? Odkładaj drobne sumy do skarbonki- my nie jeździliśmy 7 lat na wakacje, bo po prostu na przyjemności nam nie starczało. Teraz każdy nawet najmniejszy wyjazd cieszy nas ogromnie. Zazdrościsz komuś życia? Pamiętaj też, że nie wszystko, co widzisz jest prawdą. Perfekcyjne życia nie istnieją.


5. Nie dąż do bycia ideałem.

Najgorsze, co niszczy nas to dążenie do perfekcji w każdym aspekcie. Pozwól sobie na bycie normalną kobietą. Nie wstydź się poprosić o pomoc jeśli jej potrzebujesz. Sama dość długo się na tym łapałam i w końcu jestem na takim etapie, że nie muszę przed nikim niczego udawać. Zaakceptowałam to, że nie mam figury modelki- skupiam się po prostu na swoich atutach. Nie lubię żyć w syfie i winę za brud w domu zwalać na obecność dzieci, ale sprzątanie tego samego pomieszczenia 4 razy dziennie mi się nie uśmiecha, bo wolę w tym czasie wyjść na spacer lub do ogrodu napić się kawy. Wieczory zazwyczaj poświęcam na odpoczynek, a nie na nadrabianie zaległości, bo uważam, że jutro też jest dzień. Cieszę się z pierdół i lubię sprawiać innym radość drobiazgami.
Pamiętaj, że wypasione samochody i grube portfele nie zawsze dają szczęście. Czasami trzeba dorosnąć do pewnych rzeczy, aby nauczyć się doceniać to, co jest ważne dla nas. Łatwo jest zbudować wokół siebie bańkę mydlaną i oszukiwać wszystkich dookoła, ale szczęścia niestety się wtedy nie kupi, a całe życie udawać kogoś, kim się nie jest jest bardzo smutne. Dlatego drogie PANIE- pierś w górę, odgarniamy włosy i cieszymy się życiem. A jeśli któraś z Was jest smutna i ma problem, to zapraszam na kawę i pogaduchy (nawet te wirtualne)!


Mam na sobie:
tenisówki wsuwane: BonPrix
czarne sandały: BonPrix
sandały z pomponami: BonPrix
sukienka w kwiaty: BonPrix
sukienka tropiki: BonPrix
spodnie: BonPrix
t-shirt: BonPrix
t-shirt: BonPrix
zegarek z czarnym paskiem: Rosefield
zegarek z bordowym paskiem: Daniel Wellington

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl