Praktyczne sposoby na chandrę- wyzwanie #2.


Chandra dopada nas nie tylko w okresie jesiennym. Przychodzi czasem niespodziewanie w smutne, zimne i pochmurne dni. Jak sobie radzić ze spadkiem nastroju i co może nam w tym pomóc?
Krok 1
Nie bądź samotna. Zadzwoń do przyjaciółki z propozycją spędzenia razem popołudnia. Kawa, shopping i plotkowanie powinno sprawić, że poczujesz się lepiej. Nie siedź w domu, wyjdź z koleżanką nawet na długi spacer jeśli akurat nie masz ochoty na zakupy. Powiew świeżego powietrza dotleni Twój organizm.

Krok 2
Wybierz się ze swoim partnerem na romantyczny wieczór we dwoje. Nie musisz być typową Matką Polką, która ciągle zajmuje się dzieckiem. Zrób coś dla siebie, dla Was. Wypijcie butelkę wina lub szampana, odwiedźcie kino lub restaurację i odpręż się. Twojemu dziecku nic złego się nie stanie, jeżeli raz na jakiś czas oddasz go pod opiekę babci.

Krok 3
Wizyta w salonie piękności. Co jak co, ale nowa fryzura, makijaż i cudowne paznokcie sprawią, że smutki szybko Cię opuszczą. Która z nas nie lubi zrobić się na bóstwo? ;-)

Krok 4
Zjedz coś słodkiego. Wiesz przecież, że czekolada zawiera hormon szczęścia, więc nie żałuj sobie, ale pomódl się żeby poszło w cycki, a nie w biodra ;-)

Krok 5
Zabawa z dziećmi. Wiecie ile radości może sprawić wspólnie rysowanie czy granie w gry planszowe. Kto z nas nie zna tradycyjnego Chińczyka czy Scrabble.

Krok 6
Jeżeli masz nerwy i chcesz się na czymś wyżyć, to najlepszym sposobem jest sprzątanie. Uwolnisz złą energią i będziesz miała czysto w domu. Złość, która jest w Tobie pozwoli lepiej i dokładniej wyszorować wannę lub zmyć podłogi.

Nie żałuj sobie ;-) Każda z nas ma prawo poczuć się smutna, zmęczona codziennością. Spraw sobie przyjemność ;-)


Wszystkie posty z wyzwania blogowego znajdziecie klikając |TUTAJ|social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl