Wakacje w Chorwacji z dziećmi

Planujesz słoneczne wakacje z całą rodziną? Po raz pierwszy jedziesz tak daleko z kilkulatkami? Jeśli od dawna marzyły Ci się beztroskie wakacje, wspólnie z dziećmi, Chorwacja sprawdzi się do tego idealnie. Piaszczyste plaże, z widokiem na lazurowe wody Adriatyku – to brzmi jak świetny plan na zasłużony wypoczynek. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Twoje dzieci w hotelowych kurortach i poza nimi.

Wczasy w Chorwacji z perspektywy dziecka. Sprawdź najciekawsze atrakcje dla najmłodszych

Chorwacja to atrakcyjny punkt wypadowy dla rodzin z małymi dziećmi. Czeka tu na nie cała masa atrakcji, a wśród nich:
 • wspólna kąpiel w morzu
Chorwacja oferuje wiele plaż z łagodnym zejściem do krystalicznie czystego, turkusowego morza. Są one wymarzonymi miejscami dla rodzin z dziećmi. Dają poczucie bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
 • wylegiwanie się na plaży z rodziną
Tutejsze szerokie, piaszczyste plaże są wprost stworzone do wylegiwania na słońcu. Choć dziecięca natura i nieokiełznana energia raczej nie pozwalają poleżeć w bezruchu zbyt długo, warunki na miejscu są świetne do zabaw w piasku. Informacje o najlepszych plażach dla rodzin z małymi dziećmi, a także dostęp do oferty ciekawych wycieczek znajdziecie na stronie https://r.pl/chorwacja.
 • wycieczka do Parku Narodowego Jezior Plitvickich
To malownicze miejsce jest świetną okazją do pokazania dzieciom, jak na żywo wyglądają wodospady. Nie trzeba wyjeżdżać na egzotyczną wyspę, aby podziwiać piękno natury i turkusowe wody aż 16 jezior. Urokliwe otoczenie lasów bukowych i jodłowych pozwoli pociechom oderwać się od zabetonowanych miast i pooddychać świeżym, leśnym powietrzem.
 • pyszny obiad w Dubrowniku
Rodzinny obiad w sercu Dubrownika będzie dla Was dobrym pretekstem do wspólnej degustacji nowych, innych smaków. To również okazja, aby dzieciaki skosztowały świeżutkich owoców morza, do których polskie restauracje nie mają tak dobrego dostępu.
 • rejs statkiem wzdłuż murów obronnych Dubrownika
Jeśli Wasze pociechy nigdy nie płynęły statkiem, rejs po malowniczych wodach Adriatyku, wzdłuż murów Dubrownika, będzie dobrą sposobnością. Niezapomniane widoki, obserwacja wody lśniącej w promieniach słońca i rodzinne szczęśliwe chwile – takich wrażeń dostarczy Wam przeprawa.
 • brodzik dla dzieci (ze słodką wodą)
Dzieciaki uwielbiają pluskać się w ciepłej wodzie. Ważne, aby wyznaczona dla nich przestrzeń do kąpieli była dopasowana do ich wzrostu, potrzeb i możliwości. Wiele chorwackich hoteli dysponuje brodzikami ze słodką wodą, z których mogą korzystać młodsze pociechy.
 • aquapark
Wodne zjeżdżalnie to najlepszy pretekst, by oddać się wakacyjnemu szaleństwu! Wasze pociechy będą zachwycone, pluskając się w gronie rówieśników. Cała masa atrakcji sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, które potrafią pływać, jak również tych, które stawiają pierwsze kroki w wodzie pod opieką dorosłych.
 • plac zabaw dla dzieci
Na terenie zdecydowanej większości chorwackich kurortów rodzice mogą spędzać czas z dziećmi na specjalnie przygotowanych placach zabaw. Huśtawki, zjeżdżalnie czy pompowane zamki – tego typu miejsca aż proszą się, aby z nich skorzystać.
 • Figloklub
Na wakacjach bywa tak, że rodzice pragną chwili spokoju dla siebie, dzieci zaś poszukują towarzystwa rówieśników. W takich momentach sprawdza się opcja Figloklubu. Animatorki i animatorzy wyszkoleni pod okiem najlepszych trenerów z Akademii Rainbow organizują program dziecięcych gier i zabaw. Tak spędzony czas angażuje dziecko na wiele godzin, tworząc dla niego bezpieczne ramy do twórczego rozładowania energii. To rozwiązanie odciąża również rodziców, dając każdej ze stron możliwość chwili odpoczynku.
 • rodzinna kolacja w pięknych okolicznościach przyrody
Dziecięce apetyty łatwo rozbudzić, urządzając wspólny posiłek na świeżym powietrzu. To również dobry moment, by otworzyć pociechy na nowe smaki. Ciekawą propozycją może być lokalny przysmak štrukli – zawijane pieczone ciasto z twarogiem. Wystarczy, że polejecie je odrobiną miodu, by mieć pewność, że Wasz niejadek z chęcią je spałaszuje. Ciekawym pomysłem na rodzinną kolację w plenerze może być też wspólne grillowanie z gościnnymi mieszkańcami.

Kierunek na wakacje: Chorwacja. Dlaczego warto przyjechać właśnie tu?

 • doskonała kuchnia – Chorwacja to idealne miejsce do tego, żeby zakochać się w bałkańskiej kuchni; ćevapčići (mięsne podłużne kotleciki), burek (zapiekanka na bazie ciasta filo, z mięsnym, serowym lub szpinakowym nadzieniem) czy pršut (suszona szynka wieprzowa) – tego typu dania najlepiej smakują w kraju ich pochodzenia; z racji dostępu do świeżych owoców morza koniecznie musicie spróbować tu homara, langusty, ośmiornicy czy ostryg, koniecznie podane z lampką lokalnego wina;
 • zabytki z listy UNESCO – chorwackie miasta, a zwłaszcza Dubrownik (nie bez powodu nazywany Perłą Adriatyku), zachwycają starodawnym pięknem; kamienne uliczki, czerwone dachy kamienic, mury oblane lazurową wodą, a do tego zabytkowe cerkwie i kościoły pamiętające czasy renesansu – Chorwacja ze swoim bajecznym położeniem sprzyja odpoczynkowi od zatłoczonych polskich miast; nadmorski klimat wspomaga zdrowie turystów w każdym wieku;
 • parki narodowe – Park Narodowy Jezior Plitvickich czy Park Narodowy Krka – każde z tych miejsc zachwyci Was swoim naturalnym pięknem, leśną gęstwiną, śpiewem ptaków oraz ciszą, którą co jakiś czas przerywa jedynie szum wodospadu.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl