Wszystko, co możesz zrobić dla swoich dzieci.

zu and berry

Dzieci to niewątpliwie nasza ogromna duma i radość, która choć czasami skutecznie testuje naszą cierpliwość, jeszcze częściej daje nam poczucie spełnienia.

Wspólne spędzanie czasu, zabawy i rodzinne chwile mają ogromną wartość dla nas i staramy się wykorzystać je najlepiej jak potrafimy. Dzięki naszemu zainteresowaniu i miłości nasze maluchy rosną w poczuciu bezpieczeństwa, a my staramy się dać im piękne dzieciństwo.

Piękne dzieciństwo.

Łatwo powiedzieć - ale jak to zrobić? I czy to w ogóle zależy ode mnie? A jeśli nie, to od kogo?  Jak nie zalać dziecka troską, a jednocześnie nie zaniedbać? Jak mu dać jednocześnie mocne korzenie i szerokie skrzydła?

Niektórym wydaje się, że wystarczy po prostu tylko być, ale to nie wszystko. Od samego początku to my jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za kształtowanie małego człowieka. To dorosły swoim zachowaniem daje przykład, a dziecko jak gąbka to wszystko chłonie, bo sposób, w jaki je traktujemy kształtuje osobowość.

Musimy traktować dzieciństwo i dzieci z wielkim szacunkiem. Pamiętajmy, że ludzkość kształtuje się w każdym z nich. Życzliwość, radość, współczucie i empatia mogą rozkwitać w każdym dziecku. Tak samo jednak może narodzić się w nich nienawidzić czy złość, co może się przekładać na różnego rodzaju problemy i ograniczenia w przyszłości.

Jak się do tego zabrać?

Poza gruntem, który stanowią zadowoleni z życia i siebie nawzajem rodzice, zostaje jeszcze codzienność, która może napawać smutkiem lub optymizmem. Coraz więcej pracujemy, coraz szybciej żyjemy, gonimy za pieniędzmi, lepszym życiem zapominając o tym, co ważne i ulotne. Mamy coraz mniej czasu na zwykłe bycie ze sobą. Na spacery, na przyglądanie się chmurom albo zabieganej wiewiórce w parku nieopodal naszego domu. Na wieczorną rozmowę czy niespiesznie opowiedzianą historię z dzieciństwa, wspominanie dobrych chwil. To takie drobne okruchy szczęścia, które dziecko zbiera do swojej sakiewki, by potem w trudniejszej chwili móc tam zajrzeć i znaleźć pocieszenie we wspomnieniach.

Wyluzujmy! Zwolnijmy!

Znajdźmy każdego dnia czas na wyciszenie, śmiech i spontaniczność. Znajdźmy czas na zabawę z dziećmi w domu zamiast wypełniać ich czas po zajęciach milionem zajęć pozalekcyjnych. Zabawę można wspaniale połączyć z nauką i jednocześnie nacieszyć się obecnością całej rodziny. Rozmowa, śmiech, radość i wspólny czas. Zdobywanie wiedzy i odkrywanie świata jest wielką i piękną przygodą. Dzięki nauce i wyobraźni każdy z nas może zmieniać świat na lepsze. To dzieci potrafią w piękny sposób wejść do świata wyobraźni i zainspirowane mądrością dorosłych, pokierować przygodą na nowe i nieznane lądy. W międzyczasie można poskakać, potańczyć i pośpiewać, a to wszystko w zaciszu swojego domu z filiżanką ciepłej herbaty z cytryną i uśmiechem naszych dzieci.


P.S. widzicie te świetne kart poniżej? To z myślą o dzieciach powstały produkty, które inspirują, uczą i bawią. Super karty dla najmłodszych z obrazkami kontrastowymi i dla tych nieco starszych. Zu & Berry świetnie sprawdzą się podczas zabaw w domu czy u znajomych, ponieważ mieszczą się w małym pudełku, a każde opakowanie dotyczy wspierania innych zabaw i umiejętności.

Seria składa się z 9 wspaniale wydanych kart.

Karty uczą małe dzieci myślenia, koncentrowania uwagi i pamięci. Oferują wiele wariantów twórczej zabawy, która aktywnie rozwija wyobraźnię, zmysły i zdolności manualne, a także przekazuje wiedzę o świecie. Ponadto to idealny sposób na rozwój kreatywności małego dziecka. Stanowią doskonałą metodę nauki logicznego myślenia oraz stymulacji rozwoju percepcyjnego, a także rozwijają inteligencję i myślenie przyczynowo skutkowe.

karty dla dzieci

zabawa z dziećmi

zabawy z najmłodszymi

zabawy kontrastowe

karty kontrastowe

trefl

rodzeństwo
social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl