Książki, które pokocha Twoje dziecko


O tym, że dzieci lubią książki możecie się przekonać choćby obserwując Wasze pociechy. Każda nowa pozycja, która pojawia się w domu od razu powoduje euforię i wypieki na twarzy.
U nas książek dla dzieci jest cała masa- od kartonowych dla maluchów, po ksiażki dla ciut starszych.


Przyznam, że chyba czeka nas niebawem zakup kolejnego regału, bo nie sposób się pomieścić, a wydawnictwa zasypują nas ciągle nowymi j pięknymi nowościami.

Dziś zaprezentuje Wam we wpisie kilka naszych nowości, które z pewnością zasługują na miano nowych ulubieńców. Wracamy do nich często, co bardzo mnie cieszy.

Książki dla każdego.

Zacznę na początku od książki, która z pewnością jest Wam znana choćby z widzenia. Sama niedawno przez przypadek trafiłam na wywiad z autorem i prezentacje książki w Dzień Dobry TVN. Mowa tutaj oczywiście o książce Petera Wohllebena "O czym szumią drzewa" z wydawnictwa Otwarte.
Wspaniała pozycja dla leśnych odkrywców osłaniająca tajemnice roślinności oraz zwierzyny leśnej. Książka przybiera bardzo ciekawą formę, bowiem padają w niech pytania, które w bardzo przystępny sposób autor przybliża czytelnikowi. Dodatkowo oprócz ciekawego zbioru informacji czytelnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę w quizach zawartych w książce. Piękne ilustracje zachwycają nie tylko najmniejszych. Pasjonaci leśnych wypraw z chęcią przyjrzą się bliżej książce, a młodsi czytelnicy odkryją o czym szumią drzewa.

Tym razem na naszej tapecie mamy trzy książeczki w twardej okładce od Kapitana Nauki. Znajdź różnice to seria pięknie ilustrowanych książeczek kartonowych dla dzieci od 3 lat, które zapewniają wciągającą zabawę w wyszukiwanie różnic między dwoma obrazkami. Książeczki rozwijają umiejętność skupienia uwagi i spostrzegawczość. W skład serii wchodzą: "Baśnie", "Zwierzaki" i "Na podwórku".
Wyszukiwanie różnic na obrazkach to trening koncentracji i spostrzegawczości. Wieloelementowe rysunki zabaw podwórkowych zainspirują Was do zabawy w plenerze! Poręczny format pasuje do małej rączki trzylatka, a trwała tektura pozwoli cieszyć się książeczką przez długi czas. Piękne ilustracje, które z pewnością przyciągną młodych odkrywców i pozwolą im przeżyć wspaniałą przygodę w odnajdywaniu umiejętnie schowanych różnic. Gwarancja długich zabaw, wyśmienitego humoru i zadowolenia na twarzy najmłodszych.

Wydawnictwo Egmont wiedzie prym w ilości książek, które w ostatnim czasie czytamy. Zwykle opowiadania, jak i ciekawe komiksy sprawiły, że Kuba z chęcią wyciąga je z półek i sam zaczyna oglądać i wymyślać swoje opowiadania.

Przyznam szczerze, że sama nie byłam przekonana do komisów. W dzieciństwie jakoś nie pałalam entuzjazmem nad tym gatunkiem, ale czasy się zmieniają i dzieci pozwalają nam spojrzeć na niektóre rzeczy z innej perspektywy. Komiks "Niezła draka, Drapak!" przeniosła nas w zupełnie inny wymiar. Ciekawe podejście do tematu i superbohater Drapak, który walczy ze złoczyńcami niemogąc wyjechać na upragnione wakacje to strzał w 10! Dodatkowo spadająca gwiazda, która naszemu bohaterowi pomaga spojrzeć na swoje obowiązki z pewnością pozwoli dzieciom zastanowić się nad sensem pomocy. Ciekawa opcja w szczególności dla fanów wszelkiego rodzaju bohaterów wywoła bardzo pozytywne odczucia podczas lektury.

Z racji, że moja miłość do Smerfów z wiekiem nie znalazła postanowiłam pokazać swoim dzieciom właśnie jedną z książeczek z ulubionymi bohaterami. "Wielki bal Smerfetki" okazał się świetną opcją nie tylko dla poznania niebieskich stworków, ale jest także wstępem do nauki czytania. W książce występują pomoce pozwalające nauczyć się literek oraz głosek. Ćwiczenie głosowania jest pierwszym podstawowym krokiem do nauki czytania zaraz obok nauki literek. Warto wspomagać dzieci w tej nauce, a jeszcze lepiej kiedy odbywa się ona w przyjaznych warunkach, podczas zabawy.

Drugą pozycją uczącą dzieci nauki czytania jest "Złota Panna. Legenda o złotej kaczce", która tak samo jak Smerfy uczy dzieci głosowania oraz nauki czytania. Książka wchodzi w skład trzypoziomowego programu, który wspomaga naukę poprzez zabawę. Ponadto sama legenda da jest bardzo ciekawa i z pewnością z chęcią dzieci po nią sięgnąć nie tylko ze względu na piękne ilustracje, ale także mądrość płynącą z jej treści.

Większość z Was zna również bohaterkę książek zwaną Hanią Humorek. Przyznam szczerze, że wiele osób mi o niej wspominało i postanowiłam przekonać się sama na własnej skórze, że książka jest bardzo fajna i znajduje się w niej mnóstwo humoru. "Wielka księga wyzwań Hani Humorek" to jedna z kilku tomów wchodzących w skład opowiadań o bohaterce. W tej części Hania podejmuje się wyzwania jakim jest bycie miłą przez cały tydzień, co z jej humorek i charakterkiem może być niezwykle trudne. Drugie wyzwanie dotyczy zmierzenia się z listą marzeń, które planuje spełnić. Jeśli jesteście ciekawi czy podoła wszystkiemu, to koniecznie musicie przeczytać książkę.

Ciekawe książki to nie tylko te czytanie w ojczystym języku. Udało nam się pogłębiać nawet naukę języka angielskiego. Choć Kuba całkiem nieźle sobie radzi, to postanowiłam razem z nim ćwiczyć i uczyć go nowych słów oraz zwrotów. Nauka języków jest bardzo ważna, sama kiedyś przyłożyłam się do tego, co teraz owocuje. Najlepsza nauka wiadomo, że jest podczas zabawy więc uczymy się angielskich rymowanek z książki "Angielski dla dzieci" od Kapitana Nauka. Trudne słowa zostały wytłuszczone z boku wraz z polskim odpowiednikiem, co utrwala wiedzę dzieci. Kolorowe i ciekawe ilustracje zachęcają dzieciaki do sięgania po książkę, a pełno śmiechu podczas rymowania oprócz ćwiczenia mowy pogłębia nasze relacje z dziećmi. Na samym końcu znajdziemy pełne tłumaczenia rymowanek, co ułatwia również zrozumienie każdego słowa i sensu.

Jeśli Wasze dzieci interesują się już poważniejszymi rzeczami lub są fanami rakiet i astronautów, to polecam także książkę "Kosmiczne dziewczyny". Jest to niezwykle ciekawy zbiór 50 opowieści o niezwykłych kobietach, które przyczyniły się do podboju kosmosu. Przeczytamy m.in. o Walentynkę Tierieszkowej czy Margaret Hamilton. Oprócz wspaniałe przedstawionym historiom zobaczymy również piękne grafiki, które mnie powaliły na kolana. Uwielbiam taki styl i sama chętnie sięgnęłam po książkę, zresztą mój Mąż ostatnio też ją podkradł. Książka jest do kupienia w wydawnictwie Kobiece.
Książki lekiem na wszystko.

Na zły humor, smutek czy radość. Na nudę i relaks. Książka jest dobra na wszystko, a gatunek jaki wybierzemy zależy tylko od naszych upodobań. Sama choć nie mam obecnie czasu na to wybieram thrillery i horrory, których jestem ogromną fanką, ale jak to się mówi nie ważne co byleby czytać więc u nas obecnie rządzi przede wszystkim literatura dziecięca. Cieszę się jednak, że jest taki duży wybór, bo dzięki temu mamy możliwość poznać wiele ciekawych pozycji i przenieść się w magiczny świat nie wychodząc z domu.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl