Dzień Dziecka- inspiracje od Patatoy.

hulajnoga milly mally

Dzień dziecka to czas, kiedy chcemy naszym pociechom podarować mnóstwo uśmiechu i radości. O ile nasza miłość i wspólny czas staramy się poświęcać każdego dnia, tak drobne podarunki są miłym gestem z naszej strony.


Inspiracji w internecie znajdziecie mnóstwo, ale prawda jest taka, że to, co kupujemy w głównej mierze zależy od upodobań najmłodszych.
Dzisiaj przygotowałam dla Was kilka ciekawych propozycji, które przypadły moim dzieciakom do gustu.


Drewniane zabawki.

Wiem, że wiele z Waszych pociech lubi bawić drewnianymi zabawkami. Wszelkiego rodzaju klocki czy pojazdy są zawsze sprawdzonym prezentem. Maluchy uwielbiają budować budowle, wieże, ale przy zwykłych klockach bywa to trudne. Dzięki magnetycznym klockom Kooglo zabawa nabierze nowego wymiaru.
W naszym domu już wcześniej pojawił się mały zestaw, o którym możecie poczytać tutaj |klik| i zyskał dużą aprobatę Kuby, do takiego stopnia, że nasze klocki pożyczyliśmy do przedszkolnej grupy, a następnie wychowawczynie zamówiły 3 największe komplety do zabaw. Wspaniałe możliwości budowania odkrywają niezwykłą kreatywność w dzieciakach i zajmują je na długie godziny.

klocki Kooglo

klocki magnetyczne

drewniane klocki dla dzieciZ drewnianych zabawek chciałam Wam także pokazać autobus safari, który jednocześnie tworzy funkcję sortera. To nowoczesna wersja Arki Noego, która dzięki swoim możliwościom uczy dzieci nie tylko kształtów i logicznego myślenia, ale także poszczególnych liter. Poprzez precyzyjne dopasowanie klocków-zwierzątek do odpowiednich kształtów, dziecko ćwiczy koncentrację, cierpliwość i spostrzegawczość. Na masce ciężarówki zamontowana jest wytrzymała linka, za którą można ciągnąć wóz, by przemierzać razem ze zwierzętami korytarze i pokoje.


Pojazdy.

W naszym domu szczególnie w okresie wiosenno-letnio-jesiennym królują rowerki i jeździki. Dzieciaki uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, a dzięki świetnym pojazdom mogą uczyć się poruszania i przede wszystkim utrzymywania równowagi. Na dzień dziecka zakupiliśmy właśnie trójkołową hulajnogę Milly Mally, która ma regulowaną kierownicę, dzięki czemu posłuży nam na długo. Piankowe koła idealnie sprawdzają się zarówno na dworze, jak i w pomieszczeniu, a aluminiowa rama jest wytrzymała. Oczywiście należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu głowy dziecka podczas jazdy, a do tego idealnie posłużą kaski, odporne na uderzenia.Zabawki magnetyczne.

Magnetyczne układanki wiodą swój prym od dawna. Piękne kolory i mnóstwo ciekawych wzorów. Idealnie sprawdzą się w zabawach zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Oprócz świetnych i kreatywnych zestawów, dzięki którym dzieciaki mogą wykazać się swoją wyobraźnią możemy także wyróżnić wspaniałe klocki, które idealnie sprawdzają się w ćwiczeniach motoryki małej oraz kreatywności. Zabawa nimi nabiera niesamowitego wymiaru nawet dla osoby dorosłej, a ilość ciekawych kombinacji jest imponująca. Dla młodszych dzieci również polecane są zabawki magnetyczne, które rozwijają sprawność manualną i logiczne myślenie.

magnetyczna układanka
Zabawki ogrodowe.

Podwórkowe zabawki to także np. taczki Hape na dwóch kołach, które idealnie trzymają równowagę i pozwalają nawet maluchom na zabawy w terenie. Głębokie wnętrze pozwoli na zapakowanie dużej ilości zabawek, np świetnych foremek do piasku, które stylizowane są na najpopularniejsze budowle świata. Wieża Eiffla, Piramida Majów czy Krzywa Wieża w Pizie stworzą niepowtarzalny klimat w ogrodowym zaciszu. Tak naprawdę kreatywność naszych dzieci jest nieograniczona, a dzięki takim zabawkom sprawiamy im mnóstwo radości.


Dla mniejszych dzieci idealnie sprawdzają się, np kolorowe liczydło Hape, które dzięki swoim barwom i dużym oczkom będzie ćwiczyło motorykę małą, a z czasem pozwoli szlifować również naukę liczenia.

drewniane liczydło
Jak widzicie jest mnóstwo ciekawych i jednocześnie kreatywnych zabawek dla dzieci. Pięknie wykonane, bezpieczne dla dzieci i co najważniejsze w dobrych cenach

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl