Przytulanka- towarzysz zabaw malucha.

przytulanka dla dziecka

Jak wiemy przytulanki odgrywają znaczącą rolę w życiu naszych dzieci. Może nam się to wydawać zabawne, ale maluchy od samego początku próbują nas naśladować. Zachowanie, mówienie czy choćby wykonywanie poszczególnych czynności ukazuje to, w jaki sposób odbierają nas nasze pociechy.


Zabawa w karmienie misia, czy wożenie w wózku ulubionej zabawki ukazuje w dziecku obraz tego, jak zachowuje się rodzic.

Ostatnio mój synek ściskając w ręku swojego ukochanego misia i zawijając go kocyk zapytał mnie czy pamiętam swoją przytulankę? 
Oczywiście moja twarz od razu się rozjaśniła, gdy przed oczami mojej wyobraźni pojawił się mój ulubiony króliczek. Moja przytulanka była niezbyt duża, ale pamiętam ją do dzisiaj. Każda część ciała królika była uszyta z innego koloru śliskiego materiału. Nosek zrobiony był z czarnego niewielkiego koralika, który po kilku latach trzymał się dosłownie na jednej nitce.

Przytulanka dla dziecka- najlepszy przyjaciel.

Dopiero opowiadając dzieciom o moim króliku i patrząc na Kuby pluszowego przyjaciela zdałam sobie sprawę, że jak ważną rolę ogrywa dla niego miś. Chcę, aby moja córka również miała przytulankę, którą później również będzie tak ciepło wspominać szczególnie, że zauważyłam już w jej zachowaniu chęć do opieki nad zabawkami. Agata często podkrada Kubie jego misia i chętnie go nosi, przytula czy kładzie się razem z nim w tipi, dlatego też tym bardziej było mi głupio, że nie wyłapałam tego wcześniej i nie zadbałam o ukochaną zabawkę dla niej.
Dlaczego przytulanka jest ważna dla Twojego malucha?

Przede wszystkim daje poczucie bezpieczeństwa, uspokaja czy zmniejsza napięcie. Wieczorne zasypianie w swoim łóżeczku czy pierwsze dni w przedszkolu lub żłobku nie będą straszne. Nowe miejsce i opiekunowie mogą być stresującym przeżyciem dla malucha, ale z ukochaną zabawką świetnie sobie poradzi oraz znajdzie ukojenie z obecności pluszowego przyjaciela. Oprócz tego ważnym elementem jest zawsze pomoc z nauce wyrażania uczuć. Dzieciaki często sobie z tym nie radzą, bo nie ukrywajmy, ale wyrażanie emocji bywa trudne nawet dla dorosłych. Dzięki przytulance możemy pokazać jak się zachować kiedy np. ktoś jest smutny, ma w sobie złość lub okazywać swoją radość.
Oprócz wyrażania uczuć przytulanka świetnie sprawdzi się w nauce samodzielności. Dziecko może nauczyć się ubierać najpierw zabawkę, a potem tak samo ma za zadanie ubrać siebie. Dzięki takim zabawom dzieci uczą się, jakie kolejne części garderoby powinny kolejno na siebie włożyć. Maluch może też karmić przytulankę, a potem pokazać jak sam umie pięknie jeść.

Jaką przytulankę wybrać dla dziecka?

Wybór wszelakich misiów, lalek i innych przedmiotów dla dzieci jest ogromny. Zazwyczaj wybierając podarunek dla dziecka kierujemy się przede wszystkim wyglądem zabawki, a następnie ceną. Ja przede wszystkim staram się kierować w pierwszej kolejności jakością i materiałem, z jakiego została wykonana zabawka. Chcę aby przyjaciel mojego dziecka nie popsuł się po kilku miesiącach użytkowania go w różnych okolicznościach i miejscach, ale służył na lata dlatego zaufałam marce stworzonej dla dzieci i na potrzeby rodziców.


Babylonia, to zupełna nowość w Polsce, choć za granicami naszego kraju jest znana od dawna. To właśnie oferta tej firmy zwróciła moją uwagę, a przytulanka zafascynowała Agatkę.


miś przytukanka

przytulanka dla dzieckaBezpieczna, naturalna przytulanka wiewiórka Quincy

Quincy przede wszystkim jest wyprodukowany według zasad Sprawiedliwego Handlu Fair Trade w Indiach (partnerstwo handlowe, oparte na dialogu, przejrzystości i szacunku, które dąży do większej równości w handlu międzynarodowym).

Dzięki uroczemu wyglądowi, który zawdzięcza ręcznej produkcji z organicznej bawełny jest, unikatową i idealną przytulanką dla dzieci w każdym wieku. Począwszy od ubranek po piękny ogon wygląda znakomicie i zawsze jest gotowy na spacer lub przytulanie.

W środku przytulanki znajduje się naturalna wełna, która pochłania zapachy opiekunów czy domu. Znajome zapachy uspokajają dziecko, dodatkowo maluszek szybko je rozpoznaje, co pozwala mu w naturalny sposób poznawać świat i odnaleźć się w nowych sytuacjach. W ten sposób szybko staje się najlepszym przyjacielem dziecka, które przy niej poczuje bezpieczeństwo i spokój.

Zobaczcie jak nasza córeczka upodobała sobie nowego misia. Jestem teraz spokojna, bo wiem, że i ona ma swojego najlepszego przyjaciela.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl