Kryjówka w domu i ogrodzie.

tipi dla dzieci

Każdy z nas z dzieciństwa pamięta jak bawiliśmy się ukryci pod stołem i za zasłonami z obrusów.
Nasze dzieciństwo zdecydowanie różniło się od dzieciństwa naszych dzieci.

 Jak było kiedyś?


Pamiętam czasy, kiedy miałam ok 5-6 lat. Cała gromada dzieci zbierała się i bawiliśmy się na dworze. Za domem dziadków był wielki ogród, w którym urządzaliśmy sobie huśtanie na zawieszonej na drzewie linie. Zabawa nie była do końca bezpieczna, ale były to czasy, kiedy dzieciństwo rządziło się innymi prawami.

Nieopodal drzewa z kartonów i starych firan mieliśmy namiot zwany bazą, a tam oprócz tony błota, kamieni i liści znajdowały się nasze skarby. Rodzice zawsze wiedzieli gdzie nas szukać, ale pamiętam też, że ciężko było nas zaciągnąć do domu. Człowiek w pośpiechu wpadał jak torpeda aby w ekspresowym tempie zjeść obiad i wyżebrać 90 gr na loda bambino i oranżadę w butelce. Ich smak pamiętam do dziś i choć wiem, że nie był to szczyt zdrowego odżywiania, to uśmiecham się na samo wspomnienie tego, co było ponad 20 lat temu.

Szczęśliwe dzieciństwo istnieje też teraz.

Choć nasze dzieci dorastają zupełnie w innych czasach, to uważam, że ich dzieciństwo również może być piękne bez drogich zabawek i wszystkiego, co eko.

Kryjówkę można zrobić w domu z prostych przedmiotów. Moje dzieci do tego celu wykorzystują swoje kołderki i koce oraz krzesełka w swoich pokojach. Można także pójść o krok dalej i podarować dzieciakom jedną wyjątkową rzecz- piękne i ponadczasowy namiot zwany również tipi. Oprócz pięknego designu dajemy naszym dzieciaczkom estetyczną i bezpieczną kryjówkę do zabawy. Niesamowity produkt wyszedł ostatnio spod maszyny jednej z najlepszych firm zajmujących się produkcją pościeli dla dzieci, które wielokrotnie mogliście podziwiać na naszym blogu oraz IG- AMY.


AmyTipi idealne do domu i na zewnątrz.

Tipi jest idealnym rozwiązaniem w formie namiotu, który można wykorzystać w domu a także przenieść na zewnątrz aby zaoferować cień i cieszyć się zabawą w ogrodzie.
Podłoga naszego tipi jest w kształcie kwadratu o boku ok. 100 cm oraz grubości ok. 5 cm. Jest wypełniona ociepliną BabySoft®, odpowiednio sprężystą dla zabezpieczenia dzieci od bolesnego kontaktu z twardą podłogą oraz odpowiednio przewiewną dla uniknięcia absorpcji wilgoci.
Co wyjątkowo ważne, spodnia strona podłogi AmyTipi wykonana jest z tkaniny impregnowanej, odpornej na wilgoć i łatwej do wytarcia. Takie wykonanie pozwala utrzymać podłogę AmyTipi w idealnej czystości oraz zapobiega jej degradacji nawet po ustawieniu AmyTipi na wilgotnej trawie ogrodu lub w innym miejscu zawierającym wilgoć lub zabrudzenia.


To nie wszystko. Namiot jest 2-stronny, wykonany w dwóch deseniach, dzięki temu w zależności od nastroju lub potrzeby dopasowania do wnętrza możemy w kilku prostych ruchach zamienić stronę wewnętrzną na zewnętrzną i na odwrót.

Słupki są wykonane z polerowanego drewna bukowego o grubości 22 mm, które jest wystarczająco mocne aby wytrzymać wszelkie zabawy ruchliwych dzieci i są zaokrąglone dla bezpieczeństwa na górze i na dole.
Na jak długo wystarczy tipi?

Namiot ma całkowitą wysokość aż 160 cm, czyli prawie taki, jak ja (mam 165 cm), natomiast wysokość w środku to 140 cm. W tak dużej przestrzeni nawet grupka dzieci znajdzie miejsce do kreatywnych harców. Myślę, że tego typu tipi wystarczy naszym dzieciakom do ok 7 roku życia, szczególnie obserwując Kubę, który ma prawie 5 lat i świetnie się w nim bawi, szczególnie, że namiot nie jest nudy. Dzięki okienku umieszczonym na boku wraz z dwustronną zasłonką dzieci mogą bawić nie tylko w kryjówkę.
Spokojnie można czytać tam książeczki, czy nawet się zdrzemnąć, jak w przypadku Agatki. Dodatkowe poduszki idealnie współgrają z całością tworząc także wspaniały element dekoracyjny.


Jak widzicie takie tipi idealnie nadaje się dla dzieci w każdym wieku, być może czasami stanie się również kryjówką matki i oazą do wypicia pysznej kawy i zjedzenia zaginionego ciastka. ;-)

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl