Drewniane zabawki- idealny pomysł na prezent.


Drewno na dobre zagościło już kilka lat temu w branży zabawkowej. Trwałość materiału, piękny wygląd i stosunek jakości do ceny zdecydowanie podbił serca zarówno dzieci, jak i ich rodziców.


Nie ma co się dziwić, bo przecież wybierając zabawki dla naszych pociech kierujemy się ich jakością i trwałością. Nie chcemy wydawać raz po raz pieniędzy i wyrzucać zepsutych zabawek, bo mija to się z celem. Chcemy, aby nasze dzieciaki korzystały przede wszystkich z bezpiecznych zabawek, które swoimi ostrymi krawędziami nie skaleczą małego paluszka lub nie narobią większych szkód.

Dlaczego drewniane zabawki?

Przede wszystkim drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem. Oprócz miłego i ciepłego w dotyku materiału zyskujemy przede wszystkim trwałość. Drewniane zabawki w odróżnieniu od grających i hałasujących produktów zachęcają nasze dzieci do pobudzenia swojej wyobraźni. Dzięki temu podczas zabaw tworzą się nowe historyki, a scenariusz za każdym razem jest inny. Dzieci uczą się improwizować, a poprzez takie zabawy obudzają swoją kreatywność, która jest ogromna.
Budowanie niesamowitych budowli, zabawa w dom, czy nauka liczenia, to tylko kilka zabaw, które zaobserwowałam w swoim domu. Moje dzieci mimo, że dzielą ich 3 lata różnicy doskonale uzupełniają się właśnie we wspólnych zabawach- Kuba przyjeżdża autem, Agata pakuje mu klocki.

Zabawki dla niemowlaków

Może się wydawać, że drewniane zabawki nie są bezpieczne dla małych dzieci. Oprócz tego, że trzeba uważać na to, aby maluszek się nie uderzył, możemy obserwować odkrywanie świata, materiału i smaku przez niemowlęta. Idealnie dostosowanej wielkości dla małych i nie do końca zwinnych rączek, piękne kolory przyciągające uwagę i ponadczasowość, która z wiekiem dziecka nie znudzi się. Drewniane zabawki dzięki swojej strukturze i naturalności idealnie stymulują maluszka i pobudzają ciekawość.

bezpieczne zabawki dla niemowlaków


1 2 3 4 5 6 7

Zabawki dla dzieci w wieku 1-4 lat

Dla nieco starszych dzieci wybór drewnianych zabawek zdecydowanie się poszerza. Od drewnianych pchaczy, po zabawki do ciągnięcia czy układanki. Pierwszy bujak na biegunach idealnie sprawdzi się jako prezent na pierwsze urodziny, natomiast wszelkiego rodzaju pojazdy pobudzą wyobraźnię. Zabawa w dom, to jedna z najpopularniejszych zabaw dla dzieciaków. Wszelkiego rodzaju układanki idealnie wyćwiczą sprawność manualną oraz zachęcą do różnego rodzaju zabaw z wykorzystaniem różnych produktów i kształtów.
drewniane zabawki

1 2 3 4 5 6 7 

Zabawki dla dzieci w wieku 5-10 lat

Dla starszych dzieci świetnie sprawdzą się kreatywne zestawy, np do nawlekania koralików czy zestawy z małymi elementami. Dzieciaki w tym wieku chętnie bawią się zazwyczaj w małego majsterkowicza lub budują skomplikowane budowle więc warto wyposażyć je w coś dostosowanego do ich wieku. Gry logiczne czy układanki dzięki, którym przybliżą sobie ciało człowieka i otaczający nas świat zdecydowanie pozytywny wydźwięk będą miały w przyszłości.

zabawki dla dzieci


1 2 3 4 5 6 7


Zabawki ponadczasowe

Chyba nie muszę wspominać, że wszelkiego rodzaju klocki zawsze idealnie sprawdzają się do zabawy w każdym wieku. Od najmłodszych lat dzieci chętnie budują z nich wieże, aby z wiekiem móc tworzyć skomplikowane budowle i przy okazji pobudzać swoją kreatywność oraz wyobraźnię. Dzięki klockom możemy nauczyć się alfabetu, liczyć czy po prostu układać obrazki. Wspaniałe możliwości, które stawiają przed nami klocki drewniane warto wykorzystywać. Któż wie, a może przyda się te umiejętności w przyszłości?!

drewniane klocki dla dzieci

1 2 3 4 5 6 7

Jeśli nadal wahasz się, nie wiesz jakie zabawki drewniane kupić swojemu dziecku, odwiedź sklep Bobomio, a na pewno coś ciekawego wybierzesz spośród ogromnej oferty.social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl