Podróże z dziećmi #29- Farma Iluzji

Farma Iluzji

Te wakacje zdecydowanie obfitowały w wyjazdy rozrywkowe. Udało nam się zwiedzić Rabkoland, Magiczne Ogrody i na sam koniec poniosło nas na Farmę Iluzji.


Do trzech razy sztuka

W to miejsce wybieraliśmy od 2019 rouku, ale życie potoczyło się tak, że skutecznie uniemożliwiło nam przyjazd do tego wspaniałego miejsca. Pierwsza nasza zaplanowana wizyta zbiegła się z moim pobytem w szpitalu. Niestety późniejsza rekonwalscencja nie pozwoliła mi cieszyć się wakacjami. 

2020 rok obfitował w różne emocje związane z pandemią i dlatego też nie udaliśmy się do Farmy Iluzji, gdyż nie chcieliśmy ryzykować. W domu mieliśmy osobę chorą i osłabioną więc bardzo uważaliśmy na wszelkiego rodzaju skupiska, aby nie znosić żadnych zarazków i bakterii.

Ten rok jednak jest zdecydowanie inny. Nasze pociechy są już duże i samodzielne, a każdy kolejny wyjazd z nimi utwierdza mnie w przekonaniu, że podróże z dziećmi, to wspaniale i angażująco spędzony czas, który pozwala nie tylko zacieśniać więzi rodzinne, ale także poczuć się jak dziecko. Zakończenie wakacji nie mogło być zatem inne, jak spędzone na Farmie Iluzji, która zdecydowanie zachwyciła nas swoimi możliwościami i pozwoliła spędzić miło oraz aktywnie dzień. 

Farma Iluzji


Farma Iluzji

Po dojechaniu na miejsce zobaczyliśmy dziki tłum zmierzający w stronę wejścia. Przeraziłam się trochę, bo wiedziałam, że z pewnością napotkamy ogromne kolejki przy atrakcjach i wcale się nie pomyliłam. Rodziny z dziećmi tak, jak my wierzyli w to, że na koniec wakacji z pewnością zwiedzających będzie mniej i szturmem ruszyli w kierunku Farmy Iluzji, aby spędzić miło czas. 
Na szczęście w tym parku rozrywki jest tyle atrakcji, że można było zorganizować sobie tak czas, aby jak najmniej spędzać go w kolejkach.
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Na samym początku zwiedziliśmy główny plac, gdzie weszliśmy do Muzeum Iluzji i obejrzeliśmy m.in. szklane hologramy czy iluzje anomorficzne. Z zainteresowaniem oglądaliśmy Meble Olbrzyma, które zachwycały wielkością, a następnie po kolei udaliśmy się na inne atrakcje. 
Niezwykle ciekawą atrakcją okazał się Teatr Cieni. Oprócz zobaczenia podświetlonych scen z najpopularniejszych bajek, mogliśmy także odbić swój cień niczym Piotruś Pan. 
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Przez te wszystkie godziny udało nam się pograć w minigolfa, a także zobaczyć Muzeum Egispskie i grobowiec Faraona. Dzieciaki z wielkim zachwytem oglądały mumię i przyglądały się budowie piramidy. Kolejno odwiedziliśmy oczywiście wszystkie możliwie place zabaw, w tym ten linowy, który podobał się dzieciom najbardziej.
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Naszym maluchom udało się pojeździć niczym na rodeo, a także na wszelkich możliwych karuzelach, który zachwycały barwami i możliwościami. Zwiedziliśmy również opuszczoną kopalnię, a także przeszliśmy szlakiem Trapera. Oczywiście nie przepuściliśmy także okazji, aby przejechać się kolejką Dragon, a w każdym razie ja i Kuba. Niestety ku wielkiemu smutkowi Agatki, nie została ona wpuszczona w wiele miejsc ze względu na wzrost (uważam, że niektóre zasady są zbyt rygorystyczne). Nasze dzieci z podobnych atrakcji korzystali w innych parkach, oczywiście z nami jako opiekunami i byli zachwyceni atrakcjami. Tutaj jednak sporo czasu traci się na mierzenie niemal każdego dziecka, co także tworzy kolejki- no cóż, takie są reguły i można je albo akceptować i się super bawić, albo stracić humor. My jednak wybraliśmy to pierwsze i mimo drobnych smutków sprawiliśmy, że ten dzień był radosny i pozwolił dzieciakom na dużo aktywności fizycznej.
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Po małym odpoczynku udaliśmy się do parku linowego, gdzie oprócz zbudowanego miasteczka, można było zjeżdżać na tyrolkach czy przemierzać różnego typu przeszkody. Dzieciom oczywiście bardzo podobało się i z wielkim zainteresowaniem przemierzali kolejne miejsca w poszukiwaniu atrakcji. Obejrzeliśmy także samotnię smoków, postrzelaliśmy z łuków, a nawet odwiedziliśmy wioskę gnomów.
Farma Iluzji
Farma Iluzji
Farma Iluzji

Farma Iluzji- co warto wiedzieć!

Dojazd

adres: Mościska 9 koło Woli Życkiej, 08-455 Trojanów
 • 90 km od Warszawy i 80 km od Lublina.
 • trasa S17 Warszawa - Lublin (węzeł TROJANÓW - kierunkowskazy na WOLĘ ŻYCKĄ)
 • lub trasa Warszawa - Dęblin - Puławy (skręt w Paprotni)
 • Nawigacja Google Maps po prostu: "Farma Iluzji".
 • Współrzędne GPS: 51.65880, 21.68990 N51°39'31.7" E21°41'23.6"

Gastronomia

Na Farmie Iluzji oprócz dużej ilości atrakcji, są także świetnie zaopatrzone obiekty gastronomiczne. Zarówno obiady, jak i desery czy inne pyszności smakują fantastycznie, a oprócz tego nie mają wygórowanych cen. Każda część parku posiada jakieś zaplecze, gdzie można się napić czy zjeść. Mało tego, dla rodzin z dziećmi są także specjalnie wyposażone pokoje, gdzie można malucha przewinąć, nakarmić (są podgrzewcze) czy w ciszy przytulić do snu. Również przy drobnych stłuczeniach czy otarciach możemy liczyć na pomoc w punkcie pomocy medycznej- co jest dużym plusem. 

Na terenie parku rozrywki znajdziesz kilka punktów gastronomicznych:
 • Bar Leśny - obiady domowe
 • Pizzeria
 • Food Truck - 100% hamburgery
 • Food Truck - "Hot-Dogi"
 • Wild West Cantina - bar kowbojski
 • Bar Express - frytki, zapiekanki, hot-dogi
 • Wojskowa grochówka z kuchni polowej
 • Bar Tropikana (lody, gofry, kawa i świeża lemoniada)
 • Churossy i słodycze
 • 2 x punkt z lodami i watą cukrową
Farma Iluzji

Bilety

Jeśli nie chcecie stać w wielogodzinnych kolejkach, polecam zakupienie biletów online. Obecnie są niższe ceny na wejściówki kupione przez stronę, co także się lepiej opłaca. Oprócz tego możecie wybrać możliwość otrzymania biletu bez podanej ceny, co pozwoli przekazać go w ramach prezentu.
Jest możliwość wykorzystania BONU TURYSTYCZNEGO. Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji honoruje również Kartę Dużej Rodziny i daje 10% zniżkę na bilety wejściowe dla jej posiadaczy.

CENY BILETÓW*:
 • Bilet dla rodziny 2+2 kosztuje 214.20 PLN (online) oraz 238 PLN (stacjonarnie)
 • Bilet normalny kosztuje 62.10 PLN (online) oraz 69 PLN (stacjonarnie)
 • Bilet ulgowy kosztuje 53.10 PLN (online) oraz 59 PLN (stacjonarnie)
 • Bilet rodzinny (min 3 osoby) kosztuje 161.10 PLN (online) oraz 179 PLN (stacjonarnie)
 • Bilet dla osoby niepełnosprawnej kosztuje 9 PLN (online) oraz 10 PLN (stacjonarnie)
 • Bilet dla seniora kosztuje 35.10 PLN (online) oraz 39 PLN (stacjonarnie)
 • Bilet dla dzieci do 100 cm wzrostu kosztuje 4.50 PLN (online) oraz 5 PLN (stacjonarnie)
*bilety ważne są do 17.10.2021 roku

Każda z atrakcji pozwoliła nam przenieść się do bajkowej krainy, czy świata iluzji i zobaczyć, jak oddziałują one na nasze zmysły.
Był to niewątpliwie fantastyczny dzień, który pamiętać będziemy na długo. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale szczęsliwi, że udało nam się wywołać uśmiech na twarzach naszych dzieci. 
Farma Iluzji
Farma Iluzji

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl