Klocki, jako pewniak prezentowy na Mikołajki i Boże Narodzenie

klocki Blocki MyGirls
Twoje dziecko uwielbia angażujące zabawy związane z konstruowaniem czy budowaniem? Jeśli tak, to klocki będą zawsze pożądaną zabawką, która przyda się na każdą okazję.
W zależności od wieku oraz sprawności motorycznej, na rynku dostępne są klocki, które zostały skonstruowane w taki sposób, że stanowią wspaniałą możliwość rozwoju dla dziecka niemal w każdym wieku.

Dlaczego warto wybierać klocki do zabaw?

Warto zauważyć, że wszelakie klocki są jednymi z wdzięczniejszych zabawek, które nie tylko pozwalają wspomagać rozwój dzieci, ale także zezwalają na emocjonującą i długą zabawę nie tylko z grupą dzieci, ale także podczas indywidualnych zabaw.
Ogromny wybór wzorów czy kolorów sprawia, że dzięki nim zwiększa się świadomość dzieci, a także pobudza ich wyobraźnię i kreatywność zachęcając do samodzielnego układania wymyślonych budowli.
Różnego typu formaty i dostępne serie dopasowują się nie tylko do wieku, ale także do płci oraz zainteresowań tworząc niesamowite możliwości zabawy bez względu na czas i miejsce, a zabawa nimi niesie za sobą wiele korzyści.

Plusy zabawy klockami:
 • rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację wzrokową,
 • świetnie sprawdzają się podczas ćwiczenia motoryki małej,
 • pobudzają kreatywność i wyobraźnię,
 • ćwiczą cierpliwość i samozaparcie,
 • są uniwersalne i mają wszechstronne zastosowanie w zabawie,
 • działają antystresowo,
 • pozwalają na wspólne spędzanie czasu z rodziną jednocześnie zacieśniając więzi.

Jakie klocki wybrać dla dziecka na mikołajki i pod choinkę?

Patrząc z perspektywy czasu i swoich rodzicielskich doświadczeń, jestem zdania, że warto znać przede wszystkim zainteresowania oraz preferencje swojego dziecka. Kupowanie zabawek czy klocków w ciemno może okazać się strzałem w kolano, dlatego też trzeba dużo rozmawiać i obserwować własne dzieci.
Ulubieni bohaterowie kreskówek czy zainteresowania konkretną tematyką mogą okazać się przydatną wskazówką, czego szukać. W naszym domu dużo też rozmawiamy z dziećmi, oglądamy wspólnie różnego typu strony w internecie i zazwyczaj podczas tego wspólnego czasu, nasze dzieciaki pokazują nam, co im się podoba.
Swoją drogą cieszy nas także fakt, że producenci zwracają ogromną uwagę na to, co lubią dzieci. W końcu tworzone przez nich produkty mają właśnie dawać wiele radości z zabawy. Nie inaczej jest w przypadku klocków Blocków, które od lat w naszym domu przeważają na półkach. Zaczęło się niewinnie od pierwszych zestawów dla dzieci w wieku od 3 lat. Pamiętam jak dziś- był to zestaw MUBI Wesołe Gospodarstwo, który jest z nami do dziś. Bawił się nim Kuba, później Agata i nadal stanowi świetną bazę zabawową, szczególnie wtedy, kiedy w naszym domu jest więcej dzieci.
Z roku na rok Kuba coraz bardziej interesował się klockami, które wymagały nie tylko precyzji, ale także skupienia podczas tworzenia. Zaczęliśmy więc kupować mu mniejsze i pojedyncze pojazdy z różnych serii, które świetnie sprawdzały się podczas zabaw związanych z rozwojem sprawności manualnej. Z czasem nasze dziecko zaczęło marzyć o większych zestawach, które tworzyły kompletne serie, a dziś może pochwalić się dorodną kolekcją zawierającą niemal wszystkie elementy z każdej serii.
W tym wpisie pokażemy Wam nowe zestawy, które urzekły dzieciaki od samego początku. Każda z serii, którą mamy cechuje się przede wszystkim ciekawą kolorystyką, która pozwala na niezwykłe zabawy, tworząc wesołe i dobrze rozbudowane miasto.

 • BLOCKI MyGirls

Dla mnie, jako mamy dziewczynki seria MyGirls jest najpiękniejsza jeżeli chodzi o barwy i dostępne wzory. Te genialne klocki tworzą małe miasteczko, w którym znajdziemy restaurację, domek na drzewie, kawiarnię, kampera, a także piknik. Twórcy klocków nie zapomnieli również o salonie piękności dla zwierząt, pizzerii, placu zabaw i ogromnym jachcie, którym popłyniemy w wymarzony rejs. W tej kolekcji przede wszystkim toczy się prawdziwe życie, które świetnie współgra z tym, co dziewczynki lubią najbardziej, czyli w naśladowaniu swoich rodziców. Postacie tej serii cechuje przede wszystkim radość oraz ciekawe i pasjonujące życie. April jako miłośniczka zwierząt prowadzi zakład fryzjerski dla zwierząt, Lara zajmuje się własną pizzerią, Kim jest artystką kochającą śpiew i taniec. Jest jeszcze Tina, Summer czy Bella, które także prowadzą pasjonujące i szczęśliwe życie. Wesołe figurki, duża ilość elementów i piękne wzornictwo sprawiają, że zabawa tą serią będzie niezwykle angażującą zabawą dla każdej dziewczynki. W tej serii ważna jest też przyjaźń. MyGirls to pierwsza seria BLOCKÓW, w której największe znaczenie mają postacie, ich charaktery, przygody, pasje i właśnie przyjaźń. 
klocki Blocki MyGirls
klocki Blocki MyGirls
klocki Blocki MyGirls
klocki Blocki MyGirls
klocki Blocki MyGirls

 • BLOCKI MyFarm

Każdy miłośnik farmy i sprzętów rolniczych będzie zachwycony serią MyFarm. Dla moich dzieci, jako mieszkańców wsi, maszyny rolnicze pracujące na roli to codzienny widok. Nie mniej jednak każdy przejazd kombajnu, dużego ciągnika czy ładowarki do siana to ogromne przeżycie. Czas, kiedy moi teściowie zajmowali się rolą już dawno minął, a moje maluchy nie zdążyły nigdy nacieszyć się cielakami, czy innymi mieszkańcami gospodarstwa. Choć odwiedzamy różnego typu miejsca, gdzie kontakt dzieci ze zwierzętami nie jest ograniczony, to jednak nadal brakuje im kontaktu z prawdziwą, wiejską naturą. Z pomocą jak zawsze przyszły zestawy rolnicze, które fantastycznie wpłynęły na zabawę. Traktor z przyczepą, kombajn, czy samolot do oprysków okazały się hitem, które zagwarantowały wspaniały czas podczas wspólnie spędzanych chwil, a figurki zwierząt oraz rolników pozwoliły na zbudowanie prawdziwej farmy w domowym zaciszu.
klocki Blocki MyFarm
klocki Blocki MyFarm
klocki Blocki MyFarm
klocki Blocki MyFarm

 • BLOCKI MyCity

Nie znam chłopca, który nie kocha pojazdów budowlanych. Dzięki serii MyCity, każdy maluch może przenieść się do świata budowy oraz transportu. Każdy z pojazdów ma za zadanie zająć się inną pracą. Dźwig transportuje elementy budynku, koparka kopie doły, aby ukryć gazociąg, a wywrotka transportuje piach potrzebny do budowania. To jeden z największych zestawów, który tworzy ogromny plac budowy i miasto, co z pewnością zachwyci każdego chłopca lubiącego wszelkiego rodzaju pojazdy. Mamy z tej serii niemal wszystkie zestawy, które są ciągle w użyciu i sprawiają mnóstwo radości podczas codziennych zabaw.
klocki Blocki MyCity
klocki Blocki MyCity
klocki Blocki MyCity
klocki Blocki MyCity

 • BLOCKI MyPolice

Policjanci mają trudny orzech do zgryzienia, gdyż złoczyńcy ciągle próbują rabować miasto. Dzięki zestawom MyPolice z łatwością schwytamy złodziei i zamkniemy ich na posterunku w celi, a wszystkie pojazdy z tych zestawów pozwolą na nieprawdopodobne pościgi i pełne emocji zabawy. Mobilny posterunek zagwarantuje obstawę we wszystkich miejscach, szczególnie w trakcie napadu i ujęcia złodzieja. Oprócz niesamowitych pojazdów, podejmiemy z dziećmi ważne tematy związane z przewagą dobra nad złem. 
klocki Blocki MyPolice
klocki Blocki MyPolice
klocki Blocki MyPolice

 • BLOCKI MyArmy

Pojazdy wojskowe w wielu przypadkach pasjonują chłopców, a to za sprawą gigantycznych maszyn poruszających się na gąsienicach, czy posiadających ciężki sprzęt. Choć sama nie jestem zwolenniczką zabaw w strzelanie, to uważam, że seria MyArmy znakomicie oddaje rzeczywisty wygląd pojazdów  stosowanych na poligonach. Mało tego, świetnie sprawdzają się także podczas rozmów o historii. Uważam, że zabawa, która ma na celu także edukację czy poruszanie różnego typu tematów, jest przydatna dla dzieci w każdym wieku. Znajomość sprzętu militarnego oraz jego przeznaczenia jest ważnym elementem, o którym nie powinniśmy zapominać podczas zabaw z dziećmi.
klocki Blocki MyArmy
klocki Blocki MyArmy
klocki Blocki MyArmy
klocki Blocki MyArmy
 • BLOCKI MyFire Brigade
Który chłopiec nie lubi straży pożarnej?- chyba nie ma takiego dziecka, które nie zachwyca się czerwonymi pojazdami, które gaszą pożary i pomagają podczas innych akcji. Te wspaniałe zestawy z pewnością pozwolą na świetne zabawy, szczególnie w połączeniu w policją. Wszystkie elementy klocków zostały bardzo dokładnie odwzrowane, co jest ogromną zaletą i niezwykłą radością podczas codziennych zabaw oraz tworzenia nowych przygód. Rozbudowana seria MyFire Brigade pozwala na stworzenie pokaźnych rozmiarów kolekcji, które będą idealne nie tylko na prezent ale także jako kolekcja dla nieco starszych chłopców.

klocki Blocki MyFire Brigade
klocki Blocki MyFire Brigade
klocki Blocki MyFire Brigade
klocki Blocki MyFire Brigade

Nowe akcje świąteczne od klocków Blocków

Jako, że zbliżają się Mikołajki oraz Święta Bożego Narodzenia, klocki Blocki Przygotowały dla wszystkich miłośników układania i konstruowania masę świetnych rzeczy. 
W kolejnej już edycji Blocki.TV - Dzieci wiedzą lepiej, czyli Blockowe rozmowy i Świętym Mikołaju, można wygrać jeden z 10 zestawów klocków Blocków! Do końca roku trwa też akcja charytatywna #UkładamyPomagamy, organizowana przez markę BLOCKI - w tym roku, układając klocki, można pomóc podopiecznym Fundacji Mam Marzenie! Zachęcam Was serdecznie do udziału w akcjach, gdyż oprócz nagród, można także pomóc innym, a pomaganie jest bardzo szlachetne i w tym przypadku zupełnie nic nie kosztuje!

Zobacz także inne wpisy z klockami:
 • Prezenty pod choinkę dla dzieci - |klik|
 • Wspieranie rozwoju poprzez zabawę klockami- |klik|
 • Budowanie relacji z dzieckiem podczas wspólnych zabaw- |klik|
 • Klockowe must have na każdą okazję- |klik|

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl