Jak wspierać rozwój dziecka?

rozwój dziecka
Wspieranie rozwoju młodego człowieka to bardzo ważna kwestia w jego wychowaniu.

Od pierwszych dni staramy się do naszych dzieci dużo mówić, dawać mnóstwo bliskości i miłości. To pomaga im poczuć się bezpiecznie, a w przyszłości wyeliminować problemy z kontaktami międzyludzkimi.
Przyjęło się także, że we wspieraniu rozwoju pomagają książeczki, z czasem zadania plastyczne czy  choćby metoda BLW, która bardzo korzystnie wpływa na rozwój manualny i intelektualny dziecka.

Intuicja to najlepszy poradnik.

W naszym domu do macierzyństwa podchodzimy bardzo intuicyjnie. Nigdy nie korzystaliśmy z wiedzy zawartej w poradnikach, choć znamy wszelkiego zalecenia związane z rozszerzaniem diety czy innymi ważnymi aspektami, które pomagają zdrowo i bezpiecznie wychować młodego człowieka.
Wielu rzeczy dziecko może nauczyć się samo, choćby wtedy, gdy obserwuje, co się wokół niego dzieje. Jednak żeby mogło w pełni rozwinąć i ujawnić swoje zdolności, potrzebuje mądrego, oddanego mu bez reszty przewodnika, czyli rodzica.

Dzięki bliskości, miłości i bezwarunkowej akceptacji budujemy dziecku idealne warunki do prawidłowego rozwoju czy pokazujemy pozytywne wartości, które zaowocują. To my jesteśmy dla naszych pociech drogowskazem i największym autorytetem.

Wspieranie rozwoju podczas zabawy.

Spędzamy z dzieciakami mnóstwo czasu zarówno na czytaniu książek, jak i zwykłych zabawach, które przy okazji wspierają ich motorykę małą. Dużo rysujemy, wycinamy i wydzieramy. Tworzymy wiele prac, które sprawiają nam mnóstwo radości i ćwiczą małe rączki.

Moje dzieci bardzo lubią także zabawy ruchowe więc takich również w naszym domu nie brakuje. Skaczemy, robimy skłony, a od wiosny do jesieni jeździmy na wspólne wycieczki rowerowe.
W okresach jesienno-zimowych wybieramy większość zabaw w zaciszu naszego ciepłego domu i organizujemy czas na wspólnych zabawach, ponieważ kontakt z drugim człowiekiem oraz współpraca jest bardzo ważna w życiu.

Wyszukane, drogie i skomplikowane zabawki często odbierają dzieciom pole do myślenia i szukania samodzielnie rozwiązań. Czasem take zabawki są dostosowane tylko do poziomu rozwoju dzieci w konkretnym wieku. Bez sensu kupić maluchowi produkt, który szybko się znudzi i po kilku godzinach od zakupu zostanie porzucony w kącie. Tymczasem wiele dzieci w wieku intensywnego rozwoju, czyli przedszkolnym i wczesnoszkolnym, potrzebuje impulsu do tworzenia, a nie gotowych rozwiązań. Zabawa klockami jest twórcza i nie stawia przed dziećmi żadnych ograniczeń, jest wyzwaniem, angażuje do pracy wszelkie zmysły, a nawet motywuje rodziców do wspólnej zabawy z dzieckiem.I my właśnie uwielbiamy układać wszelkiego rodzaju klocki. Posiadamy w domu kilka różnych rodzajów. Od pociągu z klockami dla młodszych dzieci, po wieloelementowe zestawy, które wymagają skupienia, uwagi i przede wszystkim zręczności manualnej. Dlatego, gdy zbliżały się urodziny Kuby wiedzieliśmy, co sprawi mu najwięcej radości.
Nasz synek dostał w prezencie bazę magazynową RABENtym razem nazwa nawiązuje do grupy logistycznej realnie działającej na naszym rynku, która powstała we współpracy z marką Klocki Blocki. To już kolejny zestaw klocków tej firmy, który posiadamy i bardzo lubimy. My do bazy dorzuciliśmy jeszcze auto kuriera, ale planujemy zebrać całą serię, bo Kuba marzy o stworzeniu bazy logistycznej i małego miasteczka.

baza magazynowa raben

Zestaw RABEN składa się z kilku różnych opakowań, a kolorystyka nawiązuje do barw floty przedsiębiorstwa użyczającego swojej marki dla klocków. 


Małe elementy idealnie pomagają ćwiczyć motorykę małą, a cały zestaw pozwala zagłębiać się w tematy związane z logistyką i dostarczaniem produktów. Takie zabawki idealnie pomagają zrozumieć cel transportu i uczą tego, co nas otacza.
Zabawa klockami same zalety:
  • Ćwiczy zdolności manualne 
  • Ćwiczy koncentrację
  • Ćwiczy koordynację wzrokową
  • Rozwija wyobraźnię
  • Rozwija kreatywność
  • Wspólne budowanie z klocków z rodzicami czy innymi dziećmi uczy dzielenia się i współdziałania
Same zalety, a ile radości- sami zobaczcie.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl