Jak radzić sobie z kaszlem u dzieci?


Przełom zimy i wiosny to zdecydowanie gorący okres jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju choroby.
Zmiany temperatur z tej wiosennej na zimową i odwrotnie powodują, że raz wpadamy w euforię i wyjmujemy wiosenne ubrania, a następnie przygnębieni wyciągamy kozaki z głębi szafy. Mroźne powietrze, przeszywający wiatr i my czasami spoceni wychodzący z auta dają niezwykłą mieszankę wybuchową w postaci objawów przeziębienia, a czasami nawet grypy.

Jeszcze niedawno cała nasza czwórka była uziemiona w domu z powodu choroby. Próbowaliśmy się ratować na początku domowymi i naturalnymi sposobami walki z uciążliwymi katarami czy kaszlem. Doskonale wiemy, że niektóre naturalne produkty mają wyjątkową moc. Zrobione z nich syropy pomogą na przeziębienie i kaszel.

Domowe syropy na kaszel mogą być czasem dobrym uzupełnieniem zaleconego przez lekarza leczenia nawet ostrych infekcji dróg oddechowych. Skutecznie pomagają też przy zwalczaniu przeziębienia.
Pamiętasz, jak babcia namawiała cię do picia soku z buraków czy syropu z cebuli? Warto odświeżyć tę dawną wiedzę, bo naturalne sposoby leczenia nadal się sprawdzają, a przygotowanie domowego syropu wcale nie jest takie pracochłonne. Tylko szybka decyzja i podanie w porę naturalnego syropu może zniwelować objawy kaszlu. Nie zawsze jednak naturalne metody w pełni postawią nas i nasze dzieci na nogi. Pamiętajcie, że infekcje rozwijają się na tyle szybko, a tym bardziej u dzieci, że naturalne składniki nie zawsze poradzą sobie ze złagodzeniem objawów przeziębienia. Najrozsądniejszym sposobem jest wtedy udanie się do lekarza.

W naszym wypadku, kaszel pojawia się szybko i w zastraszającym tempie się pogarsza. Wizyta w przychodni zazwyczaj chroni nas przed antybiotykoterapią (choć w tym wypadku było inaczej), ale przeważnie musimy włączyć w leczenie wyroby medyczne, jak np inhalacje lub syrop na kaszel, bo Agata ma problem w odksztuszaniem wydzieliny.  W naszym wypadku świetnie sprawdza się Mucosolvan Mini. Nasza Pani pediatra zawsze powtarza, że kaszel jest jednym z podstawowych i naturalnych mechanizmów obronnych organizmu. Jego zadaniem jest ułatwienie oczyszczenia dróg oddechowych z zalegającej w nich wydzieliny, dlatego nie należy go tłumić, dlatego podajemy syrop wyksztuśny, który jednocześnie łagodzi ból gardła spowodowany kaszlem oraz ułatwia odksztuszanie.

Bycie rodzicem to ogromna odpowiedzialność nie tylko za wychowanie, ale przede wszystkim za zdrowie naszych maluchów. Nie czekajmy do czasu aż dziecko zacznie się przelewać przez ręce. Wspomagajmy jego odporność naturalnymi sposobami, a gdy pojawiają się niepokojące objawy natychmiast udajmy się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie.

* zdjęcia pochodzą ze strony Pixabay.com

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl