Jak dbać o siebie kiedy jesteś mamą?


Kiedy jesteś mamą Twój dzień wypełniony jest po same brzegi opieką nad swoimi skarbami.

Codziennie budzisz się że stopami malucha na twarzy oraz okrzykami starszaka z pokoju obok, który od samego rana walczy z potworami. Mimo, że Twój dzień dopiero się rozpoczął, czujesz się zmęczona jak po przebiegnięciu maratonu? Łapiesz łyk kawy pomiędzy kanapką Kuby z ulubionym pasztetem, a zmianą pieluchy Agaty i marzysz o tym, aby udało Ci się choć posmarować twarz kremem.

Niestety spoglądając na zegarek łapiesz się za głowę, bo czas kiedy powinniście wychodzić już do przedszkola bezpowrotnie minął. Zapinając dzieci w foteliku obmyślasz już szczegółowy plan dnia, w którym musi znaleźć się czas na ugotowanie obiadu, pracę i milion innych rzeczy.

A kiedy myślisz w tym wszystkim sobie?

Przyznam szczerze, że jeszcze niedawno zupełnie o tym zapominałam. Wracałam do domu, siadałam w salonie na dywanie z resztką kawy i czekałam na to, aby przetrwać do wieczora. Przyszedł jednak taki moment w moim życiu, że zaczęłam dbać o swój wygląd i pielęgnację starzejącej się skóry.

Mój dzień mimo, że nadal jest szalony jest w nim miejsce na drobne przyjemności związane z zabiegami kosmetycznymi, które mogę przeprowadzić w domowym zaciszu.


Wracając rano z przedszkola udajemy się z Agatą do łazienki i korzystamy z babskich chwil. Kiedy ona bawi się wszystkim dookoła, ja mam czas na to aby zadbać o ciało. Przemywanie twarzy preparatami do demakijażu usuwa po nocy wszechobecny kurz, a odpowiednio dobrany do wieku i rodzaju cery krem idealnie ją nawilża. Nie zapominam również o rzęsach. Aby były one zawsze zdrowe i przede wszystkim po umalowaniu ładne stosuję na nie specjalnie dopasowane odżywki, które zdecydowanie poprawiają ich wygląd. Najlepsze odżywki do rzęs to oczywiście takie, które przynoszą pożądane efekty- stąd wybór produktu przeznaczonego do pielęgnacji rzęs należy uzależnić od własnych potrzeb i oczekiwań.

Bardzo ważne są także składniki odżywek do rzęs. Im jest ich mniej tym lepiej dla skóry i oczu – istnieje zatem mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień. Z drugiej jednak strony składniki powinny zostać tak dobrane, aby odpowiednio działać na rzęsy i skórę powiek.

Substancje stosowane w odżywkach do rzęs posiadają zatem właściwości nawilżające, regenerujące oraz łagodzące. Oczywiście najważniejsze z nich są te składniki, które powodują wzrost rzęs i nadają im długość oraz grubość. Nie mniejsze znaczenie należy przypisać tym substancjom, które wpływają na zmianę koloru rzęs, regenerację lub wzmocnienie. Ważnymi substancjami są również te zapewniające trwałość odżywki do rzęs.

Nie ma nic gorszego niż używanie słabej jakości kosmetyków, nie wspominając już o sztucznym zagęszczeniu rzęs. Oprócz nienaturalnego i sztucznego wyglądu przede wszystkim niszczymy zdrowe i naturalne włoski, a ich odbudowa bywa później kłopotliwa.

Przy dbaniu o skórę oczywiście nie pomijam także okolicy szyi. To tutaj proces starzenia jest najbardziej widoczny. Podczas aplikowania kremów delikatnie oklepuję skórę, aby się odpowiednio wchłonął i głęboko ją nawilżył- nigdy nie wcieramy kremu, ponieważ sprzyja to migracji substancji aktywnych, a nie ich wchłanianiu, dodatkowo sporo z nich zostaje startych dłonią. Oprócz tego może powodować rozciąganie skóry i przedwczesne wystąpienie zmarszczek.

Cała moja poranna pielęgnacja twarzy nie trwa dłużej niż 10-15 minut, czyli tyle ile czasami dziecko samodzielnie zabawi się kilkoma zabawkami. To samo powtarzam wieczorem. Co kilka dni robię również peeling lub nakładam maseczkę. Podczas kąpieli w wannie maseczka spokojnie leżakuje na mojej twarzy, a następnie ją dokładnie spłukuję. Zabiegi z kremem i odżywką powtarzam, dzięki temu moja skóra jest miękka i nawilżona, a rzęsy po nałożeniu maskary zalotnie kokietują męża.

Jak widzicie matka to też człowiek, przede wszystkim kobieta, która pragnie bez względu na to czy wychodzi do pracy czy zajmuje się prowadzeniem domu chce ładnie wyglądać.* zdjęcia pochodzą ze strony Pixabay.com

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl