Tnij podatki i zdobądź pieniądze dla swojej rodziny.


Czy przyszłość Twojej rodziny jest dla Ciebie ważna? Dla mnie bardzo. Jesteśmy młodym małżeństwem, ciągle na dorobku z prawie dwójką małych dzieci.

Oprócz tego, że chcemy pomagać naszym pociechom, to także myślimy już nad naszą emeryturą. Wiemy, że emerytura z ZUS-u będzie na tyle niska, że powinniśmy oszczędzać sami, aby nie zabrakło nam pieniędzy na stare lata.

Możemy wybrać jedną z dwóch opcji. Sprawdźcie, która będzie dla Was lepsza.

Pierwsza opcją jest pobieranie emerytury z ZUS-u i zamartwianie się czy starczy nam od emerytury do emerytury. Może zdarzyć się tak, że też zabraknie nam funduszy na kilka dni przed jej wypłatą. Mało komfortowa sytuacja, prawda?

Druga opcja to dobrowolne oszczędzanie pieniędzy korzystając z preferencji podatkowych, np. IKZE – Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego.

Jeśli inwestujesz w III filar, nie musisz martwić się o niekorzystne zmiany w polskim systemie emerytalnym. Gromadzone pieniądze są Twoją własnością i zapewnią Ci dodatkową emeryturę. Twoja emerytura nie zależy od sytuacji gospodarczej kraju.

Dzięki oszczędzaniu możesz pozwolić sobie na więcej. Masz przecież plany na przyszłość, prawda? Chcesz zapewnić swoim dzieciom odpowiedni start w dorosłe życie? Chcesz samemu tak, jak my nie musieć martwić się o to, co będzie jutro?

Mamy wiele planów i marzeń, które na chwilę obecną nie możemy zrealizować właśnie z przyczyn czysto finansowych. Chcemy jednak mieć możliwość realizacji tych celów w późniejszym czasie. Nowe auto, egzotyczne wakacje i wiele innych pomysłów, które zmienią nasze dotychczasowe życie na jeszcze lepsze, choćby pod kątem zaplecza finansowego.


To my decydujemy w jaki sposób chcemy gromadzić nasze oszczędności, a przecież w przypadku IKZE mamy taką możliwość. Mogą to być depozyty w bankach, fundusze inwestycyjne czy papiery wartościowe.

Oprócz tego, wszystkie zgromadzone środki na IKZE mogą być dziedziczone przez wskazane przez nas osoby, a więc np. nasze dzieci. I to co ważne, dziedzicząc je nie zapłacą podatku od spadku czy darowizny.
Inwestując w IKZE możesz skorzystać aż z dwóch ulg. Pierwsza z nich to możliwość odpisania wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego od dochodu. A mniejszy dochód równa się mniejszy podatek:) Czy jest ktoś, kto nie lubi płacić niższych podatków? Mnie takie rozwiązanie bardzo odpowiada. 
Drugi bonus jest taki, że przy wypłacie z IKZE nie zapłacisz podatku Belki (a np. oszczędzając na lokacie zapłacisz go zawsze).
Twoje zgromadzone pieniądze nie muszą być zamrażane na długie lata. Możesz je wypłacić w każdej chwili. Czasami przychodzi taki moment, że potrzebujemy w trybie pilnym gotówki i możemy ją wtedy wypłacić z naszego konta.

Do tej ważnej decyzji o oszczędzaniu na IKZE przekonały nas takie korzyści, które wciąż dostrzega niewiele osób – korzyści doraźne - tu i teraz.

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym za dany rok, możemy odliczać od dochodu kwoty, które wpłaciliśmy na konto IKZE w tym roku podatkowym.. Dzięki temu płacimy niższy podatek – w 2016 roku możemy zaoszczędzić nawet 1557 zł. Już nawet mamy pomysł, na co przeznaczymy te oszczędności. ;-)

Co jeszcze warto wiedzieć o tym koncie?

  • ❣ Limit rocznej wpłaty w 2016 roku to 4 866 zł. 

  • ❣ Każda osoba może mieć tylko jedno IKZE.

  • ❣ Jeżeli jesteśmy niezadowoleni z IKZE w danej firmie, możemy zrobić tzw. wypłatę transferową i przenieść je do innej instytucji.

  • ❣ Na IKZE nie ma obowiązku wpłacać regularnie.

  • ❣ Jak sama nazwa wskazuje, jest to konto indywidualne. Nie można otworzyć go wspólnie z małżonkiem czy dzieckiem. Każda osoba ma swoje IKZE.

  • ❣ Pieniądze zgromadzone na IKZE można po 65. roku życia wypłacić jednorazowo lub w formie rat. Jednak w przypadku wypłat na raty muszą być one realizowane przez co najmniej 10 lat (krócej nie można).

  • ❣ Pieniądze zgromadzone na IKZE podlegają dziedziczeniu.
Jak możemy założyć konto?
albo po umówieniu się z doradcą POK.

A jeśli chcecie wiedzieć więcej, zadzwońcie 801 144 144, 22 449 03 33

lub napiszcie: tfi@union-investment.pl

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl