Projekt WYPRAWKA-MamBaby, NUK.


Wiem, wiem wpadłam w szał zakupowy. Co ja zrobię, że uwielbiam kompletować wyprawkę dla naszej księżniczki. Chętnie oglądam malutkie ubranka i co najgorsze kupuję je nawet z rozmiarem na wyrost.

Nie jestem w stanie odmówić sobie tej przyjemności, a przecież Mąż mi nie zabroni. Ciężarnej w końcu się nie odmawia więc korzystam, bo czas mi ucieka. 
Na 3 dziecko nie mam co liczyć, bo Piotrek twierdzi, że będzie już za stary, ale któż to wie?- może jeszcze swoimi sposobami kiedyś go namówię na malutkie, cudowne i pachnące maleństwo.

Co nowego zatem pojawiło się w naszej wyprawce?
Jako, że jestem osobą, która zawsze stara się mieć opracowany plan B zdecydowałam, że i tym razem zaopatrzę się w smoczki dla dziecka. Z Kubą tych smoczków "na zaś" było chyba na sam początek z 6 i niestety albo stety żaden się nie przydał. Kubuś od początku nie akceptował smoka i nie chciał ssać niczego innego oprócz mleka. 
Choć sytuacja lubi się powtarzać, to jednak wolę zapasowo mieć choćby 2-3 sztuki smoczków dla Agatki.
Z tej okazji wybrałam produkty firmy MamBaby.

Smoczki z linii MAM Perfect dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy bardzo przypadły mi do gustu i dlatego też wybrałam 2 sztuki w kolorze różowym i fioletowym.

Produkt jest bardzo wysokiej jakości i charakteryzuje się poszczególnymi cechami:
 • -Dento-Flex® - 60% cieńsza i cztery razy bardziej miękka szyjka smoczka
 • -wyjątkowo delikatny dla skóry dziecka
 • -ortodontyczny kształt smoczka
 • w zestawie pudełko na smoczek
 • -zatwierdzony przez ICMRS (ICMRS jest stowarzyszeniem zajmującym się rozwojem i badaniami nad sprzętem medycznym przeznaczonym dla dzieci. Korzystając z ich doświadczenia oraz wiedzy jesteśmy w stanie tworzyć najwyższej jakości, bezpieczne i zdrowe produkty dla dzieci)
 • -NOWOŚĆ! Funkcja samosterylizacji w mikrofalówce.


Do smoczków rzecz jasna dokupiłam klipsy. Jak wiadomo maluchy albo trzymają wszystko w buzi albo po protu uwielbiają rzeczami rzucać gdzie opadnie. Warto mieć klips nie tylko do smoczka, ale także do gryzaczka. Wiadomo, że bakterie czają się na każdym kroku, ale według mnie te produkty powinny być jak najlepiej zabezpieczone przez upadkiem.
Do wybranych przeze mnie smoczków udało mi się dobrać idealnie pasujące klipsy z serii MAM Clip Love & Affection.
Oprócz koloru zwróciłam również uwagę na jakość produktu i zauważyłam dużo pozytywów.

Klips:
 • -można szybko i łatwo przypiąć jedną ręką do ubranek
 • -elastyczny pierścień pasuje do wszystkich smoczków i gryzaków MAM
 • -prosty w użyciu
 • -atrakcyjny design

Powinnam dodać, że jeszcze jednym plusem jest stworzenie wersji dla mamy i taty ;-) W końcu miło jest, kiedy dziecko przy swoim smoczku na napis "I love Daddy" lub "I love Mummy"Postanowiłam również kupić butelkę, bo różnie to w życiu bywa. Cenię sobie bardzo jakość firmy NUK, która nie oszukujmy się jest jedną z najlepszych marek jakie znam. Mój wybór padł na absolutną nowość, czyli NUK First Choice Plus.

NUK to:
 • -Najbardziej naturalny smoczek dla Twojego dziecka
Od wielu lat butelki NUK First Choice są najczęściej wybierane ze względu na to, że karmienie nimi jest jak najbardziej zbliżone do karmienia piersią. Nowe smoczki NUK First Choice+ są jednak jeszcze bardziej zbliżone do natury - aby dziecko czuło się tak, jakby ssało pierś mamy i aby zapewnić zdrowy rozwój szczęki dziecka.

 • -Naturalny i dostosowany do szczęki
Specjalny kształt NUK przypomina kształt brodawki sutkowej matki podczas karmienia piersią. Sprawia to, że zostaje wystarczająco dużo wolnego miejsca dla ruchów ssących języka i szczęki.

 • -Tak miękki jak pierś
Nowa miękka strefa sprawia, że smoczek do butelki jeszcze lepiej dopasowuje się do podniebienia, co sprawia, że dziecko czuje się tak, jakby ssało pierś.

 • -Pomaga zapobiegać kolce
Ulepszony system odpowietrzania zapewnia swobodny wypływ pokarmu, dzięki czemu dziecko może ssać bez połykania powietrza.

 • -Testowane w szpitalach
Dzięki swojemu szczególnie naturalnemu kształtowi smoczki NUK First Choice+ są bardzo dobrze akceptowane przez dzieci. Są zatem doskonałe, kiedy chce się łączyć karmienie piersią z karmieniem butelką.*

 • -Butelka wykonana z lekkiego, nietłukącego polipropylenu**:
Szeroki otwór butelki ułatwia jej napełnianie i czyszczenie. Ergonomiczny kształt butelki umożliwia wygodne i pewne trzymanie, a szeroka podstawa zapewnia stabilność.


* Potwierdzone w badaniach klinicznych: Moral et al. BMC Paediatrics 2010, 10:6.
** Zgodnie z odpowiednimi przepisami.Oprócz butelki, jak to bywa w moim przypadku, skusiłam się także na śliczny smoczek dla mojej królewny z linii NUK Classic Baby Rose & Blue.

Smoczek uspokajający NUK Classic Baby Rose & Blue ma anatomiczny kształt NUK, który jest korzystny dla rozwoju szczęki dziecka oraz anatomiczną tarczkę wykonaną z wysokiej jakości tworzywa, która występuje w różnych kolorach i wzorach. Wszystkie smoczki uspokajające NUK mają system odpowietrzania NUK Air System, który sprawia, że powietrze wydostaje się na zewnątrz smoczka, a smoczek pozostaje miękki i nie zaciska się, co pomaga zapobiegać zniekształceniom szczęki.Mogę powiedzieć, że po dokładnej orientacji w naszej wyprawce mamy ją skompletowaną w 70%. Niebawem pojawią się nowości, które zakupiliśmy- czekamy na ich dostawę.social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl