Niezwykła przygoda z Kapitanem Nauka.


Które z naszych dzieci nie lubi barwnych gier? Kolorowe obrazki, piękne grafiki, wysoka jakość i mnóstwo dobrej zabawy- takimi cechami charakteryzują się gry od Kapitana Nauki.
Z racji, że moje dziecko uwielbia zwierzęta postanowiliśmy zaopatrzyć się z grę z serii "Lotto Zwierzęta". Jest to edukacyjna gra planszowa dla najmłodszych, ale nie tylko oni się wspaniale mogą przy niej bawić.Podczas zabawy z grą „Lotto Zwierzęta” najmłodsi poznają mieszkańców nie tylko afrykańskiej sawanny czy arktycznej krainy lodu, ale także wiosennej łąki, lasu, wiejskiego gospodarstwa i zwierzęta domowe. Gra przeznaczona jest już dla dwuletnich dzieci i bardzo szybko okazało się jednak, że jest hitem, a jej zasad tak na dobrą sprawę w ogóle nie trzeba tłumaczyć. Dziecko instynktownie zaczyna dopasowywać obrazki z żetonów, a odnalezienie każdej kolejnej pary to dla niego źródło sporej satysfakcji.Co znajdziemy w pudełku?

W pudełku znajduje się 6 kolorowych plansz i 36 trwałych, tekturowych żetonów, wystarczająco dużych, żeby maluch swobodnie chwycił je w dłoń. Gra polega na wyszukiwaniu szczegółów i dopasowaniu obrazka na żetonie do odpowiedniego miejsca na planszy. Z takim zadaniem poradzi sobie już dwulatek!
W grę LOTTO możemy grać na 4 sposoby, a świetna zabawa sprawi, że do stołu z przyjemnością zasiądzie cała rodzina.
  • 🐄Gracz pełzacz – dziecko otrzymuje od nas 1 planszę i pasujące do niej 6 żetonów, aby samodzielnie przyporządkować obrazki

  • 🐖Gracz wymiatacz – rozkładamy więcej plansz, a pasujące do nich żetony mieszamy na środku. Dziecko samo musi wybrać pasujące elementy i ułożyć na planszach

  • 🐕Gracz zapamiętywacz – taki rodzaj memo. Żetony odwracamy na środku obrazkiem do blatu i kolejno gracze odwracają je aby zobaczyć ilustrację. Jeśli pasuje do ich planszy biorą go, jeśli nie odwracają go. Inni gracze mogą zapamiętać położenie żetonu i wziąć go w swojej kolejce

  • 🐈Gracz rozrabiacz – żetony układamy obrazkiem do góry na środku. Każdy z graczy ma za zadanie jak najszybciej odnaleźć swoje żetony i umieścić na otrzymanej planszy.
Długie jesienne wieczory nam nie straszne, bo przy takiej cudownej grze się nie nudzimy. Przy okazji możemy wymyślać zabawne historyjki ze zwierzątkami zamieszczonymi na żetonach. Nasz mały przedszkolak dzięki takim zabawom rozwija spostrzegawczość i umiejętności związane z motoryką. Oprócz tego wspiera naukę kolorów i nazw zwierząt, a także uczy grupowania zwierząt ze względu na miejsce występowania. Kuba idealnie ćwiczy koordynację oko-ręka i koncentrację, a rodzice są szczęśliwi, że dzięki zabawie ich dziecko pogłębia swoją wiedzę i zasób słów.
Wpis bierze udział z Projekcie "Grajmy"

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl