Akademia Mądrego Dziecka

Egmont
Czy Twoje dziecko to wulkan energii?
Skakanie, bieganie, jazda na hulajnodze czy rowerze to obowiązkowy element każdego dnia?

Pewne jest, że twoje dziecko uwielbia być w ruchu! Ciesz się, bo im więcej ruchu tym lepsze zdrowie. Stwarzaj mu do tego okazje, nie zapominając, że siły trzeba też zregenerować.

Być jak żywioł

Pamiętajmy, że bycie żywiołowym dzieckiem nie oznacza, że maluch musi psocić. Psoty to nic innego jak brak ciekawego zajęcia. Zdecydowanie kreatywne zabawy i wesołe spędzanie czasu możemy wyczarować w zaciszu domu oraz w jego obrębie.
Wspólne czytanie książek, rysowanie, granie w gry czy układanie puzzli pozwoli naszemu dziecku spożytkować energię oraz przy okazji świetnie się bawić.

Jako rodzic jestem za tym, aby pozwolić dzieciom jak najdłużej być dziećmi. Jeśli Twój 3-latek nadal woli układać klocki czy zajmować się planszówkami, to nie jest to powód do zmartwień. O ile jednak dziecko samo wykazuje chęci poznawania świata i nauki różnych rzeczy, to trzeba mu w tym pomóc.

W naszym wypadku dzieci z wielką chęcią poznają otaczający je świat. Wspólne wycieczki, poznawanie przyrody czy szukanie skarbów to niewątpliwie wspaniałe i niezwykle kreatywne zajęcie. Co jednak, gdy za oknem szaro i buro? Deszczowe dni czy porywisty wiatr to nie problem na pełne radości zabawy w domowym zaciszu. Na tapecie ciągle wszelkiej maści gry planszowe oraz te , które przy okazji zabawy pozwalają uczyć kolorów, nazewnictwa czy wspomagają proces odkrywania codziennego życia.

Akademia Mądrego Dziecka dla maluchów

Ostatnio Agatka pokochała najnowsze pozycje z serii Akademia Mądrego Malucha w postaci wspaniałych gier rozwijających zdolności do nazywania owoców czy dopasowywania kształtów. 
To zupełne nowości wydawnictwa Egmont, które nie spoczęło na laurach lecz w prosty i ciekawy sposób przygotowało pomoce służące do zabawy i nauki w jednym.
My, jako rodzice bardzo wspieramy takie inicjatywy, ponieważ dobro dzieci, a także ich nauka jest dla nas ważna, ale jednocześnie nie chcemy zarówno Kuby, jak i Agaty zmuszać i zniechęcać, bo jak wiemy takie działania przynoszą odwrotne skutki do zamierzonych.
Daleko nam też od licytowania się między rodzicami umiejętnościami naszych dzieci, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie ma to sensu, a wyścig szczurów jest tylko dla ludzi z chorymi ambicjami. Dbamy o to, aby dzieci były obdarzone miłością, szczęściem i działamy zgodnie z tym, co podpowiada nam serce. 

Co zawiera nowa seria gier od wydawnictwa Egmont?
To przede wszystkim proste gry dla dzieci w wieku +2 lata, ale myślę, że młodsze maluchy równie chętnie będą korzystać z tych zabaw. 
Egmont
Gra oparta jest na bestsellerowej serii książek Akademia Mądrego Dziecka. Przeznaczona jest dla dzieci już od drugiego roku życia. Wspomaga rozwój intelektualny i poznawczy dziecka. Gracze podczas zabawy rzucają kostką i starają się zdobyć jak najwięcej soczystych owoców i warzyw. Gracz, który schrupie ostatni przysmak ze stołu, dostaje w nagrodę owocowy sok. Dzieci poznają owoce i warzywa oraz ich kolory. Naucza się je liczyć oraz porządkować w zbiory. Gra promuje również zdrowe nawyki żywieniowe.

Gra ma na celu:
- naukę nazw owoców i warzyw
- naukę nazw kolorów
- nauka liczenia i określania ilości (ile masz, kto ma więcej)
- rozwijanie kompetencji społecznych
Egmont
Egmont
Egmont
Egmont
Egmont
Gracze losują z woreczka figury i dopasowują je do zwierzątek na stole. Każdy stara się znaleźć figury pasujące do swojego zwierzątka, ale łatwo się pomylić i pomóc przeciwnikowi. Kto pierwszy zdobędzie wszystkie figury, wygrywa. Dzieci poznają kształty za pomocą wzroku i dotyku. Ćwiczą przy tym dłonie i palce, czyli mała motorykę.

Gra ma na celu:
- naukę nazw kolorów
- naukę nazw zwierzątek
- naukę kształtów poprzez mowę i dotyk
- ćwiczenie zmysłu dotyku
- ćwiczenie mięśni dłoni i palców (chwytanie)
- rozwijanie interakcji społecznych

Egmont
Egmont
Egmont
Egmont
Egmont

Akademia Mądrego Dziecka dla starszaków

Wydawnictwo Egmont przygotowało także publikację dla starszych dzieci. Mój 6-latek z chęcią z nich korzysta i przy okazji wynosi z nich niesamowite informacje. „Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” to edukacyjna seria dla dzieci. Każda publikacja zawiera solidną dawkę wiedzy o środowisku naturalnym, niebanalne inspiracje przyrodnicze i eksperymenty czy wciągające pomysły na zabawę w plenerze. Forma edukacyjnego zeszytu zachęca dzieci do aktywnego użytkowania i współtworzenia książeczki. Każda z nich zawiera m.in. wycinanki, kolorowanki czy inspiracje do własnych rysunków, zapisków i obserwacji. Zeszyty uczą rozpoznawać, nazywać i porządkować świat roślin, zwierząt oraz ludzi. Wyostrzają zmysł obserwacji, wyczulają na troskę o świat wokół nas.

Posiadamy 4 książki z tej serii:
  • Pożywienie- Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
  • Przyroda w mieście- Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
  • Owady- Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
  • Drzewa- Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Egmont
Egmont
Egmont
Egmont

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl