Sprzedaj i kup nowe, czyli wykańczamy nasze wnętrza

Urządzanie wnętrz
Urządzanie wnętrz jest niezwykle pasjonującym zadaniem, szczególnie dla kobiet. Mnie samej sprawia to dużo przyjemności, kiedy mogę coś zmienić w swoim wnętrzu, a jeśli wiąże się z tym wypad na zakupy, choćby te online, to jestem już totalnie szczęśliwa.

Czym się kierować przy urządzaniu wnętrz?

Dla mnie najważniejsze jest przede wszystkim praktyczność. Nawet jeśli coś jest najpiękniejsze na świecie, a nie będzie praktyczne pod żadnym kątem, to tego po prostu nie kupię.
Jestem również zwolenniczką przede wszystkim dobrych jakościowo produktów. Nie lubię tandety i nie kupuję jej do swojego domu.
Staram się odkładać pieniądze na wymarzone meble, część przerabiać samodzielnie, aby efekt był jak najbardziej zbliżony do tego, co sobie wymarzyłam.

Ponadto uważam, że styl urządzanego mieszkania powinien być przede wszystkim zgodny z wymiarami wnętrza oraz gustem użytkownika, czyli nas. Pamiętajmy, że nie istnieją narzucone kanony. Tak samo na topie będzie wnętrze nowoczesne, jak i klasyczne. To, co najważniejsze w projektowaniu to konsekwencja i jej należy się trzymać.

Idą zmiany

Salon z jadalnią w naszym przypadku, to miejsce spotkań rodzinnych. Można powiedzieć, że ten pokój to serce całego domu. Przede wszystkim, aby się w nim dobrze mieszkało, zdecydowaliśmy się na jasny i nieprzytłaczający kolor ścian oraz wymianę podłogi.
Do tego wygodna kanapa- w naszym wypadku obecnie jest to model narożnika ze skóry naturalnej, który planujemy w najbliższym czasie wymienić na coś innego. Przede wszystkim szukamy dużego i nowoczesnego narożnika, który świetnie sprawdzi się podczas rodzinnego leniuchowania, ale także na rodzinne spotkania, których u nas jest sporo.

Oprócz wymiany narożnika, także wzięliśmy pod lupę nasz stół z krzesłami oraz meble pod TV, które nie ukrywajmy, ale zostały już nieco nadgryzione zębem czasu (i przy okazji zębami dzieci :-))
Marzy mi się tym razem dębowy gruby blat na metalowych nogach, który pomieści 8 osób. Oczywiście warunkiem musi być także możliwość rozłożenia, ponieważ mamy dużą rodzinę i chcemy móc zmieścić wszystkich bez konieczności przenoszenia stołów od rodziców. Krzesła planuję zakupić w kolorze narożnika, co pozwoli na spójność we wnętrzu. Ważnym aspektem jest dla mnie ich wygoda, bo nie ma nic gorszego niż niewygodne oparcia w krzesłach, które po dłuższym siedzeniu wbijają się w plecy.
Planujemy stworzyć przed wszystkim wnętrze, które jest wygodne w codziennym użytkowaniu oraz będzie cieszyło oczy domowników, a po prostu wprowadzając się w 2012 roku do nowego domu mieliśmy ograniczony budżet na zakup mebli dlatego też część z nich zabraliśmy od rodziców, gdzie kupiliśmy sobie tymczasowy zestaw i dobraliśmy resztę mebli, aby pasowały nam kolorystycznie. Teraz, kiedy powoli wykańczamy nasz dom porządnie, dbamy o to, aby wszystko było tak, jak należy.
Urządzanie wnętrz
Urządzanie wnętrz

Gdzie szukać ciekawych rozwiązań do domu?

Przede wszystkim wiele ciekawych wnętrz znajdziemy na portalach związanych z urządzaniem wnętrz. Praktyczne rozwiązania, niebanalne dodatki to tylko część rzeczy, z których możemy czerpać inspirację. Warto także udać się do sklepów stacjonarnych, bo tam możemy sprawdzić oferowane produkty pod kątem wykonania, materiału czy wygody użytkowania. 
W ostatnim czasie odwiedziliśmy sporo sklepów i napotkaliśmy świetne rozwiązania, które z pewnością idealnie sprawdziłyby się w naszym domu, ale nie ulegamy tylko i wyłącznie temu, co jest dostępne stacjonarnie.
Obecnie tak wielki jest wybór świetnych mebli i dodatków w sieci, że warto przeglądać internet w poszukiwaniu tych idealnych dla nas produktów, które pozwolą nam na urządzenie wnętrz przytulnych i wygodnych, a na wszelkiego rodzaju forach czy grupach znajdziemy mnóstwo przydatnych opinii od użytkowników mebli, którzy doradzą lub odradzą nam zakup poszczególnych produktów na podstawie swoich odczuć czy wrażeń.

Co zrobić ze starymi meblami?

Oczywiście warto pomyśleć przy wymianie mebli na nowe o tym, aby niepotrzebne przedmioty oddać lub sprzedać, a odzyskane pieniądze wykorzystać na coś innego, np na zakup dodatków czy dołożenie do droższych przedmiotów. Wystawiając na sprzedaż duże meble nie powinniśmy martwić się ich transportem.
Choć może się wydawać, że nietypowe przedmioty mogą być problematyczne w przetransportowaniu, to tak wcale nie musi być, a to dzięki możliwościom jakie oferuje Furgonetka Giełda, z której usług już kilka razy korzystaliśmy zarówno my, jak i nasi najbliżsi.

Jak to działa? Wystarczy wejść na stronę Furgonetka Giełda i dodać bezpłatnie ogłoszenie na serwisie dotyczące transportu. W treści należy określić miejsce odbioru przesyłki oraz adres dostawy, następnie podać wymiary przewożonej paczki.
Przewoźnicy zainteresowani realizacją zlecenia sami odpowiadają na nasze ogłoszenia, dodając wyceny, a baza 5000 firm kurierskich sprawia, że ceny są bardzo konkurencyjne, co pozwala nam zaoszczędzić nawet 60% wybierając najlepszą opcję. Po akceptacji zamawiający otrzymuje dane kontaktowe do danej firmy transportowej i umawia się na dogodny termin po odbiór zlecenia. Ogromne możliwości transportowe przewoźników sprawiają, że możemy przewozić nawet nietypowe transporty, np łodzie czy drogocenne rzeźby, a to duży plus, ponieważ nie każda firma kurierska podejmuje się takich zleceń. Dodatkowo dzięki aplikacji mobilnej możemy wykonać wszystko bez wstawania z łóżka. 

Proste, prawda?

Jeśli więc planujesz zmiany w swoim domu, nie wyrzucaj mebli, które już nie będą potrzebne. Wystaw na serwisach ogłoszeniowych ofertę, zamów transport i ciesz się z zarobionych pieniędzy.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl