Kreatywne zabawy i nauka w jednym.

Kreatywne zabawy i nauka w jednym

Kiedy dopada Twoje dziecko nuda, warto mieć w zanadrzu kilka kreatywnych zabawy, dzięki którym spędzimy miło czas.

Całodniowe oglądanie bajek znudzi nawet największego fana tego typu atrakcji.

Jak pobudzić dziecięcą wyobraźnię i sprawić, aby maluch się nie nudził z nami?

Kolorowanki

Na rynku dostępne są różnego rodzaju kolorowanki. Z grubym obrysem, takie, gdzie trzeba coś samodzielnie dorysować lub dodatkowo wykonać jakieś zadania.
Kuba jako już prawie zerówkowicz całkiem fajnie sobie radzi z brakującymi elementami kolorowanek. Czasami sam coś dorzuci od siebie, co sprawia, że każdy rysunek jest inny i zarazem wyjątkowy.
Agata jest jeszcze na tyle mała, że nie bardzo daje sobie radę aby samodzielnie dorysowywać skomplikowane elementy dlatego wybieramy zazwyczaj kolorowanki z grubym obrysem.
Czasami uda nam się w internecie znaleźć jakieś darmowe rysunki do malowania i drukujemy je w zaciszu domu, a następnie puszczamy wodze wyobraźni.

Rymowanki

Na początku przygody z przedszkolem nasze dziecko pewnego dnia wróciło do domu recytując krótki wierszyk. Postanowiliśmy zatem wyszukać kilka prostych rymowanek i wspólnie ćwiczyć zapamiętywanie tekstów. Zabawa przy tym jest super, a oprócz tego dziecko rozwija swoją inteligencję językową, ponieważ poszerza swoje słownictwo.
Agatka na razie ćwiczy z nami wymowę różnego typu słówek, ale na naukę wierszyków jeszcze przyjdzie czas.

Poniżej kilka łatwych rymowanek dla malucha.

rymowanki dla dzieci

Nauka przez zabawę


Lubimy bawić się i uczyć jednocześnie. Często układamy puzzle pobudzające kreatywne myślenie, czy bawimy się jednocześnie licząc, np kredki. Kiedyś zdecydowanie lepiej wychodziło Kubie liczenie po angielsku do 10 niż po polsku, ale nie zrażaliśmy się. Dzisiaj nasz synek sprawie liczy, całkiem nieźle pisze cyfry i litery.
Agatka natomiast powoli będzie zaczynała zabawę, kiedy pójdzie do przedszkola, a nastąpi to już we wrześniu.

Produkty ZU&BERRY

Ważne jest dla nas to, że nie naciskamy na siłę, tylko zachęcamy do zabawy. Do naszych zabaw wykorzystujemy również karty z nowej uzupełnionej serii Zu&Berry- o wcześniejszych produktach możecie przeczytać tutaj.

Dla dzieci 2+ najlepsze gry, które idealnie wpasują się do małych rączek. "Leśna włóczęga", to domino edukacyjne z wizerunkami zwierząt takich, jak dzik, wilk, sarna, zając czy lis.
Duże karty z wytrzymałego materiału z pewnością nie zniszczą się podczas zabaw. Gra ćwiczy myślenie logiczne i analityczne, a także wspomaga motorykę małą. Dzięki przyjemnej kolorystyce z pewnością wpadną w oko maluchom i nauczą ich podstaw liczenia.

Leśna włóczęga
Leśna włóczęga
Leśna włóczęga

"Zwierzęta na kontynentach" to niesamowita loteryjka edukacyjna dla najmłodszych. Plansze w skrócie opisują każdy kontynent, natomiast na drugiej stronie zawierają grafiki, do których należy dopasować wizerunek szukanego zwierzaka.
Gra w sam raz do wspólnej rodzinnej zabawy, sprawdzi się też jako narzędzie do pracy w przedszkolu i na lekcjach przyrody.

Zwierzęta na kontynentach
Zwierzęta na kontynentach
Zwierzęta na kontynentach

Dla starszaków świetna zabawa oraz nauka w jednym będzie tylko przy grze "Zaginiony Skarb".
To niesamowita gra planszowa, która przenosi dzieci do świata morskich przygód.Poprzez zabawę maluchy uczą się opracowywania strategii oraz myślenia dedukcyjnego i analitycznego. Mają też okazję doświadczyć emocji związanych z przegrywaniem i wygrywaniem.
Atrakcyjne karty ułatwiają zrozumienie zasad gry oraz zawierają ciekawostki z życia piratów.

Zaginiony Skarb
Zaginiony Skarb
Zaginiony Skarb

Produkty z wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA

Puzzle Pucio

Dodatkowo dla maluchów świetną formą zabawy i nauki są wspaniałe puzzle Pucio w 3 różnych wersjach. "Pucio- czego brakuje?"- to niezwykła układanka, dzięki której nasze dzieci nauczą się, że kask jest niezbędnym gadżetem podczas jazdy na rowerze, a bez kredek nie narysujemy obrazka. Ciekawe dopasowanki utrwalą wiedzę oraz zwiększą świadomość naszych pociech.

Pucio- czego brakuje?
Pucio- czego brakuje?

W wersji "Pucio- co tu pasuje?" możemy pobawić się puzzlami, których format widzę po raz pierwszy. Ciekawy forma dopasowań do obrazków, która pobudzi kreatywność dzieci, a także nauczy nowych słów przedmiotów związanych z ubraniami, zabawkami czy kąpielą.

Pucio- co tu pasuje?
Pucio- co tu pasuje?

Puzzle "Pucio 3w1" to zestaw 3 obrazki o różnym stopniu trudności, składające się z 16, 20 i 24 elementów. Obrazki, przedstawiające Pucia i jego rodzinę podczas różnych aktywności. Puzzle to szersze spektrum zabaw niż samo układanie obrazków. Gdy mamy już na stole, 3 układanki lub któryś z dwóch mniejszych zestawów całkowicie złożony, przychodzi pora na opowiadanie co widzimy. Więcej wpisów z produktami wydawnictwa Nasza Księgarnia przeczytacie tutaj.

Pucio 3w1
Pucio 3w1

Produkty od KAPITANA NAUKI

Ciekawą i rozwijającą formą zabawy dla młodszych i starszych dzieci są pomoce od Kapitana Nauki. "Układanka malucha Dżungla" i "Układanka malucha Na łące "to przepiękne, bajecznie kolorowe puzzle dwu i trzy-elementowe dla dzieci od pierwszego roku życia. Poszukiwanie par układanki to nie tylko znakomita zabawa, ale także ćwiczenie spostrzegawczości, koordynacji oko-ręka i koncentracji. Zabawa układankami to także świetny sposób na zapoznanie maluszka ze zwierzakami żyjącymi w tropikalnej dżungli oraz na pobliskich łąkach.

Kapitan Nauka Układanka Malucha
Kapitan Nauka Układanka Malucha

"Domino obrazkowe Alfabet" to pomysł na wprowadzanie maluszka w świat gier logicznych. Domino ćwiczy skupienie, umiejętność dostrzegania powiązań i wpływa na rozwój mowy dziecka. Jest to nie tylko świetna zabawa, ale także wyzwanie dla dzieci, które poznają pierwsze literki. "Domino obrazkowe Liczby" to pomysł na wprowadzanie maluszka w świat matematyki i gier logicznych. Domino ćwiczy skupienie, umiejętność dostrzegania powiązań i wpływa na rozwój zdolności matematycznych dziecka.

Domino obrazkowe
Domino obrazkowe
Domino obrazkowe

Ciekawą grą jest także "Loteryjka Kosmos", przeznaczona dla dzieci od czwartego roku życia, to połączenie świetnej zabawy z ćwiczeniem spostrzegawczości. Zadaniem małych graczy jest dopasowanie trzydziestu sześciu żetonów do właściwych miejsc na sześciu planszach. Bajecznie kolorowe ilustracje, dostosowane do wieku malucha oraz wysoka jakość wykonania to gwarancja świetnej zabawy na długi czas. W Loteryjkę można grać na cztery sposoby, zależne od stopnia trudności: można więc być graczem pełzaczem, wymiataczem, zapamiętywaczem lub rozrabiaczem. Każdy z tych wariantów rozwija spostrzegawczość, koncentrację, precyzję i koordynację wzrokowo-ruchową, a także wiedzę o wszechświecie.- więcej wpisów z Kapitanem Nauką przeczytacie tutaj.

Loteryjka Kosmos

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl