Największe tajemnice rodzicielstwa, o których nie wiedzieliśmy.

bonprix

Mój dzisiejszy wpis kieruję do Ciebie, bo jestem przekonana, że tak, jak czasami ja miewasz chwile zwątpienia. Każda z nas jest tylko człowiekiem i wiem doskonale jak wiele staramy sobie udowodnić, choć wcale nie powinnyśmy tego robić.

Dla Ciebie

Doskonale Cię rozumiem kiedy tak, jak ja chowasz się czasami pod prysznicem, aby na chwilę pobyć sama lub móc się wypłakać.
Kiedy każdego dnia próbujesz wcisnąć się w jeansy, aby wyglądać ładniej i poczuć się lepiej lub kiedy zamawiasz na kolację pizzę, bo znowu nie miałaś czasu żeby zrobić kolację tak, jak się tego spodziewałaś.

Rodzicielstwo, to nie tylko radość. Blaski i cienie przeplatają się niczym winorośl i cierń. Piękne chwile czasami ustępują tym smutnym czy nerwowym i na odwrót.

Większość wirtualnego świata pokazuje tylko lukier- słodki aż do porzygu... A ja dodam, że to nie tylko słodycz, ale również gorzki i słony smak.

Nocne karmienie. Twoje łzy. Płacz dzieci.
Bezustanne przewijanie. Przerywany sen. Pilnowanie i dopatrywanie. Choroby. Kolki. Brak siły- twojej i nieskończona energia- dzieci. Niby wiedziałam, że wychowywanie dziecka jest ogromnym wyzwaniem, niby...

A wtedy się okazało, że jednak mało wiedziałam.
Rzeczywistość mocno przerosła moje oczekiwania!

Dzieciaki bywają przewrotne, a ich zachowanie potrafi zirytować nawet największego strażnika strefy zen. ;-)

  • Kiedy sprzątasz w domu, one za chwilę wysypują całą paczkę herbatników krusząc je niemiłosiernie
  • Kiedy założysz czarne ubranie, one za chwilę wytrą swoje zasmarkane nosy w Ciebie
  • Białe ubrania notorycznie są brudzone błotem w ekspresowym tempie
  • Czyste pieluchy w oka mgnieniu są zapełniane wiadomą zawartością
  • Zaplanowany wieczór we dwoje uniemożliwiają nie chcące spać dzieciaki, które normalnie padają wieczorami jak muchy
  • Podczas wyjazdów zawsze musi się coś wydarzyć
  • A kiedy masz nawał pracy one wtedy mają milion pytań do Ciebie

Tak wygląda macierzyństwo w prawdziwej i ludzkiej postaci, bo wszystko ma dwie strony‼️

Rodzicielstwo to ciężka harówa, która wymaga od nas oddania i zaangażowania, ale nie czujmy się także więźniami własnych dzieci. Nam, rodzicom należy się chwila samotności czy odpoczynku, czasem wyjście z domu aby spotkać się ze znajomymi.

Do niedawna każde z nas miało ogromne wyrzuty sumienia podczas samotnych wyjść. Kilka tygodni później targały nami nadal myśli o tym, jak mogliśmy wyjść bez dzieciaków.

I wiecie co? To była największa głupota jaką robiliśmy sobie i dzieciom. Zarówno one jak i my potrzebujemy czasami rozłąki. Chwili aby za sobą zatęsknić i czasami pobyć tylko z jednym rodzicem pod nieobecność drugiego.

Nasze dzieciaki zostawiamy w dobrych rękach więc szanujmy siebie i miejmy ten komfort aby od czasu do czasu móc odpocząć od codzienności.

bonprix

bonprix

bonprix

bonprix

bonprix

bonprix

bonprix

bonprix

bonprix


Sukienka- BonPrix
Kurtka- BonPrix
Torebka- BonPrix
Buty- CCC

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl