Jak nie zepsuć naszym dzieciom dzieciństwa?

Jak nie zepsuć naszym dzieciom dzieciństwa?

Pierwsze zanim zaczniesz czytać ten wpis pomyśl, z czym kojarzy Ci się dzieciństwo?

Czy to beztroska zabawa w babcinym ogrodzie i zjadanie prosto z drzewa pysznych wiśni?
A może godziny wiszenia do góry nogami na trzepaku podwórkowym z dziećmi sąsiadów, które razem z Tobą biegały od rana do nocy po dworze?
Może dzieciństwo kojarzy Ci się z oranżadą za 30 gr wypijaną pod sklepem i gumą Turbo kupioną za oszczędności wyciągnięte ze skarbonki, do której każdy podarowany grosz lądował niczym skarb?

My vs. nasze dzieci

Nasze dzieciństwo kojarzy nam się przede wszystkim z ogromną radością i beztroską, którą mimo upływu lat chętnie wspominamy podczas spotkań rodzinnych czy z przyjaciółmi.
Jeśli jednak zastanowimy się nad tym wszystkim głębiej, to czy nasze dzieci równie chętnie będą wspominać swoje dziecięce czasy z taką samą radością i uśmiechem?

Ja wiem, że zaraz ktoś powie, że czasy się zmieniły. Z pewnością jest więcej zła, przemocy i niebezpiecznych sytuacji. To dzięki mass mediom bombardują nas z każdej strony różnego typu informacje, które wywołują strach i sprawiają, że chcemy nasze dzieci zamknąć w złotej klatce, ale czy ta klatka jest także bezpieczna?

Nie zepsuj mi dzieciństwa, mamo i tato!

Nadmierna opiekuńczość, brak samodzielności i natręctwo rodziców to jedne z problemów, które z czasem nawarstwiają się i uniemożliwiają lub znacznie ograniczają naszym pociechom szczęśliwe życie.
Każdy z nas pragnie szczęścia swojego dziecka, ale musimy wiedzieć, że nie zapewnimy im radości  nadopiekuńczością i brakiem zrozumienia.

Dzieciaki potrzebują samodzielności, czasami i chwili wytchnienia w samotności czy ze znajomymi. Nie zawsze mama czy tata muszą krok w krok iść za swoją pociechą i w każdej sekundzie życia być z nią. Wystarczy, że będą na tyle blisko, aby w razie potrzeby podać pomocną dłoń i wysłuchać.

Dajmy dzieciakom możliwość spędzania czasu w grupie osób w tym samym wieku. Pozwalajmy im na podejmowanie niektórych decyzji czy wybór niektórych rzeczy. Nie spełniajmy swoich ambicji poprzez dzieci, a nauczmy się słuchać więcej i uważniej.

Samodzielne dziecko, które czuje wsparcie najbliższych jest szczęśliwsze niż to, które jest we wszystkim wyręczane.

Nie zepsuj dzieciństwa swojego cudu. Bądź przy nim. Pozwól czasami popełniać błędy, aby nauczyło się wyciągać wnioski.

I śmiej się, nawet jeśli czasami nie jest Ci do śmiechu. Nawet jak broją, chlapią i brudzą się potwornie, np malując farbami. Tutaj nowości od Wadera. Nowa seria Edu Baby, która pobudza dziecięcą kreatywność i wspiera rozwój.

Edu Baby

Edu Baby

Edu Baby

Edu Baby

Edu Baby

Edu Baby

Edu Baby

Edu Baby

Edu Baby

Edu Baby

Edu Baby
Agatka ogląda książki: "Mela i Kostek, czyli zwykły dzień niezwykłych bliźniaków" oraz "Kosmiczne śledztwo Heweliusza Kwazara" od Kapitana Nauki.

Książki zostały pomyślane jako silent book. Służą rozbudzaniu dziecięcej wyobraźni, tworzeniu własnych historii. To fajna zabawa, ale też doskonały sposób na rozwój umiejętności tworzenia logicznego ciągu zdarzeń, spostrzegawczości i umiejętności komunikacyjnych. Polecamy z całego serca. Tutaj nie ma ograniczeń wiekowych, aby świetnie się bawić!

Kapitan Nauka

Kapitan Nauka

Kapitan Nauka

Kapitan Nauka

Kapitan Nauka

Kapitan Nauka

Kapitan Nauka

Kapitan Nauka

Na koniec mam dla Was aż 2 niespodzianki.
1. Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest aż 400 zestawów klocków od Wadera- KLIK
2. Zniżkę na produkty od Kapitana Nauki na hasło: zarazwracam 
Zniżka w wysokości 25% obowiązuje do końca czerwca 2019

PAMIĘTAJ! Pozwól swoim dzieciom poczuć beztroskę i zapamiętać wspaniałe dzieciństwo na zawsze.social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl