Niezbędne urządzenia medyczne, które powinny znaleźć się w każdym domu?

urządzenia Diagnostic

Jesteś rodzicem jak ja i szukasz sprawdzonych urządzeń medycznych, które pomogą Twojemu dziecku przetrwać okres przeziębień? Dzisiaj pomogę Wam dokonać wyboru termometru oraz inhalatora, a także sprzętu, który również powinien znajdować się w domu.

Jaki termometr wybrać?

Od lat termometr pełni ważną funkcję w naszych domach podczas przeziębień. Dzięki niemu możemy stwierdzić, czy my lub nasze dzieci nie mają gorączki.
Przyjęło się, że optymalna temperatura ludzkiego ciała to 36,6 °C. Tak naprawdę, w zależności od czasu i miejsca, w którym się ją mierzy, może się wahać pomiędzy 36,2 a 37,1 °C. Najniższa jest w nocy, około godziny trzeciej, a najwyższa – między godziną 18 a 22. Podwyższona temperatura, która nie przekracza 38 °C to stan podgorączkowy, czyli znak, że organizm skutecznie walczy z chorobą i nie wymaga zbijania środkami przeciwgorączkowymi.

Kilkanaście lat temu nikt by nie pomyślał, że technika pójdzie tak do przodu i będziemy mieli do wyboru kilka rodzajów termometrów. W czasach naszego dzieciństwa jedyny termometr używany przez naszych rodziców był ten rtęciowy, ale ze względu na szkodliwość został wycofany ze sprzedaży.
Dzisiaj mamy do wyboru termometry elektroniczne, bezdotykowe i laserowe, ale na jaki warto się zdecydować?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze termometru?

Decydując, jaki termometr sprawdzi się najlepiej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:
  • szybkość pomiaru- to parametr, który odgrywa ważną rolę w przypadku pomiaru temperatury u małych dzieci. Urządzenia na podczerwień podają ją już po 1-3 sekundach, natomiast w przypadku tradycyjnych termometrów wynik uzyskuje się po upływie nawet 3 minut.
  • dokładność pomiaru- termometry mogą podawać temperaturę z różną dokładnością. Najczęściej im droższy model (w przypadku klasycznych rozwiązań), tym lepszych dokonuje pomiarów. Jednak nie jest to reguła. Przed zakupem warto sprawdzić taką informację w specyfikacji produktu.
  • przeznaczenie termometru- czy będzie wykorzystywany przez dorosłych i dzieci, w domu, czy zdarzy się także zabrać go w podróż
  • dodatkowe funkcje- nie wszystkie termometry posiadają te same funkcje. W zależności od rodzaju warto zwracać uwagę, np na elastyczną końcówkę. W elastyczne końcówki wyposażane są głównie termometry zbliżeniowe, tradycyjne.

Co wybraliśmy?

W naszym domu przerobiliśmy już kilka termometrów. Mieliśmy elektroniczny, ale niestety ciężko było nam wykonać miarodajny pomiar. Zdecydowaliśmy się w końcu na termometr na podczerwień Diagnostic NC300

Diagnostic NC300Nasz termometr jest bezdotykowy, a pomiar odbywa się poprzez nakierowanie światła podczerwieni najlepiej na czoło. Pomiar może odbywać także podczas snu. Szybka możliwość uzyskania wyniku pojawia się już po 1 sekundzie, a nawet najbardziej ruchliwe dziecko da sobie zmierzyć temperaturę. Termometr wyposażony jest w alarm podwyższonej temperatury (37,8ºC), który sygnałem dźwiękowym nas o tym poinformuje. Dodatkowo posiada podświetlany wyświetlacz, który jest pomocny szczególnie w nocy. Dokładność pomiaru jest bardzo wysoka, bo wynosi ± 0,3ºC. Zasilany bateriami, w wytrzymałym etui sprawdzi się nie tylko w domu, ale także w podróży bez ryzyka uszkodzenia.


termometr na podczerwień

najlepszy termometr

jaki termometr?


Jaki inhalator wybrać?

Będąc rodzicem szybko dowiesz się, że inhalator zwany także zamiennie nebulizatorem dla dziecka jest urządzeniem niemal niezbędnym. I to nie tylko, gdy maluch jest astmatykiem lub uczuleniowcem! Inhalator dla dzieci pozwala na podanie leków na kaszel czy soli fizjologicznej rozrzedzającej wydzielinę podczas kataru. Przydaje się również podczas zapalenia oskrzeli oraz płuc i przynosi ogromną ulgę w oddychaniu.

Czym różni się inhalacja od nebulizacji?

To węższe, niż inhalacja, pojęcie oznaczające podawanie leków w postaci aerozoli (mgiełki) do układu oddechowego za pomocą specjalnego urządzenia – nebulizatora, czyli specjalnego pojemnika na lek. To szybki i łatwy do wykonywania w warunkach domowych sposób inhalacji. Jest to nowoczesna i skuteczna metoda podawania płynnych leków w postaci rozpylonej mgiełki z drobniutkimi cząsteczkami leku bezpośrednio do określonych miejsc układu oddechowego.

W sklepach znajdziemy dwa rodzaje nebulizatorów: tłokowy lub ultradźwiękowy. Drugi z nich jest cichszy, ale można z jego pomocą podać tylko niektóre leki. Zapewne właśnie to jest powodem większej popularności nebulizatorów tłokowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze inhalatora?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego inhalatora, zwróć uwagę na poszczególne kwestie:
  • wielkość wytwarzanych przez urządzenie cząsteczek- sprawdź parametr o nazwie MMAD, który określa wielkość cząsteczek aerozolu wytworzonego z leku. Wyrażany jest w mikronach (µm) i dzięki temu dowiesz się, gdzie trafi podany lek
-powyżej 8 µm – górne drogi oddechowe
-8 µm – 5 µm – tchawica i duże oskrzela
-2 µm – 5 µm – oskrzela i oskrzeliki
-0,5 µm – 3 µm – pęcherzyki płucne
  • czas inhalacji- w zależności od ilości leku w pojemniku i prędkości rozpylania. Ja tego punktu nie brałam pod uwagę. Inhalacja u nas trwa zazwyczaj od 5 do 15 minut.
  • poziom głośności- dla niektórych ważna cecha, ponieważ bardzo głośne inhalatory mogą wystraszyć dziecko, najnowocześniejsze produkty są ultra ciche
  • ciągłość pracy- jeśli inhaluje się cała rodzina po kolei, to jest to bardzo ważny aspekt. Niektóre inhalatory po 20 minutach ciągłej pracy potrzebują odpoczynku
  • akcesoria i dodatkowe elementy- zazwyczaj w zestawie znajdują się: maseczka dla dzieci i dla dorosłych, ustnik, widelce nosowe dla dzieci i dorosłych.

Co wybraliśmy?
Diagnostic Pro MeshW naszym domu od 5 lat posiadamy inhalator tłokowy Diagnostic Econstellation Plus. Super wydajny, ale okazał się zbyt duży abyśmy mogli korzystać z niego podczas wyjazdów, których jest ostatnio sporo. Nauczeni wyjazdem do Wrocławia, gdzie Agata się rozchorowała i potrzebowaliśmy na już inhalatora postanowiliśmy zakupić coś mniejszego i wybór padł na najnowszy inhalator PRO Mesh Diagnostic.

Diagnostic Pro Mesh to mały inhalator kieszonkowy, który sprawdzi się doskonale w prowadzeniu inhalacji wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne. Z uwagi na niewielkie wymiary, urządzenie zmieści się w kieszeni, plecaku lub damskiej torebce. Przenośny inhalator siateczkowy jest efektem najnowszych trendów w światowej medycynie. Cechuje go przede możliwość wykonywania inhalacji w dowolnym miejscu i czasie, jak również bardzo wysoka kultura pracy. Wiele osób wybiera to urządzenie jako dodatkowy, cichy inhalator z bateriami i zasilaczem, aby móc wykonywać np. nocne inhalacje bez obawy o głośną pracę. Wielkość wytwarzanych przez urządzenie cząsteczek jest na poziomie 3,80µm, a optymalne wykorzystanie leku nie powoduje marnowania.

inhalator Pro Mesh

płyn do czyszczenia inhalatora

najlepszy inhalator

mały inhalator

Czy ciśnieniomierz powinien być w domu?

Jak mogliście zobaczyć powyżej zarówno termometr, jak i inhalator są bardzo wartościowymi urządzeniami medycznymi, które powinny znaleźć się w każdym domu. Uważam jednak, że często wiele z nas zapomina o tym, aby samemu się kontrolować w domowym zaciszu. Czasami ból głowy tłumaczymy zmęczeniem lub niekorzystnym biometem. Być może w naszym organizmie zachodzą inne zmiany i warto wtedy w domu móc je zweryfikować.

Mój Mąż jakiś czas temu na badaniach kontrolnych miał zbyt wysokie ciśnienie. Lekarz zasugerował kontrolowanie tego w domu, a jeśli nadal będzie problem nakazał zgłosić się pod leki. Przez jakiś czas używaliśmy ciśnieniomierza od naszego dziadka, ale było nam głupio wiecznie go pożyczać więc postanowiliśmy kupić swój.

Wybór padł na ciśnieniomierz naramienny Diagnostic ProAfib. Czemu akurat ten model? Odpowiedź jest prosta. Posiada bowiem możliwość wykrywania migotania przedsionków.
Osoby z migotaniem przedsionków posiadają pięciokrotnie wyższe ryzyko udaru. Ponieważ ryzyko udaru rośnie wraz z wiekiem, badanie pod kątem migotania przedsionków jest zalecane osobom powyżej 65 roku życia. W przypadku nadciśnienia, cukrzycy, choroby wieńcowej lub przebytego udaru, badanie to zalecamy wykonywać już po 50 roku życia. Nie zaszkodzi jednak mieć w domu sprzęt, który podczas pomiaru ciśnienia wyłapie nieprawidłowości.

Innowacyjna technologia DuoAfib pozwala urządzeniu wykonać automatycznie dwa pomiary gwarantując tym samym bardzo dokładny wynik i komfort podczas pomiaru.
Jak widzicie jest wiele korzyści z posiadania w domu takich sprzętów i uważam, że są one bardzo pomocne.

ciśnieniomierz

najlepszy ciśnieniomierz

arytmia

ciśnieniomierz Diagnostic


social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl