Jesienne książkowe must have.

Krok po kroku

Jesienne długie popołudnia zachęcają nas do schowania się pod ciepłym kocem z herbatą w dłoni i zanurzenia w otchłani ciekawej książki.
Do typowego mola książkowego brakuje mi zapału, choć nie ukrywam, że czasami z miłą chęcią siadam z książką w dłoni. Jeśli jednak jest się rodzicem, w dodatku dziecka, które jeszcze nie umie czytać, a kocha wszelkiego rodzaju książki, to z wielkim oddaniem pochłaniasz większość pozycji z literatury dziecięcej z uśmiechem na ustach.

Dzisiaj z miłą chęcią przestawię Wam książeczki, które swoim przesłaniem nas rozbawiły oraz nauczyły wielu ciekawych rzeczy. Sięgamy po nie bardzo często, niektóre nawet czytamy kilka razy dziennie (szczególnie te najbardziej barwne)- rodzice zrozumieją mnie doskonale w kwestii wałkowania czasami jednych i tych samych książek ;-)

Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców, wyd. Literackie

Urocza mała wampirka, która zdecydowanie wolałaby bawić się ze swoją Dyńką, niż tańczyć na Balu Barbarzyńców. Jednak gdy rozpieszczony syn króla porywa jej pieszczocha, dziewczynka musi opracować śmiały plan ratunkowy.
Gotycka, trochę straszna i okropnie śmieszna seria o przygodach okrutnie słodkiej Amelki. Poznajemy w niej nie tylko główną bohaterkę i fankę "Trumiennych Rewolucji", ale także rodzinę oraz przyjaciół Amelki. Urocza Dyńka, która uwielbia się przytulać, Kostek Ponurak, który nie znosi jednorożców, Florka Kudłacz, dla której najlepsze danie to grzanki z robalami, no i Rodzice tej niezwykłej 10-latki.

Amelka Kieł i bal barbarzyńców
Amelka Kieł wydawnictwo literackie

Filip, lis i magia słów, wyd. GWP

Filip wraz z przyjaciółmi przeżywa wiele przygód i staje się coraz bardziej samodzielny. Zapuszcza się w odległe rejony Wielkiego Lasu i tam dowiaduje się rzeczy, których lepiej, żeby jeszcze nie wiedział. Zaniepokojeni rodzice postanawiają nauczyć swoje zajączki dobrych słów licząc, że uchronią one ich dzieci przed złym wpływem. Pewnego dnia Filip znika z oczu rodziny i przyjaciół. Wpada w pułapkę i staje oko w oko ze swoim prześladowcą, czyli rudym lisem. Czy sobie poradzi? Kto lub co mu w tym pomoże? Przyjaciele, którzy ofiarnie go poszukują? Szczęśliwy zbieg okoliczności? A może wiara we własne możliwości wynikająca z magii dobrych słów?

Filip, lis i magia słów
niezwykłe książeczki dla dzieci

Seria Krok po kroku, wyd. Wilga

Krok po kroku to seria pomagająca dzieciom i ich rodzicom wspólnie przechodzić przez najważniejsze wydarzenia w życiu najmłodszych. Stymulująca wzrok i wspierająca rozwój niemowląt od pierwszych miesięcy życia, jest także wsparciem przy zdobywaniu zupełnie nowych umiejętności. Dzięki zabawnej treści autorstwa Urszuli Kozłowskiej i dowcipnym ilustracjom Agnieszki Matz lektura szybko staje się wspólną zabawą. Krok po kroku to genialny prezent dla świeżo upieczonych rodziców, a twarda oprawa, sztywne kartki oraz zaokrąglone rogi to ich dodatkowe atuty. Seria książeczek liczy już 8 sztuk, a wcześniejsze tytuły mogliście przeczytać |TUTAJ|

Seria krok po kroku
książeczki dla malucha

Krowa Kolorowa, wyd. Prószyński

O krowach pisało wielu poetów - od Gałczyńskiego przez Brzechwę po Chotomską, ale żaden nie napisał zbioru wierszy wyłącznie o krowach, tak w dodatku różnych.
Dzieci lubią krowy, bo zwierzęta te nie są w swej naturze, pomimo dużych rozmiarów, agresywne. Wręcz przeciwnie - krowy zachowują się przyjacielsko, a nawet (co zostało naukowo potwierdzone!) lubią się bawić. Podobnie jak ludzie, źle znoszą samotność. Zaprzyjaźnijcie się ze stadem kolorowych krów, żyjących w poezji Ewy Karwan-Jastrzębskiej. Spotkacie tam Pyzię, krowę Józefa Wilkonia, krowę marzycielkę, szybkobiegaczkę, czy śmieszkę. A na złą pogodę polecamy krowę burzową. :-)

Krowa kolorowa
książki dla przedszkolaków

Małe licho i tajemnica Niebożątka, wyd. Wilga

W pewnym starym, niesamowitym domu na uboczu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka chłopiec imieniem Bożek, zwany też Niebożątkiem, który nigdy nie jest sam. Bo oprócz starej skrzyni ze skarbami i najfajniejszej mamy pod słońcem ma też najprawdziwszego anioła stróża... a pod jego łóżkiem mieszka potwór, który ciągle podkrada mu kapcie.
Nadchodzi jednak dzień, kiedy Bożek musi wreszcie opuścić swój niezwykły dom i poznać lepiej świat po drugiej stronie ogrodzenia — świat bez szumu anielskich skrzydeł i uścisku potwornych macek. Tylko czy jest na to gotowy? I czy sam świat również jest gotowy na Bożka oraz wielką tajemnicę, jaką skrywa chłopiec?

Małe licho i tajemnica Niebożątka

Seria Miś Koralik, wyd. Wilga

"Miś Koralik" to wyjątkowa seria stworzona z myślą o dzieciach do drugiego roku życia. Opowieści o misiu Koraliku to książeczki z dużymi, kolorowymi ilustracjami i niewielką ilością tekstu. Są to idealne książki stojące pomiędzy króciutkimi kartonówkami, a dłuższymi tekstami. Mogą świetnie wprowadzić malucha w świat czytanych historyjek. Są ciekawe, a jednocześnie na tyle krótkie, że nawet małe dziecko powinno bez problemu wysłuchać od początku do końca. Każda część liczy 24 strony, a na pojedynczej stronie długość tekstu to 1-2 zdania. Również tematyka została doskonale dobrana do najmłodszych czytelników. Język książeczek jest bardzo prosty, a jednocześnie nie jest infantylny, ani denerwujący

Miś Koralik
Książeczki dla najmłodszych

Niepokonani. Niesamowite historie przetrwania, wyd. Literackie

Przygody Stasia i Nel na pustyni i w puszczy to wakacje pod palmą w porównaniu z tym, przez co musieli przejść bohaterowie tej książki. A wszystko wydarzyło się naprawdę! Pewna nastolatka przeżyła wypadek samolotowy, spadając z dużej wysokości i dzielnie przeprawiając się przez dżunglę. Dwie rodziny samodzielnie uszytym balonem przeleciały bezpiecznie nad murem berlińskim. Pewna kobieta tak długo przebywała w lodowatej wodzie, że jej serce przestało bić – zamarzła – a jednak przeżyła!
Te i wiele innych niewiarygodnych, a jednak prawdziwych historii o tym, w jak ekstremalnych warunkach potrafi poradzić sobie człowiek, który pragnie żyć, znajdziemy na kartach pięknie ilustrowanej książki.

Niepokonani. Niesamowite historie przetrwania
prawdziwe historie

O czym myślisz?, wyd. Mando

Zabawna i ciepła książka dla dzieci – i ich rodziców – pozwalająca razem pobawić się, pośmiać i poćwiczyć wyobraźnię! Wspólnie zgadujcie, o czym myśli namalowane zwierzątko i odkrywajcie zaskakujące oraz zabawne odpowiedzi na kolejnej stronie. Na zakończenie niespodzianka dla najmłodszych czytelników... Sami się przekonacie, jak pozornie proste pytanie może wywołać kaskadę ciekawych pomysłów, a niezwykle urocze i pomysłowe zakończenie książki mocno zaskakuje. Ilustracje Marcina Minora, są tak harmonijne, szczegółowe, proste i piękne, że można na nie patrzeć i patrzeć. Wspaniale wydana propozycja nie tylko dla małych dzieci. Starszaki z miłą chęcią pobawią się w ciekawe zgadywanki, spędzając z nami miło czas.

O czym myślisz?

ciekawe książki dla dzieci

Złota rybka, wyd. Mando

Ta książka zdecydowanie zaskakuje śmiesznymi ilustracjami, a także zabawnymi tekstami. Czytając ją, po prostu nie sposób się nie uśmiechnąć. Jak na złotą rybkę przystało, spełnia ona wszystkie życzenia i marzenia. Daje wszystko to czego dusza zapragnie, od piłeczek dla małpek, szczęki dla słonia, melonika dla krokodyla, czy też legginsów we flamingi dla żyrafy. Ale nic tak nas nie zaskakuje jak prośba małego goryla, który po prostu pragnie mieć przyjaciela. Wszystko kończy się nietypowo, bo urlopem złotej rybki. Kto wie, może właśnie i rybka odnalazła swoje szczęście, dzięki gorylowi i teraz cieszą się swoim towarzystwem. Złota rybka to książeczka dla nieco większych dzieciaczków, myślę, że mogę ją polecić dla dzieciaczków od 3 roku.

Złota rybka
wartościowe książki

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl