Na dwoje matka wróżyła?

książki dla dzieci

Spędzanie czasu z dwójką dzieci bywa czasami skomplikowane szczególnie wtedy, kiedy jesteś sama na placu boju.
Człowiek od rana dwoi się i troi żeby ogarnąć maluchy, nakarmić i jeszcze poprzytulać przez odwiezieniem do przedszkola. Sytuacja diametralnie się zmienia jeśli zostajesz w domu z dwójką dzieci.
Możesz zapomnieć o spokojnym popracowaniu na drzemce Agaty, bo przecież Kuba też chce się pobawić i spędzić czas tylko z mamą.

Co robić z dziećmi?

Przyznam szczerze, że najbardziej we wspólnym spędzaniu czasu z Kubą uwielbiam układanie puzzli. Nie ma znaczenia jaki obraz jest do ułożenia, czy to dinozaury czy auta lub cos bardziej skomplikowanego. Od czasów dzieciństwa kocham puzzle oraz rysowanie i te właśnie zajęcia za każdym razem w pierwszej kolejności proponuję synowi.

Tym razem nasz wybór padł na puzzle z wydawnictwa Zielona Sowa "Smoki". 56-elementowe układanki o barwnych wzorach to zdecydowanie nad zachwyciły. Kubuś oprócz dinozaurów lubi też smoki i ma nawet kilka ciekawych figurek i książek o tej tematyce.
Przyznam szczerze, że choć jestem już dużą dziewczynką ostatnio sama wyciągnęłam je z półki i namówiłam Kubę na układanie, żeby nie było, że bawię się jak dziecko ;-)
Do zestawu dołączone są również 4 podkładki z wzorami smoków- to chyba dla rodziców, aby w czasie zabawy mogli napić się pysznej kawy i przyglądać się poczynaniom swoich pociech ;-)

puzzle smoki

puzzle zielona sowa

puzzle ze smokami

układanie puzzli

Po drzemce Agaty wiadomo, że jesteśmy już razem. Nie ma możliwości żeby jedno wymiksować z zabawy- co to to nie! ;-)  Podczas takich zabaw staram się zawsze tak działać aby każde z moich dzieci miało możliwość spędzania czasu tak, jak lubi, a jednocześnie abym była obecna dla obojga.
najlepiej wtedy sprawdza się czytanie i oglądanie książeczek. Nie ma znaczenia, czy to książki dla maluszków czy dla tych nieco starszych dzieci. Miło nam jeśli mamy możliwość przeczytania i obejrzenia wszystkich książek, które znajdują się w naszym pobliżu.

Może książki?

Tym razem w naszej biblioteczce mamy sporo ciekawych książeczek, które oprócz ślicznych ilustracji są również bardzo ciekawe.

Z wydawnictwa Zielona Sowa mamy 3 książeczki dla Kuby i są to tzw picturebooki, czyli książki, w których ilustracja ma największe znaczenie.

książki dla dzieci

"Mysz, która chciała być lwem"

Pierwsza książka powiada historię myszy, która przez swój malutki rozmiar nie była zauważana przez resztę zwierząt. Zdarzało jej się, że była przygniatana i deptana przed większe i cięższe zwierzęta. Kres jej cierpliwości w końcu nadszedł i nasza główna bohaterka wpadła więc na szalony pomysł. Z wielkim zapałem wybiera się na spotkanie z królem zwierząt i ma nadzieję, że pomoże jej rozwiązać problem. Czy tak się stanie? Tego dowiecie się czytając książeczkę.

zielona sowa książki

"Wiewiórki, które nie chciały się dzielić"

Wiewiórki to bardzo pracowite zwierzątka jeśli chodzi o zbiory- niestety tego nie można powiedzieć o głównym bohaterze tej książeczki. Cyryl każdego ma tyle ciekawych rzeczy do zrobienia, że przegapia czas zbiorów. Kiedy do jego brzuszka zagląda głód zdaje sobie sprawę, że ma ostatnią szansę na znalezienie czegoś do jedzenia. Na jednym z drzew dostrzega piękną szyszkę, ale musi uważać, bo nie tylko on ma na nią chrapkę. Czytając książkę dowiecie się czy uda mu się ją zdobyć.

Picture book dla dzieci

"Koala, który się trzymał"

Koala jak przystało na misia uwielbia spać, żuć i przede wszystkim siedzieć na swoim drzewie. Jest nieco płochliwy i niechętnie opuszcza swoje ulubione miejsce. Kiedy jednak niespodziewane okoliczności wymagają od niego opuszczenia ukochanego drzewka zauważa, że otaczający go świat jest pełen fascynujących rzeczy, których nigdy nie zaznałby gdyby nadal trzymał się swojej gałązki. Ciekawa historia, która pokazuje, że warto przełamać swój lęk.Wszystkie trzy pozycje, które zawładną serduszkami naszych małych czytelników wyszły spod dorobku uznanego ilustratora Jima Fielda. Wyjątkowo wydane, niosące ze sobą mądre przesłanie dla czytelnika. Uważam, że każde dziecko powinno te książeczki mieć w swoim dorobku.

Kubuś do swojej biblioteczki dołożył również dwie książeczki z Wydawnictwa Wilga.

książki Wilga

"Królik Franek i problem krótkiego ogonka"

Książka przede wszystkim porusza problem inności. Pewnego dnia do grupy przedszkolnej Franka trafia kotka Pusia. Jest bardzo ładna i sympatyczna, ale jednak jest coś, co odróżnia ją od innych kotków. Otóż kotka ma bardzo krótki ogonek. Franek jest tym faktem bardzo zaskoczony i zaniepokojony. Niestety nie potrafi zachować się właściwie, ponieważ odrzuca nową koleżankę i sprawia jej ogromną przykrość. Jak się później zachowa, kto mu wytłumaczy czym jest inność, jak porozmawia z nim pani przedszkolanka oraz jak zachowa się jego mama?


"Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy"

Druga pozycja, którą czytaliśmy porusza problem przegrywania. Franek bardzo lubi grać w grę memory. To jest jego ulubiona gra w przedszkolu, do którego chodzi. Pewnego dnia dostaje ją od rodziców w nagrodę za właściwie zachowanie. Jest przekonany, że skoro w przedszkolu jest najlepszy w tę grę, to w domu również pokona wszystkich. Okazuje się jednak, że nie zawsze można wygrywać. Franek nie potrafi tego zrozumieć. Kto i jak mu to wytłumaczy musicie dowiedzieć się czytając książkę.A czym ma się bawić maluch?

Dla Agatki mamy serie książeczek "Maluch Odkrywa". Bardzo ładnie wydane, w twardych okładkach, czyli wiadomo, że posłużą na dłużej. W skład serii wchodzą książeczki: Kolory, Pojazdy i Zwierzęta. Książki pokazują różnorodność i przede wszystkim odkrywają nieznany dotąd świat maluchom. Pozycje przeznaczone dla dzieciaków od urodzenia do 3 lat, ale starszaki również chętnie je oglądają- mało tego nawet próbują wymyślać młodszemu rodzeństwu zabawne historyjki z prezentowanymi grafikami.

Kolejna seria "Krok po kroku" sprawiła ogromną radość mojej małej dziewczynce. Seria sztywno stronicowych książeczek, dzięki którym najmłodsze dzieci zdobędą nowe umiejętności, wyćwiczą je, poznają i zrozumieją to, co je otacza, a także oswoją nowe, nierzadko trudne dla nich sytuacje, np. rozstanie ze smoczkiem, czego u nas nie było- chwała im za to ;-)

"Siku na nocniku"

Nauka korzystania z nocnika na pewno stanie się łatwiejsza, gdy w zabawny sposób podpowiemy maluchowi, jak się do tego zabrać. Pomoże nam w tym książeczka z serii "Krok po kroku".

"Pa, pa, smoczku!"

Rozstanie ze smoczkiem może być dla maluszka niemiłym doświadczeniem. Książeczka z serii "Krok po kroku" na pewno będzie pomocna w oswojeniu tej trudnej sytuacji. Zabawny wierszyk i uroczy bohaterowie na pewno spodobają się najmłodszym.

"Myjemy ząbki"

Dbania o zęby trzeba się nauczyć. Warto rozpocząć tę naukę już od momentu pojawienia się pierwszego mlecznego ząbka. Z książeczki maluchy dowiedzą się, jak ważne jest codziennie mycie zębów.

"Zasypianka wyliczanka"

Urocza, zabawna wyliczanka na dobranoc. Można ją powtarzać wspólnie z maluszkiem, gdy sen nie chce przyjść, a oczka już się kleją. Na pewno pomoże dzieciom smacznie zasnąć.


Jak widzicie, czasami wystarczy impuls, aby świetnie i zarazem energicznie spędzić czas, a dzieciaki będą szczęśliwe .


social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl