Urządzasz sypialnię? Zacznij od wyboru materaca.


Urządzanie wymarzonego gniazdka jest wspaniałym przeżyciem. Dowolność produktów, ich kolory i wzory są w zasięgu tylko zasobności naszego portfela. Mamy wyobrażenie jak mają wyglądać poszczególne pomieszczenia, ale czy zdajemy sobie sprawę, że jednym z ważniejszych zakupów powinien być dobry stelaż do łóżka oraz materac?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka?

Wybierając łóżko zazwyczaj zwracamy uwagę przede wszystkim na jego rozmiar i wygląd. Zastanawiamy się czy wybrać kute łoże, a może z miękkim zagłówkiem. Kolor? Najlepiej, aby był modny i ładnie się prezentował w całym zestawieniu. Często chęć posiadania wyjątkowego łóżka przewyższa inne wartości, takie jak: dbanie o zdrowy sen oraz wygodę, a tę gwarantują stelaże i materace. Elementów tych nie widać, ale to właśnie one są najważniejsze. Stelaż jest jak kręgosłup łóżka. To on utrzymuje ciężar naszego ciała i dba o prawidłową postawę podczas snu. Wbrew pozorom jest to niezwykle ważne, a często o tym zapominamy.

Do wyboru mamy wiele rodzajów stelaży. Możemy zdecydować się zarówno na zakup statycznego, jak i tego z możliwością regulacji. Naszym kryterium powinno być przede wszystkim to, aby można było go dopasować do naszych potrzeb, np za pomocą elastycznych elementów, które można pojedynczo regulować poprzez obrót. Dzięki temu poziom twardości jest dostosowany do uzyskania optymalnego komfortu.

Jeśli w sypialni nie spędzacie zbyt dużo czasu, a łóżko służy Wam jedynie do spania, to polecam wybrać model statyczny. Dopasowane elementy zapewnią Wam spokojny sen, a rano obudzicie się wypoczęci i pełni energii do działania.

stelaż stayczny
stelaż statyczny
Jeśli jednak sypialnia to Wasz azyl i spędzacie tam wieczory, np czytając książki czy oglądając ulubione seriale, to z pewnością sprawdzi się w tym wypadku stelaż regulowany za pomocą dwóch silników nie wystających poza ramę. 
stelaż z regulacją
stelaż regulowany 
Pewnie teraz każdy z Was zadaje sobie pytanie- jeden stelaż czy dwa?  Uważam, że bez względu na to czy będzie on statyczny czy regulowany, warto wybrać dwa oddzielne. Zapewnią one komfort każdemu z Was i dopasujecie je według swoich potrzeb.

Tempur
https://pl.tempur.com/


Jaki materac wybrać?

Nie ma dwóch takich samych ludzi. Każdy z nas ma inny kształt, wagę i upodobania. Śpimy również w różny sposób. Zatem warto zainwestować trochę czasu w znalezienie materaca, który da Wam najlepszy sen każdej nocy. Musimy pamiętać, że sen ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie w ciągu dnia. O tym, czy wstaniemy wypoczęci w głównej mierze decyduje to, na czym śpimy.

Zakup idealnego materaca powinien być niezwykle przemyślany, w końcu będziemy z niego korzystać przez najbliższe kilka lat. Wybór i ceny materacy mają dość dużą rozbieżność, ale należy przede wszystkim nie sugerować się ceną lecz jakością.

Warto wiedzieć, że generalnie im wyższy materac tym większy zapewnia komfort. Może przy tym sprawiać wrażenie bardziej miękkiego, ale zależy to od modelu, a także stelaża na jakim leży. Aby znaleźć perfekcyjnie dopasowany materac, przetestuj go kładąc się na nim. Sprawdź czy jest wygodny, gdy leżysz na boku, na plecach i niech Twoje ciało dokona wyboru.

materac hybrid

W materacu Hybrid zastosowano materiał dopasowujący się do ciała, który nie stwarza punktów nacisku, dzięki czemu każda noc może przynieść Ci odpoczynek i regenerację, dzięki czemu zapewnia idealne ułożenie kręgosłupa, ale co ważne nie wywiera nacisku zwrotnego. W ten sposób idealnie odciąża mięśnie całego ciała.

materac original

Materace z rodziny Original zaliczane są do średnio twardych. Po położeniu się czujemy jak materiał z pewnym opóźnieniem zaczyna reagować na ciało. Im dłużej leżymy tym bardziej i delikatnie się poddaje. Te właściwości pozwalają na niewyobrażalne odprężenie i relaks. Materiał poddaje się tylko do pewnego momentu, ponieważ w miarę upływu czasu pałeczkę przejmują warstwy fundamentalne. Przede wszystkim warstwa podstawowa oraz wspierająca, które odpowiadają za to, abyś czuł się stabilnie i pewnie, a Twój kręgosłup pozostał w anatomicznym ułożeniu.

materac cloud

Materace z rodziny Cloud są najbardziej miękkie. Materac jest odporny na zmiany temperatury. Kładąc się na nim odczuwamy przyjemny relaks. Pianka reaguje natychmiast. Materac ten jest poprawny ortopedycznie bardziej dla osób wyższych- 180-190 cm wzrostu przy zróżnicowanej wadze. Dzieje się tak dlatego, że masa ciała rozkłada się na większej płaszczyźnie i miękka pianka poddaje się bardziej równomiernie. Oczywiście jest to generalizacja od której są wyjątki.

materac sensation

Materce Sensation są najtwardsze ze wszystkim dostępnych na stronie producenta. Nie koniecznie są polecane dla osób ciężkich. Specjalna, elastyczna warstwa podstawowa dostarcza odczuć charakterystycznych dla tradycyjnego materaca, podczas gdy dobrze dobrana kombinacja materiałów zapewnia wyjątkowy komfort i odpowiednie podparcie w czasie nocnego wypoczynku.

Jak dobrać odpowiednią poduszkę?

Choć stelaż i materac pełnią kluczową rolę podczas spania, nie należy zapominać również o odpowiedniej poduszce. Prawidłowo dobrana poduszka skończy problemy z bólem szyi czy chrapaniem. Pierwszy warunek, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze poduszki to jej kształt. Do wyboru modele klasyczne oraz te, które zapewnią ergonomiczne podparcie.

Kształt anatomiczny oznacza, że poduszka dopasowuje się do kształtu ciała – głowy, szyi i ramion. Nadaje się dla osób, które śpią na boku i plecach. Natomiast klasyczna poduszka jest najlepsza dla osób, które śpią na brzuchu lub które zmieniają pozycję w trakcie snu.

anatomiczny kształt poduszki
anatomiczna poduszka
klasyczny kształt poduszki
klasyczna poduszkaDobra poduszka powinna spełniać kilka warunków, by zapewnić Ci naprawdę wygodny i zdrowy sen:
  1. powinna podpierać Twój kręgosłup w naturalnej pozycji
  2. powinna być dopasowana do pozycji, w której zwykle śpisz
  3. jeśli jesteś alergikiem, powinna być odporna na roztocza kurzu domowego i wykonana z materiałów hipoalergicznych
  4. powinna być wygodna i elastyczna.
Przy wyborze właściwej poduszki zwróć szczególną uwagę na następujące cechy:
  1. kształt poduszki
  2. Twoją pozycja spania
  3. rodzaj wypełnienia
  4. Twoje problemy zdrowotne
Teraz urządzając swoją sypialnię mam nadzieję, że wybierzesz dla siebie najlepsze z możliwych rozwiązań dopasowanych do twoich potrzeb.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl