Rozwijamy wyobraźnię- recenzja gier Granna.


Chociaż wyobraźnią dysponują wszyscy ludzie, to mimo wszystko występują znaczne zróżnicowania jej twórczych możliwości u poszczególnych osób. Różnorodność poziomów wyobraźni zależy przede wszystkim od dziedziczonych predyspozycji, twórczości, jakości środowiska życia i wychowania dziecka, a także stosowanych przez nauczycieli i rodziców metod i środków oddziaływań wychowawczych.
Jak wiecie nasza pociecha od września rozpocznie swoją przygodę z przedszkolem. Nie obawiam się o to, czy da sobie radę, bo wiem, że dzięki swojej otwartości szybko znajdzie przyjaciół w swojej grupie.

Jako, że od 3 tygodni przebywam już na zwolnieniu lekarskim (niestety moje zdrowie odmawia posłuszeństwa w ciąży) staram się jak najlepiej przygotować go do nowych wyzwań. Uczymy się kolorów, zawodów, a także cyfr. Nauka poprzez zabawę jest najlepszą formą rozwoju dla dziecka w każdym wieku.

W naszym domu pojawiły się niedawno 3 gry wydawnictwa GRANNA. Kubuś bardzo je polubił, my również. Chętnie w przerwie biegania po dworze wyciąga puzzle i układanki i tworzy.


Pierwszą pozycją, która najlepiej przypadła mu do gustu jest gra AUTA. Pochodzi ona z serii "Już gram", która składa z kilku rodzajów zabaw dostosowanych nie tylko do wieku dziecka, ale także do upodobań. 
Układanka dostosowana jest do dzieci w wieku 2-4 lata, a jednocześnie mogą z niej korzystać aż 4 osoby. Gra w bardzo przyjemny sposób uczy dzieci nie tylko rodzajów pojazdów czy zawodów, ale nazw poszczególnych przedmiotów. Oprócz tego rewelacyjnie ćwiczy wyobraźnie, bo podczas układania tych 4- elementowych puzzli możemy wymyślać historyjki związane z danym obrazkiem. Ponadto podczas układania nasza pociecha ćwiczy zarazem sprawność manualną oraz spostrzegawczość.
Świetna zabawa dla całej rodziny poprzedzona nauką. 

Trwałość i jakość wykonania są również bardzo ważnym elementem szczególnie przy produktach dedykowanym dzieciom.
Puzzle wykonane są z grubej tektury odpornej na ślinę czy niezbyt delikatne użytkowanie. Produkt nie ulega rozwarstwieniu dzięki czemu nasz maluch będzie mógł się dłużej cieszyć ulubioną grą.


Tytuł: Auta
Seria: Już gram
Wydawca: Granna
Liczba graczy: 1-4
Wiek graczy: 2-4
Czas gry: 10-15 minut


Kolejną wspaniałą grą edukacyjną dla naszego Kuby okazała "Mały Miś" również z tej samej serii, czyli "Już gram".
Ślicznie ilustrowane obrazki zamknięte w 3-elementowych puzzlach. Mały miś, który jest bohaterem tej gry to bardzo rezolutny chłopczyk. Dzięki swojej wyobraźni przenosi dzieci w niezwykły świat swoich historyjek. Zbieranie poziomek w lesie czy lepienie bałwana staje się niezwykłą i jedyną w swoim rodzaju przygodą. Dziecko z zapartym tchem układa kolejne obrazki z całość, gdyż nie może doczekać się kolejnej opowieści i małym misiu.
Niezwykle kolorowe puzzle, które uczą dzieci kreatywności oraz sprawności manualnej świetnie nadają się na leniwe i deszczowe dni lub po prostu na niezwykłe emocje przed pójściem spać. Dzięki dużej ilości przedmiotów zawartych na obrazkach maluch chętnie uczy się nazywać poszczególne rzeczy, a także może uczyć się liczyć czy też poznawać kolory.

Tak, jak pisałam powyżej- trwałość i jakość wykonania są bardzo ważnym elementem przy produktach dedykowanym dzieciom, dlatego też puzzle zostały wykonane z grubej tektury. 


Tytuł: Mały Miś
Seria: Już gram
Wydawca: Granna
Liczba graczy: 1-4
Wiek graczy: 2-4
Czas gry: 10-15 minut


Następna niezwykle ciekawa gra to "Domino-gra w liczenie". Choć zakres wieku na opakowaniu podany jest 4-8 lat to spokojnie 2,5 latek da sobie radę w układanie tego typu domino. Gra w domino jest zapewne znana każdemu. Dzięki ładnym i żywym kolorom gra jest chętnie użytkowana przez dzieci nie tylko te w wieku przedszkolnym, ale także te mniejsze. 
Jeśli Twoja pociecha nie umie jeszcze liczyć, to zapewniam Cię, że dzięki zabawie szybko załapie o co chodzi. 
Kuba jako fan wszelkiego rodzaju muffinek bardzo szybko zaprzyjaźnił się z grą. Mimo, że nie potrafi jeszcze po kolei policzyć do 10, bo po drodze giną cyferki, to umie do siebie dopasować takie same obrazki. Dzięki regularnej zabawie, mam nadzieje, że do czasu pójścia do przedszkola nauczy się poprawnie liczyć.

W pudełku z dominem znajdziecie mega niespodziankę. Cudowne puzzle z babeczkami. 

Tytuł: Domino- gra w liczenie
Seria: Już gram
Wydawca: Granna
Liczba graczy: 1-4
Wiek graczy: 4-8
Czas gry: 10 minut


Gry wydawnictwa GRANNA na dobre zamieszkały w naszej rodzinie. Zaobserwowaliśmy, że Kuba dzięki nim ma większy zasób słów i lepiej się rozwija. To na pewno nie ostatnie gry jakie zakupimy z tej firmy. Została przecież cała seria "Już gram".


Wpis bierze udział w projekcie "Grajmy"

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl