A Ty jesteś cyfrowym rodzicem?


Każdego dnia z zaciekawieniem obserwuję nowe umiejętności mojego 2,5 latka. Cieszy mnie fakt, że Kuba w ostatnim czasie zrobił się bardzo samodzielny.
Sam się rozbiera do kąpieli, wynosi brudne ubranka do pralni czy pięknie zjada posiłki. Cieszę się i jednocześnie martwię, kiedy widzę jak bez większego problemu potrafi uruchomić telefon czy tablet i włączyć sobie bajki lub galerię ze zdjęciami. Coraz częściej zastanawiam się nad tym, czy należę do grupy cyfrowych rodziców.

Wiem, że czasy zdecydowanie różnią się od tych, kiedy to my byliśmy dzieciakami. Pamiętam ten dzień, kiedy dostałam od dziadka komputer stacjonarny z czarno-białym monitorem. Moja radość była nie do opisania. I choć jedyne co na nim robiłam, to po odrobieniu lekcji była to gra w Super Mario, to wspominam ten czas z uśmiechem na ustach. Z czasem technologia poszła do przodu.
W zasadzie w każdym telefonie, na każdym urządzeniu mobilnym, czy w domu mamy dostęp do sieci.

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest niewątpliwie dla nas priorytetową rzeczą i uważam, że każdy rodzić tak, jak my powinien zapoznać się z książką "Cyfrowi Rodzice. Dzieci w sieci" Yaldy T. Uhls. Dzięki wydawnictwu IUVI udało nam się nabyć jeden egzemplarz tej pozycji i spojrzeć na wirtualny świat z zupełnie innej perspektywy. Teraz już wiemy jak być czujnym, a nie przeczulonym.

zdjęcie pochodzi ze strony: http://iuvi.pl/


Książka ma charakter poradnikowy, dzięki temu lekko się ją czyta. Język, którym jest napisana jest przystępny dla każdego, nawet jeśli nie jest za pan brat z komputerami i innymi nowinkami technologicznymi.

Książka zawiera mnóstwo przykładów, a także konkretnych wskazówek dotyczących postępowania rodziców.
Jeśli czujesz, że i TY możesz być cyfrowym rodzicem, nie zastanawiaj się- zapoznaj się z treścią i bądź przygotowany na zapewnienie Twojemu dziecku bezpiecznego dzieciństwa.
Pamiętaj!!! 
Zło nie czai się tylko w świecie rzeczywistym, ale także wirtualnym. 
Zadbaj o swoją pociechę, wytłumacz jej ważne kwestie związane z korzystaniem z zasobów internetu, ale nigdy też nie pozostawiaj dziecka bez nadzoru. Miej oko na to, co ogląda, z kim się kontaktuje- zagwarantuj swojemu dziecku bezpieczeństwo w sieci.


social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl