Mamooo- `Gdzie jest pingwin?`


Na tapecie dzisiaj kolejna wspaniała książka, która niezwykle zajmuje małego odkrywcę na dłużej niż 5 minut.

"Gdzie jest pingwin" Sophie Schrey z wydawnictwa IUVI wywołała nie tylko na buzi Kuby uśmiech. Barwna i świetnie zilustrowana książka, dzięki której u naszego dziecka rozwija się przede wszystkim spostrzegawczość. 
O co chodzi?
10 małych pingwinów ucieka z zoo chcąc wrócić do rodzinnego domu na Antarktydzie. Naszym zadaniem jest ich odnalezienie w różnego typu miejscach. Pingwiny wybierają się do centrum handlowego czy nad jezioro. Trzeba wykazać się dość dużą spostrzegawczością, ale przy naszych maluchach nie będzie to trudne. 
Na początku książki każdy z osobna uciekinier zostaje nam przedstawiony, a także opisany, dzięki temu znamy cechy charakteru i wiemy czego możemy się spodziewać po każdym z pingwinków.

Dacie radę odnaleźć wszystkie zwierzaki???


Mam wrażenie że książka powstała na wzór bajki i wszelkiego rodzaju czasopism "Gdzie jest Wally?". Pamiętam, że będąc dzieckiem bardzo lubiłam tego typu poszukiwania wesołego okularnika. Teraz dzięki książce "Gdzie jest pingwin?" moje dziecko może poczuć się jak mama 20 lat temu.

Oprócz poszukiwania wesołych zwierzątek, nasze dziecko może ćwiczyć również swoją wyobraźnię i wymyślać historyjki do każdego z miejsc. Do wyboru mamy, np kręgielnię, basen, a także nawiedzony dom. Nasze maluchy mają pełna głowę pomysłów, a z taką książką będą mogły te pomysły uwolnić. Dzięki 17 wyzywań obrazkowych spędzimy miłe wieczory na zabawie całą rodziną. 
Zabawa połączona z nauką jest fantastyczną formą spędzania czasu. Warto rozwijać nowe umiejętności maluszka i przygotowywać go, np do zadań przedszkolnych.

Tytuł: "Gdzie jest pingwin?"
Autor: Sophie Schrey
Tłumaczenie: Regina Kołek
Wydawnictwo: IUVI
Rok wydania: 2013
Oprawa: twarda
Liczba stron: 48
Ilustracje: Chuck Whelon
ISBN: 978-83-7966-002-5


social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl