Zostań w domu i naucz się języka z ESKK

ESKK
Kwarantanna to zdecydowanie trudny dla każdego z nas czas. Choć za oknem piękna pogoda, to nie możemy pozwolić sobie na wycieczki czy innego typu wyjazdy bądź spotkania ze znajomymi, które w normalnym życiu byłyby czymś zupełnie naturalnym.

Jedyne, co nam pozostaje, to cieszyć się z możliwości jakie mamy, czyli spędzać czas z najbliższymi na zabawach czy wspólnym oglądaniu filmów lub seriali. Ale co jeśli już najlepsze propozycje zostały obejrzane, a ulubione seriale odświeżone? Czy kolejny raz oglądanie tego samego ma jakiś większy sens?

Czym się zająć podczas kwarantanny?

Myślę, że ten czas przymusowego pozostania w domu ma wiele zalet, jak choćby pozwala nam na zajęcie się czymś, co ciągle odkładane było w czasie. Porządki, drobne remonty, a może nauka i inwestycja w swoją przyszłość bez wychodzenia z domu? W moim wypadku był to świetny moment na zrobienie czegoś tylko dla siebie, bo przecież ja też jestem ważna i moja rola w życiu nie dotyczy tylko wychowania dzieci i dbania o porządek w domu.

Jestem przede wszystkim kobietą, która mimo, że pracuje w domu, to ma swoje plany na przyszłość nie tylko związane z zawodem, ale także z przyjemnościami czy podróżami, a to tego potrzeba dobrej komunikacji w obcym języku.

Któregoś dnia, w przypływie nadmiaru wolnego czasu, zaczęłam więc coraz poważniej myśleć o tym, że powinnam wrócić do nauki języka angielskiego, bo przecież tyle lat przerwy robi jednak swoje. Choć lubiłam i nadal lubię oglądać filmy oryginalnie po angielsku i czytać zagraniczne strony, to jednak zauważyłam, że coraz więcej słówek zapominam i dlatego też powinnam zdecydować się na powrót do regularnej nauki, przez co zaczęłam zagłębiać się bardziej w temat kursów online. 

Nauka języka w domu z ESKK

Siedząc przy porannej kawie, postanowiłam poszukać w internecie możliwości, aby rozpocząć domową edukację związaną z językiem i tak trafiłam na znane wszystkim ESKK. Choć z początku obawiałam się, czy uda mi się znaleźć czas na naukę podczas wychowania dzieci i pracy zdalnej, to zaryzykowałam i trwa to już 2 miesiąc.

Na stronie ESKK dostępnych jest obecnie 80 kursów z różnych dziedzin, co pozwoli każdemu na dopasowanie nie tylko poziomu nauczania, ale także specjalizacji. Dodatkowo możecie przetestować na sobie, czy taka forma zajęć Wam odpowiada. Kliknijcie |TUTAJ| i wypróbujcie zupełnie ZA DARMO kursy językowe online na stronie ESKK. 

Dodatkowo chciałabym Wam jeszcze dać możliwość zakupu kursu online w promocyjnej cenie ( tylko 199 zł)- wystarczy zajrzeć tutaj

Jeżeli chodzi o moje osobiste odczucia to jestem bardzo zadowolona z nauki online, ponieważ zaoszczędzam masę czasu (i pieniędzy) na dojazdy, a w czasie kwarantanny spowodowanej wirusem Covid-19 nie ma nic bezpieczniejszego, niż nauka w zaciszu domu.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że to ja decyduję o tym, kiedy się uczę i jak długo czasu na to przeznaczam. Zdarza się, że jednego dnia mam tylko 15 minut na przyswojenie wiedzy, ale drugiego mogę sobie pozwolić na 60 minut pełnej nauki. 
ESKK
Ponadto kursy językowe opracowane są z myślą o indywidualnym trybie nauczania, a sama nauka pozwala na szybkie i naturalne przyswajanie wiedzy. Poszczególne lekcje rozpisane są przede wszystkim przystępnym językiem, a zadania i dodatki oferowane w pakiecie z kursem pozwalają na utrwalenie wiedzy.
W moim przypadku zawsze miałam kłopot z odpowiednim dopasowaniem czasu. Po dokładnym zagłębieniu się w temat i spokojnym kilkukrotnym przeczytaniu, udało mi się dobrze zrozumieć zasady gramatyczne, co pozwoli mi na większą swobodność choćby podczas rozmowy.
Słuchanie wypowiedzi także odgrywa ważną rolę w nauce języka angielskiego. Dzięki słuchaniu lektorów i dialogów, jesteśmy w stanie wyłapać dużo więcej informacji, a przy okazji wsłuchać się w odpowiednią wymowę. To ważne przy kontakcie z obcokrajowcem, ponieważ warto wspomnieć, że niektóre znaczenia słów potrafią spłatać figla przy złej wymowie.
Odpowiednie dopasowywanie informacji na podstawie tekstu zwiększa także naszą znajomość słów oraz pozwala okiełznać gramatykę, która w większości przypadków sprawia trudności. 

Jak wygląda kurs językowy w ESKK?

Sam kurs podzielony jest w zasadzie na 4 części. Pierwszym krokiem nauki języka obcego podczas kursów ESKK jest rozgrzewka (Warm-up). To nic innego jak wprowadzenie do właściwej lekcji poprzez zaznajomienie się z omawianą tematyką i zachęcenie do dalszej nauki. Bardzo często to właśnie od niej zależy powodzenie nauki, ponieważ pierwsze kilka minut naszej lekcji ma za zadanie nas maksymalnie zainteresować, zaangażować i sprawić, że będziemy chcieli brać w niej czynny udział. 
ESKK
Kolejnym krokiem jest część gramatyczna (Grammar lab) i polega na odpowiednim dopasowaniu czasów do zdań lub dialogów. To świetna opcja na nauczenie się tego skomplikowanego procesu w domowym zaciszu, bez krępacji czy wzroku innych osób. Ja sama zmagałam się z tym bardzo długo, ale nie wstydzę się tego, bo nadal doskonalę swoje umiejętności w tym kierunku. 
ESKK
ESKK
Po nauce gramatyki czas na komunikację, czyli część z dialogami (Communication). Myślę, że jest to świetna opcja dla tych, którzy mają problem ze zrozumieniem słów. Dzięki dialogom, uczymy się nie tylko poprawnej formy oraz czasu, ale także odpowiedniej wymowy, która jest niezwykle ważna. Mało tego, dialogi świetnie sprawdzają się, kiedy musimy przełamać barierę językową, a wiem, że wiele osób miewa z tym nadal ogromny problem.
Warto zaznaczyć, że każde wykonane zadanie w częściach naszego kursu, możemy samodzielnie sprawdzić czy przeanalizować jeśli popełnimy błąd. Do lekcji możemy również dowolnie wracać i je powtarzać, to bardzo ważny dla mnie atut tego kursu! 
ESKK
Każdą z 40 lekcji kończy test weryfikujący nasze umiejętności. To fantastyczna opcja na sprawdzenie naszej wiedzy i utrwalenia informacji, które zdobyliśmy podczas kursu. Poprawność wykonania zadań z pewnością przyniesie nam wiele radości, ale napotkane błędy również pozwolą nas skupić się na tym, co ważne. 
ESKK

Kursy językowe ESKK posiadają szereg świetnych dodatków, które pozwalają na szybką i praktyczną naukę.

 • Audiodbooki zawierają nie tylko interesujące dialogi, ale także ćwiczenia czy skuteczne systemy powtórek. Z audiobookami opanowanie słówek czy zwrotów jest proste i szybkie, a słuchać je możemy wszędzie- w domowym zaciszu, samochodzie czy podczas sprzątania. Pakiet podzielony jest na 21 godzin profesjonalnych nagrań, co daje nam aż 40 lekcji i 2500 słów. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych native speakerów i lektorów, a sam dostęp ważny jest aż przez 2 lata. Dodatkowo w pakiecie dostępna jest także opieka nauczyciela, który w razie problemów jest do naszej dyspozycji.
 • MemoPlus to nic innego jak nauka słówek. Podzielona jest na lekcje oraz dodatkowe części, które możemy wybierać w zależności od naszego czasu i chęci. To świetna metoda nauki, ponieważ oprócz prawidłowej wymowy uczymy się dodatkowo poprawnej pisowni. Po nauce możemy wypełnić test sprawdzający naszą wiedzę- jest to świetna opcja do przyswojenia i utrwalenia wiedzy.
ESKK
 • Konwersacje z lektorem to dodatkowe możliwości nauki języka w domowym zaciszu. Połączenie odbywa się za pomocą Skype`a w dogodnym dla studenta terminie. Zaletą jest możliwość rozmowy, podczas której ćwiczymy poprawną wymowę oraz rozumienie ze słuchu. Plusem jest także efektywność nauki oraz przełamanie bariery językowej, która dla wielu jest wciąż dużym problemem nie tylko podczas zajęć z lektorem. Z konwersacji mogą korzystać także osoby początkujące, gdyż nauczyciel mówi po polsku.
 • Chat z lektorem to świetna opcja na kontakt z osobą, która może nam wytłumaczyć trudniejsze zagadnienia. Odbywają się raz w miesiącu, a data i godzina podana jest na panelu studenta. Podczas czatu omawiane są konkretne zagadnienia, które są niezbędne w codziennym korzystaniu z języka.
 • Biblioteczka to również bardzo ciekawa opcja dostępna w panelu studenta. Dzięki odnośnikom do książek w języku angielskim szlifujemy zarówno słówka, ich znaczenie, a także odpowiedni zapis. Formaty książek dopasowane są na zarówno na czytniki, jak i zwykłe formaty tekstowe, które możemy odczytać na każdym komputerze czy tablecie.
 • Praca domowa to nic innego jak sprawdzian zdobytej przez nas wiedzy. Nie dość, że możemy wykonać ją w ramach utrwalenia tego, co przyswoiliśmy podczas lekcji, to także możemy sprawdzić z czym mamy problemy i ewentualnie wrócić do uzupełnienia braków.
 • Nagrania z native speakerem zwane Don’t carry a Dictonary to niesamowity sposób na naukę języka podczas codziennych czynności. Filmiki fantastycznie pokazują poszczególne elementy codziennego życia, a także zagadnienia związane z innymi aspektami. Native speaker mówi przede wszystkim wolno i wyraźnie, co pozwala na dokładne zrozumienie słowa oraz prawidłową wymowę.
ESKK
 • Egzaminy i certyfikaty, które można uzyskać po skończeniu kursu to zdecydowanie plus na przyszłość. Z języka obcego możecie podejść do egzaminu i zdobyć certyfikat TELC, który jest honorowany przez pracodawców we wszystkich krajach Unii Europejskiej, co stwarza szansę szybszej i skuteczniejszej kariery zawodowej, ale przede wszystkim możliwość pełniejszego i świadomego uczestnictwa w życiu społecznym Europy i świata.
ESKK

Ucz się efektywnie

Pamiętaj o kilku ważnych zasadach, dzięki którym szybko i przede wszystkim skutecznie nauczysz się języka.
 • Systematyczność
Jeśli chcesz nauczyć się dobrze języka, musisz uczyć się systematycznie, ale nie przesadzaj z długością nauki. Częste i krótkie dawki pozwolą zapamiętać więcej niż długotrwałe siedzenie nad nauką, a systematyczna nauka i powtarzalność zapewni maksymalne wyniki.
 • Różnorodność
Nie ma nic gorszego podczas nauki niż nuda oraz stres. Stres blokuje nasze funkcje do zapamiętywania i skutecznie nas rozprasza, natomiast nuda zabija radość z nowych umiejętności, dlatego ważne jest aby podczas przyswajania wiedzy wykorzystywać na zmianę 4 formy aktywności, czyli słuchanie, czytanie, mówienie oraz pisanie. Po tak zorganizowanej praktyce, efekty pojawiają się naprawdę szybko.
 • Balans
Samo wkuwanie słówek nie da zamierzonego efektu. Uzupełniaj go dodatkami w postaci rozmowy z drugim człowiekiem, np podczas konwersacji z lektorem czy choćby czytaniu w obcym języku - do tego celu wykorzystaj biblioteczkę w panelu studenta. Oprócz tego słuchaj ulubionych piosenek i oglądaj filmy w obcych językach...
... i przede wszystkim nie bój się popełniać błędów.

Pamiętajcie, że nauka online to fantastyczna opcja dla każdego, kto chce nauczyć się języka obcego, a dodatkowe możliwości zawarte w pakiecie kursu zapewniają nie tylko pomoc, ale pełnią także funkcję testów.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl