Domowy piasek kinetyczny- jak zrobić? Krok po kroku - DIY #3

piasek kinetyczny
Spędzanie czasu w zaciszu domowego ogniska sprawia, że wymyślamy rzeczy, na które byśmy się w normalnych warunkach nie zdecydowali.

Wiosenna pogoda zachęciłaby nas do spędzania całych dni na powietrzu nie tylko we własnym ogrodzie, ale także na wycieczkach rowerowych czy jednodniowych wyjazdach do różnych nieodkrytyche jeszcze przez nas miejsc.

Kiedy doskwiera nuda

Niestety znajdujemy w takiej, a nie innej sytuacji, gdzie czas spędzany w domu może się wielu rodzicom dłużyć, a dzieciakom wypełniać wszechobecną nudą, ale nie u nas. Każdy dzień to nowe wyzwanie nie tylko dla mnie, ale także dla moich dzieci. Staramy się codziennie wymyślać inne gry i zabawy, które nie tylko wspierają motorykę, czy sprawność, ale rozwijają kreatywność.
Każda nowa forma aktywności pozwala na zajęcie maluchów przez dłuższy czas, a sama radość z zabawy nowymi rzeczami sprawia, że zapominają o tęsknocie za kolegami i koleżanka ze szkoły oraz przedszkola.

Tanie i bezpieczne zamienniki produktów dostępnych w sieci

Dawno temu pokazywałam Wam jak wykonać domową piankolinę, która była rewelacyjnym pomysłem, a dzisiaj przedstawię przepis na domowy piasek kinetyczny.
Samo wykonanie jest banalnie proste i do tego super tanie, ponieważ wszystkie składniki zawarte w tym przepisie posiadacie w domu.

Do wykonania piasku kinetycznego (księżcowego) potrzebujesz:

  • 1 szklanka mąki (obojętnie jakiej, ja dałam pszenną)
  • 1/2 szklanki oleju
  • barwniki spożywcze lub starta kolorowa kreda (mogą być w płynie, żelu, proszku)
Wszystkie składniki wrzucamy do pojemnika i dobrze mieszamy. Ja z racji tego, że jestem troszkę leniuszkiem, użyłam do tego celu blendera Braun. Pamiętajcie, aby na początku zanim połączą się składniki mieszać je na wolnych obrotach, aby nie pobrudzić się pyłem mąki. Wymieszana masa jest gotowa do zabawy.
piasek kinetyczny
piasek kinetyczny
piasek kinetyczny
piasek kinetyczny
piasek kinetyczny
piasek kinetyczny
piasek kinetyczny
piasek kinetyczny

II wersja przepisu na piasek kinetyczny:

  • 2 szklanki piasku
  • 1 łyżka skrobi ziemniaczanej
  • 2 łyżeczki płynu do naczyń
  • odrobina wody
  • opcjonalnie można dodać dowolny barwnik
Piasek należy połączyć dokładnie z mąką- w tym celu polecam blender, który dokładnie zmiesza ze sobą ziarenka. Następnie dodajemy lekko spieniony z wodą płyn do naczyń i ponownie mieszamy do uzyskania gładkiej masy.
piasek kinetyczny
piasek kinetyczny
Zabawa piaskiem kinetycznym jest nieziemsko fajna z perspektywy najmłodszych, rodziców trochę mniej z powodu bałaganu, ale czego się nie robi dla dzieciaków i wypełnienia ich czasu. Pamiętajcie, że każde wspólne zabawy zbliżają do siebie. Ta niepowtarzalna więź, którą każdego dnia nawiązujecie ze swoimi dziećmi jest niesamowita i należy ją doceniać.
piasek kinetyczny
piasek kinetyczny
piasek kinetyczny
piasek kinetyczny

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl