Inspiracje na Mikołajki od Kapitana Nauki + KONKURS

Kapitan Nauka
Za pasem najbardziej magiczne dni w roku. Okres Bożego Narodzenia to z pewnością najwspanialszy czas nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych- oczekiwanie na gwizdkę, planowanie świątecznego menu, czy dogrywanie terminów spotkań z bliższą i dalszą rodziną. Zanim jednak postawimy pachnącą choinkę w naszym domu, ozdobimy go pięknymi dodatkami i spotkamy się z Rodziną przy wigilijnym stole, będziemy świętować przedsmak tego wszystkiego podczas Mikołajków.
To niesamowita okazja do podarowania naszym dzieciakom uśmiechu i radości, ale także wspólnego czasu, czy rodzinnych wyjść, np do kina.

Mikołajki- co podarować dzieciom?

W okresie jesienno- zimowym nasz dom zmienia się w pole planszówek, układanek, puzzli i innych gier. To czas, gdy za oknem szybko się ściemnia, a zimne powietrze uniemożliwia nam spędzanie czasu w ogrodzie na tyle, ile byśmy chcieli. Ten czas jest zdecydowanie potrzebny na pielęgnowanie więzi z rodziną i zabawom, a takie okazje, jak Mikołajki pozwalają nam dodatkowo uszczęśliwić nasze pociechy.

Przed każdą zbliżającą się okazją myślę, co podarować moim dzieciakom, bo choć znam ich zainteresowania, to lubię wspierać ich rozwój poprzez zabawę. Tym razem do tradycyjnych zabawek dorzucę świetne produkty od Kapitana Nauki.

Kapitan Nauka

GRY DLA AGATKI:

Dla Agatki przygotowałam "Memory. Na wsi", bo moja córeczka świetnie się w tej tematyce odnajduje. Jej miłość  do wszelkiego rodzaju zwierząt czy owadów sprawia, że z wielką chęcią wybiera rzeczy, które posiadają ich podobizny. Ponadto gra memory wspiera rozwój poprzez trening pamięci, a także rozwija zainteresowania najmłodszych, ale to nie wszystko. Gry od Kapitana Nauki są przede wszystkim pięknie ilustrowane, co sprawia przyjemność podczas rozgrywek. Barwne obrazki, piękne detale, a także wysokiej jakości materiały użyte do wykonania gier pozwalają cieszyć się ich korzystaniem przez długi czas.
Memory. Na wsi
Memory. Na wsi
Memory. Na wsi

Kolejna ciekawa propozycja dla Agatki to "Puzzle obserwacyjne. Na wsi". Jest to świetna opcja dla dzieci w każdym wieku, ponieważ ćwiczy koncentrację oraz dopasowywanie elementów. Oprócz tego dzięki puzzlom obserwacyjnym zachęcamy dzieci do inscenizacji czy opowiadań historii na podstawie tego co widzą. Podczas zabaw dzieci poszerzają przede wszystkim zasób słów, a także poznają otaczający nas świat. Korzystanie ze wszystkich puzzli wspiera motorykę małą, która ma ogromne znaczenie nie tylko podczas zajęć ruchowych ale pozytywnie wpływa na rozwój mowy. Puzzle są świetnym pomysłem na prezent dla dzieci w każdym wieku, a dzięki solidnemu wykonaniu z pewnością posłużą bardzo długo.
Puzzle obserwacyjne. Na wsi
Puzzle obserwacyjne. Na wsi
Puzzle obserwacyjne. Na wsi

Ciekawą grą jest także "Loteryjka Kosmos", przeznaczona dla dzieci od czwartego roku życia, to połączenie świetnej zabawy z ćwiczeniem spostrzegawczości. Zadaniem małych graczy jest dopasowanie trzydziestu sześciu żetonów do właściwych miejsc na sześciu planszach. Bajecznie kolorowe ilustracje, dostosowane do wieku malucha oraz wysoka jakość wykonania to gwarancja świetnej zabawy na długi czas. W Loteryjkę można grać na cztery sposoby, zależne od stopnia trudności: można więc być graczem pełzaczem, wymiataczem, zapamiętywaczem lub rozrabiaczem. Każdy z tych wariantów rozwija spostrzegawczość, koncentrację, precyzję i koordynację wzrokowo-ruchową, a także wiedzę o wszechświecie.
Loteryjka Kosmos
Loteryjka Kosmos
Loteryjka Kosmos

GRY DLA KUBUSIA:

Kubuś jak na prawdziwego ucznia klasy zerowej przystało zafiksował się na punkcie nauki. Z chęcią liczymy proste równania, czy przyswajamy czytanie i pisanie- oczywiście na tyle, na ile jest gotowy. Staramy się wspierać rozwój naszego synka, bo wiemy, że jak bardzo jest to ważne w późniejszym życiu, a jeśli możemy przy tym spędzać czas razem jednocześnie zacieśniając nasze rodzinne więzi, to jest to dla nas sprawą priorytetową.

Z racji chęci do poznawania zagadnień związanych z nauką matematyki, postanowiłam sprawić Kubie "Piratów. Grę matematyczną na dodawanie i odejmowanie". To niesamowita pozycja, która oprócz tego, że wspiera koncentrację i pamięć, to również pomaga ćwiczyć logiczne myślenie. Świetna graficznie, a w dodatku pomagająca przyswoić matematyczną wiedzę, staje się także wspaniałą okazją do zabawy i nauki w jednym. Gra oprócz nauki pozwala dziecku wcielić się w rolę pirata, który zdobywa prawdziwe skarby, a zdrowa rywalizacja dla rówieśników bywa najbardziej emocjonująca.
Piraci. Gra matematyczna na dodawanie i odejmowanie
Piraci. Gra matematyczna na dodawanie i odejmowanie
Piraci. Gra matematyczna na dodawanie i odejmowanie

Dla doskonalenia nauki literek i wprowadzenia do czytania, zakupiłam układankę literkową "Czytam i układam słowa". Uważam, że jeśli jest okazja do wspomagania dzieci w nauce, to trzeba z tego korzystać, a układanka jest tego najlepszym przykładem. To przede wszystkim fantastyczna gra, która doskonali naukę liter, a także tworzenie pierwszych prostych słów. Oprócz gotowych słów tworzących nazwy zwierząt z awersów, możemy układać wyrazy z literek dostępnych na rewersach układanki, jednocześnie tworząc swoje imiona czy nazwy ulubionych zabawek. Układanka pozytywnie wpłynie na rozwój mowy, koncentracji i motoryki małej u dziecka. To również świetne narzędzie do kształtowania poprawnego kierunku czytania od lewej do prawej.
Czytam i układam słowa
Czytam i układam słowa
Czytam i układam słowa

Niespodzianka

A jeśli tak, jak ja chcecie wspierać rozwój swoich przedszkolaków, to mam dla Was coś, co Wam w tym pomoże. 
Pewnie większość osób czytających blogi zna autorkę tego cuda, ponieważ jest ona także blogerką i zwie się PANI MONIA, czyli Monika Sobkowiak. To fantastyczna kobieta, którą stworzyła dla rodziców coś, co pozwoli wprowadzić malucha w świat nauki, ale w rozsądny i nieprzesadzony sposób. Jej podejście do wychowania i nauki jest mi bardzo bliskie, bo tak, jak ona wierzę, że każde dziecko ma zdolności, które dzięki bezpiecznej więzi z rodzicami i opiekunami oraz odpowiedniej stymulacji mogą zostać odkryte i wykorzystane tak, aby pozwalały przedszkolakowi rozwijać zainteresowania i naturalny potencjał.
To właśnie w zabawie i przez zabawę możemy poznać preferencje małego człowieka oraz przygotować go na wyzwania współczesnego świata. Aby wspomóc w tej drodze innych rodziców, napisała książkę "Jak wspierać rozwój przedszkolaka?", a ja chętnie obdaruję Was egzemplarzem, który z pewnością pomoże Wam odpowiedzieć na różnego typu pytania czy rozwiać wątpliwości.

Jak zdobyć książkę?

Wystarczy tylko pod postem konkursowym na Facebooku |TUTAJ| odpowiedzieć na pytanie: "Jak wspierasz swoje dziecko w nauce?" i udostępnić publicznie post konkursowy na swoim profilu.
Ponadto, aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygraną, trzeba być fanem bloga 
www.zaraz-wracam.pl na Facebooku.

KONKURS TRWA OD 6.12.2019 DO 13.12.2019 (godzina 23:59), a zwycięzca zostanie ogłoszony w trybie 3 dni od zakończenia konkursu.


Konkurs zaraz-wracam.pl

Regulamin konkursu dostępny pod linkiem |KLIK|
social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl