Lalka, jako wymarzony prezent dla dziewczynki.

lalka Natalia
Jako mała dziewczynka marzyłam o pięknej lalce, która mogłaby ze mną spędzać czas na zabawach.

Wspólne picie herbaty w plastikowych filiżankach, czesanie włosów w piękne warkocze, a także spacery po podwórku z zabawkowym wózkiem były moim marzeniem w tamtym okresie.

Spełnione marzenie

Pamiętam doskonale ten dzień, kiedy w prezencie dostałam wymarzony model, z którym byłam przez wiele lat nierozłączna. To uczucie towarzyszy mi za każdym razem, kiedy otrzymuję coś od rodziców – radość, wzruszenie i wdzięczność. 
Mimo iż minęło od tamtego dnia niemal 25 lat, do tej pory pamiętam wygląd mojej lalki oraz kolor jej pięknego ubranka. Był to typowy bobas z niebieskim smoczkiem w białej sukience w czerwone kropki. Do tego na głowie była biała czapeczka, a na nogach czerwone buciki. Po wyjęciu smoczka mój niemowlak płakał jak prawdziwe dziecko, co dla małej dziewczynki – wtedy jeszcze jedynaczki – było czymś niesamowitym. Przez wiele lat lalka była moim najlepszym przyjacielem, z którym spędzałam mnóstwo czasu, wożąc choćby w głębokim wózku na dużych kołach czy układając klocki lub rysując. 
lalka Natalia

Prezent dla córki 

Któregoś dnia, kilka miesięcy temu podczas zabawy, moja mała córeczka słuchała opowieści właśnie o mojej ukochanej lalce. Moje słowa musiały być dla niej takie ważne, że podczas rozmowy powiedziała, że ona też taką lalkę chce. Nie mogłam przejść obojętnie obok jej marzenia i postanowiłam, że sprawię jej radość.

Przeszperałam sieć w poszukiwaniu najpiękniejszych lalek interaktywnych i jak wariatka poszłam za ciosem kupując od razu 4 różne z serii Natalia Collection – można powiedzieć, że po jednej na każdego członka rodziny ;-)

Lalki Natalia to przede wszystkim znane wszystkim produkty, które cechuje wysoka jakość oraz wspaniałe wzory. Lalki wyglądają uroczo, a ich dodatkowe funkcje sprawiają, że stają się najwspanialszymi przyjaciółkami Waszych dzieci – i to nie tylko córek. Mój synek świetnie odnajduje się także podczas wspólnych zabaw z siostrą i widzę, że dużo zachowań biorą od rodziców, czyli ode mnie i Męża. Troska, opieka, a nawet zabawa w kąpanie sprawia, że oprócz świetnej zabawy uczą się codziennych czynności oraz samodzielności. Lalka to zdecydowanie zabawka wartościowa edukacyjnie, która wspomaga wychowanie dziecka, ucząc je opiekuńczości i odpowiedzialności. Wspiera w tym rodziców w sposób przyjazny dla dziecka, bo poprzez zabawę.

Na co zwracać uwagę przy zakupie lalek?

Przede wszystkim każda zabawka powinna być dopasowana do wieku dziecka, które będzie się nią bawiło. Lalki dla dzieci poniżej 3 roku życia nie powinny zawierać małych akcesoriów ze względu na ryzyko połknięcia. Również waga produktu odgrywa kluczową rolę. Zbyt ciężka lalka – wykonana w pełni z plastiku czy innego tworzywa – może utrudnić zabawę, przez co nie będzie atrakcyjną zabawką dla naszej pociechy. Dla młodszych dzieci warto wybierać lalki z miękkim brzuszkiem i gumowymi czy plastikowymi rękami, nogami i głową, tak aby smyk mógł bez problemu nosić ją na rękach. Warto też wziąć pod uwagę sam wygląd lalki, zwłaszcza elementy twarzy. Dobrze wybrać taką zabawkę, która faktycznie przypomina dziecko, bo dzięki temu nasza pociecha może oswoić się z maluchami mniejszymi od siebie. Ciekawą opcją są także interaktywne funkcje oferowane w lalkach, np. wydawanie dźwięków, poruszanie się lub imitowanie odruchów żywego dziecka typu: odbijanie, płacz, siusianie itp. Coraz więcej lalek tego typu wygląda bardzo realistycznie – ku uciesze dzieciaków, gdyż maluchy podczas zabawy lalkami wczuwają się w dorosłych. Dzieci dzięki opiece nad lalkami uczą się odpowiedzialności, a lalki są ich małymi przyjaciółkami.
Zabawa lalkami pomaga w rozwoju kreatywności – dzieci urządzają lalkom przyjęcia czy ubierają je na różne okazje. Lalki bobasy – dzięki temu, że przypominają małe dzieci – dają szkrabom wiele możliwości zabawy:  przewijanie, ubieranie, karmienie, mycie czy zabieranie na spacer
wszystkie te czynności odpowiadają opiece nad żywym maluszkiem. I pamiętajmy, że lalkami nie muszą się bawić tylko dziewczynki. Pozwólmy dzieciakom na swobodną zabawę i nie przypisujmy płci do zabawek.

Lalki Natalia Collection- jakie modele znalazły się u nas?

  • Śpiący bobas z akcesoriami
Za każdym razem, bywając w sklepach z zabawkami, pierwsze modele lalek, które trafiają w ręce Agatki, to oczywiście pyzate bobaski. To był znak dla mnie, że warto na taki model zwrócić uwagę. Jako że córeczka ma pasowanie na przedszkolaka, kupiłam jej z tej okazji śpiącego bobasa, który okazał się hitem. Lalka ma wysokość ok. 35 cm, czyli jest nieco mniejsza niż prawdziwy noworodek, ale funkcje, które posiada, sprawiają, że można się pomylić. Lala otrzymała imię Ania i jest wspaniałą zabawką, która zachwyciła całą rodzinę. Nasza Ania wydaje odgłosy gaworzenia, płaczu, a także ssania smoczka. Dodatkowo nuci przy usypianiu kołysankę, a także mruga oczami. Niesamowicie realistyczna zabawka pozwala na świetną zabawę, a także opiekę. Wprowadza wiele radości, a także uczy odpowiedzialności, no i my (jako dziadkowie Ani ;-)) też się świetnie przy tym bawimy.

Śpiący bobas z akcesoriami
Śpiący bobas z akcesoriami
Śpiący bobas z akcesoriami
Śpiący bobas z akcesoriami

  • Lalka Natalia z pieskiem
Kolejna lalka, która została przeze mnie zakupiona z myślą o Mikołajkach, to interaktywna Natalia z pieskiem. Można powiedzieć, że jest to lalka kupiona na wzór Agatki oraz naszej Belli i myślę, że takie będzie pierwsze skojarzenie mojego dziecka. 
Lalka jest podobna wizualnie do Agatki – tak jak ona posiada długie blond włosy oraz jest fanką pięknych spódniczek czy koloru różowego. Piesek natomiast, tak jak nasza Bella, uwielbia gryźć kostki, a przy okazji wesoło rusza pyszczkiem, szczeka czy rusza uszami. Lalka podczas wspólnej zabawy mówi wesołym głosem nie tylko do swojej właścicielki, ale także do pieska, dodatkowo ucząc psa komend, np. "daj łapę!". Piesek podczas wspólnej zabawy ochoczo reaguje na słowa dziewczynki i jest z pewnością najlepszym przyjacielem.

Kolejne dwie lalki Agatka otrzyma na Boże Narodzenie oraz swoje styczniowe urodziny. Waham się jeszcze, który model zostanie przez nas podarowany na daną okazję, ale myślę, że każdy z nich tak samo zachwyci nasze dziecko. 
Lalka Natalia z pieskiem
Lalka Natalia z pieskiem
Lalka Natalia z pieskiem

Lalka Natalia z pieskiem

  • Bobas z mlecznymi ząbkami
Lala bobas z mlecznymi ząbkami to pierwszy z takich modeli, który mnie jednocześnie zaskoczył i zdziwił w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest to zdecydowanie fantastyczna opcja dla wszystkich maluchów, które nie lubią myć ząbków. Zabawa tego typu bobasem z pewnością pozwoli lepiej dbać o higienę jamy ustnej, dzięki możliwości umycia ząbków lalce, które w dodatku są ruchome. Cieszę się, że obecne zabawki nie pełnią tylko funkcji rozrywki, ale przede wszystkim rozwijają pod różnym kątem zainteresowania i uczą odpowiedzialności czy samodzielności, a także dobrych nawyków. Dzięki akcesoriom, takim jak szczoteczka do zębów, kubeczek i smoczek, nasze pociechy zobaczą, jak ważne jest codzienne dbanie o higienę oraz wpłynie to na ich prawidłowy rozwój, a także da wiele radości podczas wspólnych zabaw. Lalka oczywiście reaguje na akcesoria, a także śmieje się i płacze – wystarczy nacisnąć jej miękki brzuszek.
Bobas z mlecznymi ząbkami
Bobas z mlecznymi ząbkami
Bobas z mlecznymi ząbkami
Bobas z mlecznymi ząbkami

  • Mądra Przyjaciółka z akcesoriami
Jako, że z naszej córeczki to już pełnoprawny przedszkolak, postanowiłam podarować jej lalkę, z którą nauczymy się fajnych piosenek, a także poznamy części ciała czy się pobawimy. Wybór padł na mądrą przyjaciółkę również z serii Natalia. To niesamowita zabawka, która będzie hitem nie tylko wśród dziewczynek, ale także i chłopców. Lalka wygląda bardzo ładnie, posiada długie blond włosy oraz fajne ubranko, a także aż 10 sensorów dotykowych: uszy, oczy, buzia, rączki, brzuszek, stopy. Po naciśnięciu jednego z sensorów Natalia szybko zachęci dziecko do zabawy, a jej łagodny i dziewczęcy głos będzie świetnym dopełnieniem. Każde dziecko poprzez zaawansowane funkcje, które posiada lalka, nauczy się wielu ciekawych rzeczy, pozna części ciała czy literki, a także rozwinie pamięć i nauczy się nowych piosenek, które z chęcią zaśpiewa w przedszkolu. Poza tym, Natalia wypowiada wiele innych zdań, które zaciekawią dziecko i pobudzą jego wyobraźnię do zabawy.
Mądra Przyjaciółka z akcesoriami
Mądra Przyjaciółka z akcesoriami
Mądra Przyjaciółka z akcesoriami
Mądra Przyjaciółka z akcesoriami
To niesamowite jak na przestrzeni lat zmieniły się zabawki. Będąc dzieckiem, marzyłam tylko o zwykłym bobasie z plastiku, a dzisiaj mogę wraz z dziećmi bawić się chodzącymi lalkami, które uświetniają nam czas wesołymi piosenkami i nauką. Pamiętajcie tylko żeby na noc wyłączyć zabawki, abyście nie zeszli na zawał, jak ja, kiedy to Ania, leżąc na mojej szafce nocnej, zaczęła mi płakać o 3 w nocy. Okazało się, że przekręcając się, niechcący ją ruszyłam. Efekt? Brak snu z rozbudzenia przez 2 h ;-) social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl