Jak wspomóc dziecko w nauce?- darmowe karty edukacyjne do druku

Jak wspomóc dziecko w nauce
Kiedy nasze dzieci dorastają, każdy z rodziców chce im pomóc przyswoić wiedzę. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nauka poprzez zabawę przynosi wiele pozytywnych korzyści, a czas spędzony z rodzicami pozwoli zacieśnić rodzinne więzi.
Nie od dziś pragnieniem rodziców jest łatwe przyswajanie wiedzy przez ich dzieci. Nikt z nas nie chce, aby dzieciaki miały trudności z poznawaniem nowych literek, liczeniem czy czytaniem. Każde dziecko choć jest zupełnie inne i ma różne preferencje dotyczące nauki, powinno przede wszystkim 


Jak wspomóc dziecko w nauce?

Każdy rodzic ma inne techniki, by pomagać dziecku w nauce. U nas staramy się przez zabawę przekazywać wiedzę. Przydają się do tego różne planszówki, czy różnego typu zabawy. 
Powoli utrwalamy litery, pisanie, a nawet staramy się zacząć naukę czytania. Ważne jest jednak, aby przede wszystkim nie zmuszać dziecka do nauki, lecz zachęcać. Jest to bardzo ważna kwestia, która pozwoli nam unikać buntów, które jak wiadomo czasami się pojawiają.

Wbrew pozorom podczas zabaw i ćwiczeń, dziecko nie tylko uczy się, ale rozwija techniki pamięciowe czy ćwiczy wyobraźnię, a to bardzo dobrze wpływa na rozwój mózgu. 

Najważniejsze zasady wspierania nauki u dziecka to przede wszystkim: motywacja, organizacja i koncentracja.

Dzięki motywacji, nasze dziecko zrozumie, że wiedza jest przede wszystkim przydatna w życiu. Ważna w tym wszystkim jest rozmowa z dzieckiem, iż nauka jest drogą do lepszego rozumienia świata, rozwiązywania problemów i wybrnięcia z trudnych sytuacji – Nie bójmy się rozmawiać z dziećmi na poważne tematy. Dzieci są mądre!

Organizacja czasu i miejsca pracy to także bardzo ważna kwestia. Dziecko powinno mieć swoje biurko z dobrym światłem. Warto uprzątnąć z miejsca pracy rozpraszające przedmioty. Nie jest też dobrym pomysłem siedzenie przy dziecku przez cały czas nauki- kontroluj postępy, ale nie przeszkadzaj!

Odpowiednie zadbanie o koncentrację jest priorytetem zaraz obok motywacji i organizacji.
Dobra praca wymaga spokoju i dobrej kondycji umysłowej. To nic nowego i doskonale o tym wiemy. Dobra koncentracja to także pochodna dobrego nastroju i pozytywnego nastawienia.

PAMIĘTAJ!
Motywacja + Organizacja + Koncentracja = ZDN (Zachęcenie dziecka do nauki)

A teraz jeśli dobrnęliście do końca, to mam dla Was kilka pomocy dydaktycznych, które z pewnością pomogą Wam rozpocząć pasjonującą drogę nauki z Waszym dzieckiem.

Wystarczy kliknąć w link, który przekieruje Was do pobieralni.


karty z alfabetem
Pobierz do wydruku karty z alfabetem- |KLIK|

karty z cyframi
Pobierz do wydruku karty z cyframi - |KLIK|

plakat alfabet
Pobierz plakaty z alfabetem (rozmiar 60 cm x 90 cm, 3 kolory do wyboru) - |KLIK|

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl