Książki i ich pozytywny wpływ na dzieci

Książki i ich pozytywny wpływ na dzieci

Świat zdominowała elektronika. Gdzie byśmy się nie ruszyli, tam widzimy ludzi wpatrzonych w szklany ekran wypasionego smartphone`a. Tradycyjne książki w wielu przypadkach zostały zastąpione nowoczesnymi czytnikami i ebookami, ale mimo wszystko prawdziwa miłość do książek nie ma terminu przydatności.

Książki i ich pozytywny wpływ na dzieci

Każdy z nas wie, że książki mają zbawienny wpływ na nasze dzieci. Niezależnie od tego, czy książka jest ilustrowana czy bez obrazków, wpływa podobnie. Poprzez czytanie dziecko przenosi się w świat kreowany przez autora oraz uruchamia własną wyobraźnię. Fantazja powoduje, że dzieci widzą obrazy, które opisywane są w książce. Czują wpływ na to, co widzą oraz własne emocje, wywoływane w danej chwili przez kolejne fragmenty czytanej książki.
Czytać dzieciom w zasadzie powinniśmy już od ich narodzin. Spokojny tembr głosu uspokoi maluszka oraz nada niezwykłe poczucie bezpieczeństwa i nierozerwalną więź z rodzicem.

Kiedy nasze dzieci dorastają przychodzi ten moment, że książka fantastycznie wprowadzi w trudne tematy i rozwieje wiele wątpliwości. Podczas czytania możemy omawiać z naszym dzieckiem wybrane fragmenty, zadawać różne pytania czy tworzyć inne wersje danej historii.

Ponadto książki to doskonała baza budująca zasób słownictwa oraz elokwencję dzieci. Dzięki temu od najmłodszych lat uczymy poprawnej wymowy czy pisowni. Mało tego, czytając dziecku, robimy coś więcej, niż tylko spędzamy z nim swój wolny czas. Przede wszystkim uczymy pozytywnych postaw wobec życia prezentowanych w poszczególnych utworach przez kolejne postacie. Wyrabiamy w nich właściwy stosunek do ludzi, kształtujemy zachowania dziecka, jego nawyki, przekonania i charakter.
W naszym domu mamy dość dużo różnego typu książek, które zapadają nam w pamięci na długo. Takimi książkami są pozycje napisane przez Herve Tullet`a z wydawnictwa Babaryba, ale nie tylko.

"Naciśnij mnie"to książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać... Interaktywna, niezapomniana, zachęca dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy i nauki. Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzą wyobraźnię każdego czytelnika! Bardzo podoba jest książka "Porysuj mnie". Niezwykła pozycja, która zachęca czytelnika do aktywności. Dzięki niej dzieciaki świetnie pobudzają wyobraźnię oraz ćwiczą rączkę. Kreatywna zabawa podczas której mnóstwo zabawy maja także towarzyszący rodzice. To niewątpliwie interaktywna książka zasilana dziecięcą wyobraźnią pełna zadań i zabaw, w której możesz rysować, kolorować, bazgrać i ozdabiać kropki

Babaryba
Babaryba
Babaryba
Babaryba

„Turlututu. A kuku, to ja!” to kolejna niezwykła książka, która wciąga dzieci oraz rodziców do wspólnej zabawy. Tym razem udamy się w podróż po krainie wyobraźni z przesympatycznym bohaterem Turlututu, z którym m.in. polecimy statkiem kosmicznym na Księżyc, będziemy razem malować, potrząsać książką oraz wspólnie śpiewać, a nawet krzyczeć! "Turlututu w krainie ogra" to świetna pozycja dla każdego, kto kocha przygody i zadania kreatywne. Mnóstwo niespodzianek dla czytelnika oraz świetna zabawa, to gwarancja, jaką oferują książki Herve Tullet`a. Wspaniała zabawa dla dziecka w każdym wieku i wszędzie, bo nawet poza domem.

Babaryba
Babaryba

Typowo dla dziewczynek polecam kolejną, bo już 3 część przygód Madamoiselle Oiseau. "Mademoiselle Oiseau w Argentynii" to niezwykła książka, którą czytamy dość często z Agatką. Pięknie wydana każda część zachęca do kolejnej lektury, a niezwykle mądra treść sprawia, że polecam ją dla każdego. Opowieść o przyjaźni między bezczasową damą i nieśmiałą dziewczynką. O życiu, miłości i marzeniach. A także o tym, że to, co zbyt piękne, żeby było prawdziwe, czasem okazuje się najprawdziwszą prawdą!

Mademoiselle Oiseau w Argentynii
Mademoiselle Oiseau w Argentynii
Mademoiselle Oiseau w Argentynii

Dla przedszkolaka niezwykle mądrą książką jest zdecydowanie "Jak hodować i karmić domową czarną dziurę" z wydawnictwa Nasza Księgarnia. To książka o niewyobrażalnej tęsknocie Stelli po stracie taty i czarnej dziurze, która stara się być udomowiona.
Czarna dziura pochłania wszystko na swojej drodze. Jest to dosyć frustrujące, ale też całkiem przydatne, gdy Stella chce się pozbyć kilku rzeczy. Zwłaszcza pamiątek po niedawno zmarłym tacie, który zostawił po sobie kosmicznie wielką pustkę w jej sercu.
W końcu jednak czarna dziura niechcący połyka coś zbyt cennego dla Stelli. Dziewczynka musi to odnaleźć, więc wyrusza w pełną przygód międzygwiezdną podróż.

Jak hodować i karmić domową czarną dziurę
Jak hodować i karmić domową czarną dziurę
Jak hodować i karmić domową czarną dziurę

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl