Najlepszy sposób na poradzenie sobie z rutyną.

tata i córka

Podobno ciągłe powtarzanie tego samego powoduje w naszym odczuciu nudę. Stajemy się rozleniwieni, pędzący przez codzienność bez większego entuzjazmu. Uważam jednak, że w życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że potrzebuję na chwilę zwolnić, aby docenił to, co ma.


Wspaniałe chwile codzienności.

Wydaje Ci się, że każdy dzień jest taki sam?! Od momentu otwarcia oczu jak robot wykonujesz poszczególne punkty.
  • idziesz na poranną toaletę 
  • ubierasz się
  • pijesz kawę

Następnie wykonujesz to, co poprzedniego dnia. I jeszcze poprzedniego. I... można tak wymieniać bez końca.

O ile rytuały w pewnym wieku bywają pomocne, np w okresie niemowlęcym, tak czasami ich powtarzalność w życiu dorosłego człowieka wywołuje w nas nerwy.

Zamiast denerwować się i psuć innym domownikom humor, zmień swoje podejście do życia!

Zacznij wyciskać pozytywne drobnostki niczym sok z cytryny ciesząc się ciepłą kawą, chwilą spędzoną w wannie pełnej piany czy podczas zabaw z dziećmi.

Pozwól im czasami na wygłupy, głośny śmiech, czy samotne zabawy. A może weź do ręki książkę i odkryj z maluchami nieznane dotąd lądy. Naucz ich, że wartościowa książka lub chwila spędzona podczas wspólnych gier jest dużo cenniejsza niż złoto.

w świecie małp

nasza księgarnia

kochanie przez czytanie

wspólne czytanie

książki dla dzieci


Ale pamiętaj o jednym!
Dzieci to nasi mali naśladowcy. Jeśli sami zachowujemy się zupełnie inaczej, niż tak, jak uczymy nasze dzieci, one w mgnieniu oka to wychwycą. Bądźmy przede wszystkim sobą i cieszmy się wspólnymi chwilami.Książka- W świecie małp- wydawnictwo Nasza Księgarnia

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl