Plansze edukacyjne dla przedszkolaka.

Plansze edukacyjne dla przedszkolaka

Obiecałam Wam, że przedstawię nasze zabawowe plansze edukacyjne dla przedszkolaka.
Z tego powodu, że bardzo lubimy rysować postanowiliśmy wykonać z Kubą plansze do nauki i zabawy. Każda plansza to inna kategoria. Mamy na razie owoce i warzywa. Nasza kreatywność nie ma końca, a ilość planszy wciąż przybywa.

Wiecie, nie jestem mistrzem rysowania, ale na tyle ile mogę, to staram się w formie zabawy spędzać kreatywnie czas z moim przedszkolakiem. Czasami oczywiście mam pustkę i posiłkuje się grafiką dostępną w google- czasem niestety nawet to nie pomaga  wychodzą jakieś bohomazy.

Jak wyglądają plansze demonstacyjne?
Każdy produkt znajdujący się na kartce jest opisany nazwą oraz obrazkiem- staram się jak mogę!  Przy okazji tworzenia poszczególnych produktów od razu staram się zadawać pytania w stylu: Kto zjada to warzywo?, Gdzie rośnie ten owoc?, czy Jakie dźwięki wydaje to zwierzę?

Zabawa jest na prawdę fantastyczna i uważam, że każdy może w taki sposób bawić się ze swoimi dziećmi. Jeśli nie czujemy się pewnie w samodzielnym rysowaniu, możemy także wydrukować obie kontury danych produktów i je po prostu nakleić, a przy okazji pokolorować i podpisać- tak, jak to w niektórych naszych przypadkach. Do kolorowania owoców i warzyw użyliśmy farb, które staraliśmy się też mieszać, aby uzyskiwać nowe odcienie. COLORowe farby plakatowe są o tyle idealne, ponieważ nie potrzebujemy ich rozcieńczać z wodą- wystarczy wycisnąć odpowiednią ilość na paletkę i puścić wodze fantazji.

farby coloresca


plansze dla przedszkolaka

Oprócz zabicia czasu, dziecko poznaje otaczający go wokół świat. Dzięki takim zabawom Kuba chętnie zaczyna próbować mniej znane warzywa czy owoce. Dynia, cukinia czy bakłażan nie są nam straszne. Tak samo z owocami.

Po skończeniu plansz wpadliśmy na zupełnie inny pomysł zabawy z farbami Użyliśmy do tego celu folii aluminiowej. Fantazja dzieci jest ogromna dlatego też pozwólmy na dowolność. Po namalowaniu dzieła na folii nakładamy na to kartkę papieru i odciskamy wzór. Efekty wychodzą znakomite.Oprócz tego w międzyczasie testowaliśmy kolorowanki na rolce. Jest to bardzo wygodny sposób na zabawę dla dzieciaków. Specjalny stojak, który spokojnie pomieści dwie rolki można przenieść zarówno do jadalni czy domowego biura. Cała zabawa z wykorzystaniem farb i kredek świecowych pobudza kreatywność dzieciaków oraz zachęca je do zabaw artystycznych.


A Wy w jaki sposób spędzacie czas ze swoimi dziećmi?

Do pobrania:

  • plik z owocami w .pdf- |KLIK|
  • plik z warzywami w .pdf- |KLIK|

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl