Podróże z dziećmi #3- Rogów.


Drugi wpis z nowego cyklu na naszym blogu. "Podróże z dziećmi" odkryją ciekawe miejsca nie tylko w Polsce ale także za granicą. Każdy nasz wyjazd będzie rzetelnie opisany, opatrzony również dużą ilością zdjęć. Nasze odczucia, ceny, plusy i minusy zostaną pokazane bez ściemy.
Mam nadzieję, że pokażemy Wam ciekawe miejsca idealne dla rodzin z dziećmi.

Na pierwszy rzut idzie kolejka wąskotorowa w Rogowie. Bardzo spontaniczny niedzielny wyjazd do malowniczej miejscowości niedaleko Łodzi. Kuba od pewnego czasu bardzo chciał się przejechać kolejką więc postanowiliśmy mu to umożliwić. Dwa lata temu odwiedziliśmy w Skierniewicach parowozownie, która bardzo przypadła u do gustu. Postanowiliśmy iść tym torem.Samochodem z ŁodziSamochodem z Warszawy


Pociągiem
Zakup biletów na przejazd pociągiem wąskotorowym możliwy jest:
– u obsługi pociągu wąskotorowego,
– w kasie biletowej na stacji Rogów Towarowy Wąskotorowy,
– w kasach biletowych Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na stacji Łódź Fabryczna.

Ceny biletów w taryfie zwykłej:
przejazd w obie strony: 19 zł (Normalny), 14 zł (Ulgowy),
przejazd w jedną stronę: 15 zł (Normalny), 10 zł (Ulgowy).

Ceny biletów w taryfie promocyjnej Łódzka Klej Aglomeracyjna + Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych:
– przejazd w obie strony: 17 zł (Normalny), 12 zł (Ulgowy),
– przejazd w jedną stronę: 12 zł (Normalny), 8 zł (Ulgowy).

Dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie

UWAGA! Cena zważając na fakt, że dojeżdżamy tak na serio w chwili obecnej tylko do Jeżowa (remont dalszej trasy do Białej Rawskiej) jest dość wysoka.

Po dojeździe do Jeżowa można od razu wrócić do Rogowa albo wysiąść z pociągu i pozostać w Jeżowie do kolejnego odjazdu. Na miejscu jest grill wraz z kiełbaskami, ale nie polecamy się tam stołować. Cena za sztukę wynosi UWAGA 10 zł, gdzie po 5 minutach Pani obsługująca stoiska próbowała sprzedać ostatnich kilka sztuk po 2 zł. Uważam, że lekkie przegięcie więc albo zabierzcie dzieciom prowiant albo zjedzcie porządny obiad przed odjazdem. ;-)

Na terenie znajduje się niewielkie muzeum, które warto obejrzeć. Ponadto chyba nie muszę mówić jak wielką frajdą było wchodzenie do pociągów, dotykanie wszystkich części, nawet sprawdzanie konsystencji smaru.

GODZINY KURSOWANIA: KWIECIEŃ – SIERPIEŃ 2017


GODZINY KURSOWANIA: WRZESIEŃ 2017Ogólnie wycieczka sama w sobie była bardzo ciekawa i przede wszystkim sprawiła mnóstwo radości Kubie i Agatce ;-)


NASZA OCENA:social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl