'Lato Eden'- wzruszająca opowieść o przyjaźni.


Lubicie się czasem wzruszyć? Romantyczne filmy, wyciskające łzy książki- to jest TO! Przychodzi czasem taki moment w życiu człowieka, że nie pieniądze, drogie gadżety czy inne materialne rzeczy są dla niego ważne lecz prawdziwa miłość i przyjaźń dają poczucie radości i bezpieczeństwa.
Co jednak, gdy najlepsza przyjaciółka znika bez śladu?

Eden i Jess to z pozoru zwykłe 15-latki. Obie mają jednak na koncie więcej traumatycznych przeżyć niż niektórzy dorośli. Nawzajem trzymają się przy zdrowych zmysłach. Przyjaźń je napędza. Wiedzą o sobie wszystko... Przynajmniej tak im się wydaje.

Pewnego poranka Jess idzie do szkoły pewna, że spotka tam swoją przyjaciółkę. Widzi tylko gapiących się na nią ludzi i szepczących za jej plecami. Okazuje się, że Eden zaginęła. Razem z Jess wyruszamy na poszukiwania zaginionej dziewczyny. Opisy wydarzeń z teraźniejszości, przeplatają się ze wspomnieniami bohaterki. Poznajemy ich historię, przygody, a także przebieg zdarzenia, które przytrafiło się Jess. Pod tym względem, było to bardzo ciekawie opracowane. Nie czytamy całą książkę tylko o tym, jak przyjaciółka szuka przyjaciółki, ale też w interesujący sposób odkrywamy ich przeszłość.

Ta książka pokazuje, że czasami też w tej przyjaźni nie zawsze wszystko jest kolorowe, a mimo to niektóre rzeczy da się sobie wybaczać i wciąż trwa się u czyjegoś boku. To także opowieść o stracie i o tym, jak ciężko jest sobie z nią poradzić i jak każdy próbuje trwać w swego rodzaju żałobie na własny sposób.


Tytuł: Lato Eden
Autor: Liz Flanagan
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 2016-05-10
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 312
ISBN: 978-83-7966-032-2


social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl