Idealne miejsce na odpoczynek.


Promienie słońca lekko muskają moją skórę, a wiatr rozwiewa włosy. Podnoszę wzrok, patrząc na puszyste obłoki. Idealne miejsce na odpoczynek? Zacisze własnego ogrodu.

Prawie wszystko.

Pełne słońce od rana do niemal wieczora okrywa mój ogród. Potrzebuję cienia! Chcę się schować na chwilę przed upałem, ale nie mam gdzie. Rano przestawiam krzesełka na taras, aby za kilka godzin znowu szukać schronienia. RATUNKU!!! Gdzie się podział cień?!

Tak właśnie było w zeszłym roku. Zmęczeni upałami i ciągłym poszukiwaniem zacienionego miejsca postanowiliśmy zmienić nasz ogród.


Wypoczynek to bardzo ważny element naszego życia. Żyjemy w ciągłym pędzie - praca zawodowa, dbanie o dom, wychowanie dzieci. Każdemu z nas należy się chwila odpoczynku, a jeszcze lepiej jeśli możemy przy tym obserwować bawiące się maluchy.

Odkąd się wprowadziliśmy do naszego domu celem było stworzenie zarówno ogrodu do wypoczynku, jak i miejsca zabaw dla dzieci. Sukcesywnie powoli tworzymy nasze wymarzone miejsce, ale przy tak dużym terenie zagospodarowanie jeszcze nam chwilę zajmie.
W tym roku spełniliśmy jedno z naszych postanowień i tak powstał plac zabaw dla Kuby i Agaty oraz miejsce do wypoczynku dla rodziców.

W gruncie rzeczy wypoczynek przy dzieciach jest jak najbardziej możliwy. Mało tego, możesz przy okazji napić się kawy czy zjeść coś pysznego. Aby szybko zregenerować siły potrzebujesz jednak miejsca, które nie tylko cieszy Twoje wymagające oko, ale przede wszystkim jest wygodne.

I tak powstało nasze wypoczynkowe miejsce.

Domek dla dzieci własnoręcznie wykonany przez Męża w zeszłym roku. Solidna konstrukcja pomalowana na szaro z białymi elementami zdecydowanie przypadła do gustu Kubie. Godziny pomiarów, wykonanie planu, a następnie zakup i odpowiednie docinanie drewna dała się w kość Piotrkowi, ale radość z wykonania czegoś dla dzieciaków zdecydowanie wynagradza trud włożony w stworzenie takiego miejsca. Zabawa w domku w gotowanie sprawia Kubusiowi mnóstwo przyjemności do tego stopnia, że zdecydowaliśmy się zakupić kuchnię z wyposażeniem. Od teraz codzienne przygotowanie nowych potraw daje również inspiracje Mamie.Piaskownica, która została oszlifowana i odmalowana na biało gościła już u nas w zeszłym roku. Wielgodzinne zabawy w tworzenie nowych babek z piachu czy budowanie autostrad niezwykle pobudzała wyobraźnie dziecka. Niestety jej umiejscowienie nie pozwalało nam na zabawę o każdej porze, bowiem z uwagi na brak cienia zabawa na pełnym słońcu nie była bezpieczna... ani przyjemna dla nikogo.


Zjeżdżalnia z huśtawką została zakupiona w tym roku. Szukaliśmy początkowo samej zjeżdżalni z metalową barierką, ale nie chciałam kupować czegoś co nam się nie podobało. Niestety niektóre ciekawe modele kosztowały miliony monet, a my chcieliśmy zrobić plac zabaw w określonym budżecie.
Trampolina również w zeszłym roku miała już swój debiut. Żałuję, że nie mogłam jej wtedy wypróbować, ale będąc w ciąży nie chciałam się narażać na niebezpieczeństwo. W tym roku jak to się mówi "hulaj dusza, piekła nie ma"- skoki mają się na porządku dziennym i to nie tylko z Kubą.
Oprócz tych wszystkich wspaniałości dla dzieci mój mąż pomyślał również i o nas. Wokół domku, pod naszą czereśnią położył kostkę brukową, dzięki czemu możemy tam wypić pyszną kawę mrożoną, a Kuba przekąsić coś pożywnego. Wmurował także metalowy stojak pod fotel hamakowy, bo nie ma nic przyjemniejszego jak możliwość beztroskiego leniuchowania w wygodnym i bardzo funkcjonalnym hamaku. 

Od zawsze marzyliśmy o posiadaniu hamaka w naszym ogrodzie, ale niestety w tym wypadku przeszkodą jest brak drzew, do których moglibyśmy zamocować standardowy hamak. Na szczęście istnieją fantastyczne fotele hamakowe, które można zawiesić za pomocą specjalnych haków np na tarasie czy belce tak, jak w naszym wypadku. 

Przeszukaliśmy sieć w poszukiwaniu ciekawych rozwiązań oraz pięknych wzorów i natrafiliśmy na ciekawy a zarazem bardzo wygodny model  hamaka z linii KOALA. Duży, bo dwuosobowy fotel idealnie komponuje się z naszym dość dużym terenem wokół domu, a nowoczesny wzór wpasował się w nasze gusta. 
Nasz hamak został ręcznie wypleciony z najwyższej jakości bawełny, co możecie zobaczyć na naszych zdjęciach. Dokładny splot sprawia, że hamak ma dość dużą wytrzymałość- w naszym wypadku dwie, a nawet 3 osoby bez problemu się pomieszczą. Wytrzymałe sznurki zamocowane do drewnianego drążka sprawiają, że fotel nie traci swojego wyglądu, a zaimpregnowane drewno jest odporne na działania atmosferyczne. Bogata gama kolorów z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagających Klientów, a dodatkowe akcesoria takie, jak poduszki sprawią, że wypoczynek w ogrodzie będzie najfajniejszą częścią dnia.
Pamiętajcie, że przy zakupie produktów przeznaczonych do relaksu należy zwrócić uwagę na jakość materiału. Płótno hamakowe powinno być wykonane z dobrej jakości bawełny, drewno odpowiednio zabezpieczone. Oprócz tego należy określić miejsce, w którym najczęściej będziemy korzystać z hamaka. W zależności od tego, co posiadamy-może to być taras, wnętrze domu albo zakątki, których nie powinno zabraknąć w ogrodzie.Jeśli marzysz o standardowym hamaku, a nie dysponujesz naturalnymi podporami możesz skorzystać ze specjalnych stelaży. W sprzedaży spotkamy się przede wszystkim z hamakami podwieszanymi na stelażu metalowym oraz drewnianym. Dzięki nim bez żadnego problemu można wylegiwać się tam, gdzie nam się zamarzy.


Na stronie internetowej znajdziecie całą masę przepięknych hamaków, które oczarują każdego pięknym i niebanalnych wyglądem. Oprócz tego mega promocje w sam raz na wakacje!!!


A tymczasem- RELAX, TAKE IT EASY! To najlepsze, co możesz teraz zrobić!

Farby na domek, piaskownicę i huśtawkę: Śnieżka
Huśtawka: Castorama
Piaskownica: Allegro
Hamak: W hamaku

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl