Mąż jest tak samo ważny jak dziecko.


Mówi się, że po urodzeniu dziecka partner jest odsuwany na dalszy plan.
Noworodek pojawiający się w Waszym domu zmienia wiele, ale tak na prawdę dzięki niemu Wasza miłość powinna być jeszcze bardziej scementowana. W końcu to z Waszej miłości narodziło się dziecko, które jest częścią Waszej rodziny.

No właśnie, jak to jest w rzeczywistości. Czy kobieta nagle z żony staje się tylko matką, a mężczyzna odsuwany jest na dalszy plan?!

Nasze życie niewątpliwie z dniem pojawienia się Jakuba zmieniło się i to bardzo. Na ten moment czekaliśmy dość długo. Jakby nie patrzeć, dziecko w naszym związku pojawiło się po 8 latach bycia parą, 3 latach bycia małżeństwem. Mieliśmy mnóstwo czasu dla siebie. Byliśmy jak papużki-nierozłączki.
Każdą wolną chwilę spędzaliśmy razem. Razem graliśmy w xBoxa, razem oglądaliśmy TV czy sprzątaliśmy. Nawet budowa naszego wymarzonego domu odbywała się razem. Jedno drugiemu pomagało po to, żeby dać sobie wsparcie, odciążyć się od ciężkiej pracy czy po prostu móc ze sobą pogadać.

Kiedy Kubuś zamieszkał w naszym domu zmieniło się to, że po prostu kochaliśmy kogoś jeszcze oprócz siebie nawzajem. Wspólne kąpanie maluszka, usypianie czy patrzenie jak śpi. Wszystko robiliśmy razem i tak jest do tej pory.
Wspólne wycieczki, zabawy czy praca wokół domu. Zawsze jesteśmy razem, we Trójkę, a niebawem we Czwórkę.
Kiedy wieczorem Kuba kładzie się spać nie zapominamy o sobie. Nawet, kiedy zmęczenie daje o sobie znać znajdujemy chwilę na wspólną rozmowę czy zwykłe przytulanie. Przez tyle lat każdego dnia witamy się i żegnamy pocałunkiem i przytuleniem. To niby nic, a tak wiele znaczy. Daje nam to poczucie bezpieczeństwa, a także świadomość, że nasza miłość mimo upływu czasu nadal jest tak samo mocna... a może i bardziej.

Nie zapominamy o tym, że jesteśmy przede wszystkim małżeństwem. To dzięki temu, że dbamy o siebie i pielęgnujemy naszą miłość jesteśmy także rodzicami. Nie ma miłości bez wzajemnego adorowania czy czułych gestów. Nie ma dla nas dnia bez przeczesania moich głosów jego palcami. Nie ma wieczoru bez pocałunku i przytulenia. Nie ma spacerowania bez objęcia się czy trzymania za ręce.

Drogie Mamy! Wiem, że kochacie swoje dzieci ponad wszystko- ja także kocham Kubę i Agatę- choć nawet nie wiem jak wygląda. Kocham także swojego Męża nad życie i staram się również jemu to okazywać. Dbam o nich, mówię, że kocham, przytulam. W zamian otrzymuję to samo.

Choć rzadko wychodzimy poza dom bez Kuby, to staramy się w domu robić romantyczne wieczory. Lubimy wtedy zjeść pyszną kolację, obejrzeć w objęciach film i móc cieszyć się swoim dotykiem czy pocałunkiem. Pamiętajmy, że dzieci nie są przeszkodą, aby nadal być dobrym małżeństwem. Być może, a nawet na pewno mamy mniej czasu dla siebie niż to miało miejsce kiedyś, ale życie się zmienia. W małżeństwie pojawiają się dzieci i trzeba sprostać codzienności. Bywa ciężko, to normalne, że czasem przychodzi chwila zwątpienia czy nerwy, ale grunt to się nie poddawać i cieszyć szczęściem.social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl