Miej czas dla siebie.


Czy można być jednocześnie mamą oraz panią domu i mieć czas dla siebie???
Oczywiście, że TAK.
Wychodzę z założenia, że bycie nieszczęśliwą i sfrustrowaną Matką Polką na pokaz w niczym nam- kobietom nie pomaga.
Nie musimy nikomu udowadniać, że jesteśmy perfekcyjnie- choć ostatnio widzę nową "modę", która nie podoba mi się, na robienie z siebie takich nieidealnych.

Wyznaję zasadę, że szczęśliwa mama i żona, to szczęśliwy dom i rodzina. Kiedy nie mam siły sprzątać, to po prostu nie robię tego na siłę. Tak samo z gotowaniem. Nie piekę ciast na pokaz, bo nie przepadamy za nimi. Robię je tylko na specjalne okazje lub jak poprosi mnie o nie Syn czy Mąż.
Każdego dnia nie gotuję także obiadu, bo zupa ugotowana poprzedniego dnia nie jest przez nas zjadana. Nie wypruwam z siebie flaków stojąc całe dnie w kuchni żeby tylko wrzucić do neta zdjęcie mojego dwudaniowego obiadu.

Co zatem robię kiedy mam chwilę dla siebie? Lubię napuścić sobie wody do wanny, włączyć muzykę i napić się soku porzeczkowego (koniecznie w kieliszku od wina- tak, tak w ramach oszukania samej siebie, że to wino). Uwielbiam ogromną ilość piany i możliwość zebrania myśli w samotności.
Czasami każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia, odpoczynku czy po prostu odseparowania od innych.

Trzeba być w pewnych sytuacjach samolubnym człowiekiem, bo przebywając ciągle i wciąż z kimś można po prostu oszaleć. Choć bardzo kocham swoich chłopaków, to każdej z nas należy się choć krótki odpoczynek.
Tata chętnie przejmie nasze obowiązki, abyśmy mogły odsapnąć. Wystarczy po prostu czasem poprosić ich o to. Ja nie wstydzę się tego, że Mąż pomaga mi w obowiązkach domowych czy opiece nad dzieckiem. To żadna hańba ani dla mnie ani dla niego. Jesteśmy rodziną, małżeństwem, ludźmi, którzy mieszkają w jednym domu i pewne rzeczy są dla nas naturalne. Pomagamy sobie nawzajem. Pozwalamy sobie na chwile samotności czy spełniania swoich pasji. Dom i rodzina nie są przeszkodą w tym, aby znaleźć czas dla siebie. Trzeba tylko tego chcieć.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl