Tata nie jest gorszy.

Psierociniec

Mówi się, że najważniejszą osobą w życiu dziecka jest jego matka. Choć to ona nosiła maleństwo pod swoim sercem, rodziła w bólach i męczarniach, to ojciec ogrywa również kluczową rolę w wychowaniu młodego człowieka.
Nie wiem czym to jest spowodowane, że matki stawiane są na piedestale, a o ojcach zawsze się zapomina. Czytamy w artykułach, że matka to czy tamto, a gdzie tata???

Rola ojca w rodzinie.

W okresie ciąży nie jest ważne tylko i wyłączenie spełnianie zachcianek przyszłej mamy, ale także nawiązanie więzi z nienarodzonym maluchem. Warto pozwolić tacie uczestniczyć w badaniach USG czy przy wyborze wyprawki. Warto również po urodzeniu malucha nie zostawiać taty gdzieś tam w tyle, lecz dać mu możliwość zaopiekowania się maleństwem. W naszym domu od samego początku Piotrek brał aktywny udział w życiu zarówno Jakuba, jak i teraz Agatki.

Czasami matki same sobie robią krzywdę odsuwając partnera na dalszy plan. Potrzeby dziecka są najważniejszą rzeczą dla rodzica, ale tata to też rodzic i o tym należy pamiętać!
Oprócz tego, że może zająć się maluszkiem, to również takim sposobem odciąży nas- matki od całodobowej opieki nad dziećmi.

W naszym domu chcemy jednakowo uczestniczyć w życiu naszych dzieci. To ja cały dzień, kiedy to Mąż jest w pracy zajmuję się dziećmi. Gotuję, spaceruję z nimi odwożę i przywożę z przedszkola. Po powrocie Męża dzieciaki rzucają mu się na szyję i nie mogą nacieszyć się obecnością taty.
Takiej radości nie wolno zabierać dzieciom więc spędzają czas razem lub każde z nich osobno z Tatą.

Co prawda chłopaki nie chodzą do knajpy na browara ani nie oglądają piłki nożnej, a z Agatką nie malują paznokci czy maseczek, to świetnie spędzają te chwile. Robią to, czym zazwyczaj zajmują się wieczorami mamy (bo one zrobią to przecież najlepiej!)

Wspólnie układanie klocków, zabawa w sklepik czy ulubiona pozycja każdego dnia- czytanie książek.

pościel dla dzieci

wspólne czytanie

tata nie jest gorszy

Czytanie książek- zbawienny wpływ na rozwój dzieci.

Dla naszych dzieci każda pora na czytanie jest dobra i dlatego często zdarza się, że każde z nich ze swojego zbioru przynosi ulubioną pozycję i prosi aby mu poczytać. Najbardziej lubimy czas, kiedy siadamy w pokoju Kuby na łóżku, a oni przytuleni do rodzica, z uwagą słuchają opowieści.
Oprócz czytania wybieramy zawsze dla dzieci książki, które uczą spostrzegawczości, a także poszerzają zasób słów, no i mają pozytywne przesłanie.

Takie książki zdecydowanie znajdziecie z wydawnictwa Wilga oraz Prószyński. Wspaniałe wydania książek, z pięknymi ilustracjami oraz co najważniejsze z mądrym morałem.

wydawnictwo Wilga

książki dla dzieci

książki dziecięce

książki Wilga

książki dla przedszkolaka

Takie zabawy i uczenie w jednym dadzą w przyszłości bardzo pozytywny efekt. Bawiąc się z dzieckiem starajmy się nauczyć go jak najwięcej- przecież to zaowocuje w przyszłości. Pamiętajmy jednak, że nie należy przesadzać w żadną stronę. Nie zmuszajmy malucha do niczego, to ma być przyjemnie spędzony czas.

Jak widzicie Tata jest bardzo ważny w życiu Waszych pociech. Dajcie sobie pomóc i pozwólcie ojcom zająć się dzieciakami. Dla naszych facetów, to również cudowna przygoda.

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo PRÓSZYŃSKI

Pościel- Amy 

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl