A Ty wiesz co chcesz robić w życiu?Każdy z nas w swoim życiu marzy o wielu rzeczach.

Marzymy o nowych autach,mieszkaniach, wakacjach, ale ilu z nas marzy o tym, żeby się uczyć czy podnosić swoje kwalifikacje?

Nigdy nie myślałam, że o tym powiem, ale zarówno ja, jak i mój Mąż marzymy o tym aby podnosić swoje kwalifikacje. Oprócz domu i rodziny mamy przecież prawo piąć się na wyżyny i zdobywać lepsze stanowiska oraz zarabiać jeszcze lepsze pieniądze.

Ktoś może powie, że jest to bardzo egoistyczne podejście. Być może przyznam nawet tej osobie rację, ale długo nad tym dyskutowaliśmy i doszliśmy do wniosku, że wiedzy i umiejętności nikt nam nie zabierze, a wręcz przeciwnie- dzięki nim możemy osiągnąć coś więcej.

Pisałam Wam jakiś czas temu, że mój Mąż chciałby otworzyć własną firmę. Oprócz wkładu pieniężnego miło by było gdyby mieć odpowiednie kwalifikacje. Chciałabym mieć tą świadomość, że na swój sukces zapracowałam wiedzą i umiejętnościami, a nie znajomościami lub co najgorsze nieczystymi zagrywkami.
Nie ma co jednak ukrywać, że obecnie świat rządzi się swoimi prawami i po prostu takie rzeczy mają miejsce. Nikogo to już nie dziwi, nikt tego nie próbuje zrozumieć, a wręcz przeciwnie tłumaczy to jeszcze sytuacją jaka ma miejsce nie tylko w naszym kraju, ale także na świecie.

Wiem również, że zapracowanie na lepsze kwalifikacje nie jest tylko kwestią chęci. Oprócz zasobu pieniędzy, które są niezbędne do opłaty czesnego, trzeba mieć świetną organizację. Kiedy pracujesz zawodowo, masz na głowie dom i dziecko, które potrzebuje mamusi i tatusia bywa ciężko, ale wierzę, że samozaparcie pomoże nam zrealizować prędzej czy później nasze marzenia.

Przeglądam w wolnych chwilach mnóstwo stron internetowych oferujących różnego typu studia, certyfikaty czy szkolenia (np. tutaj: http://www.e-opex.pl/szkolenia/certyfikaty) i sama nie umiem się zdecydować na nic konkretnego, ale myślę, że jest to po prostu kwestia czasu. Jeśli tak, jak my nadal zastanawiacie się czy warto się uczyć i zdobywać kolejne kamienie milowe na ścieżce kariery zawodowej, to mówię Wam, jest WARTO!!! Zawsze!!!


Rób to, co lubisz i bądź w tym najlepszy!- niech to będzie Twoje motto.

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl