6 rad szczęśliwej rodziny.


Kochająca rodzina to skarb, ale jak często zdajemy sobie sprawę z tego, że właśnie tak jest? Jak często mamy czas na zabawę z dziećmi czy rozmowy z partnerem? Ile trzeba z siebie dać, aby czuć się spełnioną osobą posiadającą wspaniałą rodzinę?
Mam dla Was 6 ważnych rad, by zbudować szczęśliwą rodzinę. Przeczytajcie i weźcie sobie je do serca.

1. Ustalcie zasady w swoim domu.

Dom bez zasad nigdy nie będzie funkcjonował dobrze. Pamiętajmy, aby wszystkie reguły ustalić z całą rodziną. Sami, jako rodzice również powinniśmy ich przestrzegać, aby dać odpowiedni przykład dzieciom. Nikt nie mówi o wojskowym rygorze, ale warto ustalić proste rzeczy jak godzinę snu dzieci bądź wspólne posiłki. Należy zachować również wagę między linią RODZIC-DZIECKO.

Dla nas bardzo ważnym elementem jest uczenie naszego dziecka porządku. Sami jesteśmy raczej osobami lubiącymi porządek i nasz Syn jest do nas bardzo podobny, jednak zdarza mu się zapomnieć o odniesieniu do kuchni miseczki po owocach. Sami sprzątając po posiłkach tłumaczymy Kubie, że trzeba odnosić talerzyki i kubeczki i w formie zabawy praktykujemy to.

2. Czas spędzany razem.

Jeśli chcecie aby Wasza rodzina była szczęśliwa poświęcajcie sobie wzajemnie czas. Wiem, że nie ma go zbyt dużo, tym bardziej kiedy prcuje się zawodowo, ale wspólna zabawa przez snem bądź czytanie książek umacnia dzieci i ich rodziców. W wolne od pracy dni wychodźcie na spacery lub róbcie wspólne wycieczki, np ta, jak my ostatnio do Warszawy. Cały dzień we Trójkę bawiliśmy się, spacerowaliśmy i cieszyliśmy się sobą. Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale mega szczęśliwi.

Zastanawiamy się teraz nad wyjazdem weekendowym. Jeszcze nie bardzo wiemy gdzie, bo jak wiecie ofert jest mnóstwo. Marzy nam się wyjazd w góry i zabawa w śniegu, ale w okresie ferii zimowych może być straszny tłok. Wiele dzieci wyjeżdża na narty nie tylko z rodzicami, ale także na wyjazdy organizowane przez biura podróży. Jeśli jeszcze nie macie opcji gdzie wyskoczycie na ferie, koniecznie odwiedźcie stronę biura Jaworzyna Tour- http://www.jaworzyna.com.pl/

3. Czułość...

Nawet jeśli nie jesteście zbyt wylewni w wyrażaniu uczuć, to zadbajcie o to, aby Wasza rodzina czuła się kochana. Każda osoba chce usłyszeć, że się ją kocha. Mówcie swoim dzieciom i partnerom o uczuciach. Podczas oglądania TV lub zabawy przytulajcie się, głaskajcie i całujcie.

Na szczęście zarówno ja, jak i Kuba jesteśmy strasznymi pieszczochami, które niestety nie dają spokoju naszemu Panu i Władcy ;-) Ojciec jest notorycznie ściskany i tulony, ale na szczęście choć kiedyś nie był człowiekiem raczej wylewnym, to pojawienie się naszego Skarba zmieniło zupełnie jego nastawienie do kwestii czułości i okazywania wszelkiego rodzaju uczuć.

4. Wsparcie.

Masz gorszy dzień? Może dostałeś mandat albo coś w pracy poszło nie tak? Nie wyładuj swojej frustracji na rodzinie. Wspierajcie się nawzajem w ciężkich chwilach i cieszcie się z radosnych sytuacji. Wsparcie i otucha od partnera, dziecka, rodzica jest bardzo ważna. To dzięki niej dostajemy "kopa motywacyjnego" do działania.

W naszym życiu mięliśmy wiele ciężkich chwil, nie wstydzę się tego powiedzieć. Nie wszyscy mają życie usłane różami, ale to dzięki naszego wzajemnemu wsparciu udało nam się pokonać wszystkie trudności, które stanęły nam na drodze. Pamiętajcie, że żadna kasa nie wynagrodzi nam dobrego słowa usłyszanego od ukochanej osoby.

5. Bądź optymistą.

Bycie pozytywnie nastawionym do życia sprawia, że na więcej spraw patrzysz z optymizmem. dzięki temu Twoje życie staje się łatwiejsze, bo nie widzisz w każdej sytuacji czarnego scenariusza. Nawet jeśli coś pójdzie nie tak, to nie martw się- zawsze po burzy wychodzi słońce!

Uśmiech, wysunięta do przodu pierś i pewny krok, to podstawa każdego dnia. Idziesz do nowej pracy? Może masz spotkanie biznesowe? Nie myśl negatywnie. Dzięki pozytywnego myśleniu jestem w tym miejscu. Być może nie osiągnęłam tytułu doktora, czy nie jestem właścicielem mega znanej firmy, ale cieszę się, że na chwile obecną mam swój dom, zdrową rodzinę, pracę i troszkę czasu na swoje przyjemności. To dzięki optymizmowi udało mi się pokonać trudności i rozwiązać problemy.


6. Doceniajcie rodziców.

Aby Wasze dzieci Was szanowały i kochały muszą otrzymać odpowiedni przykład ... od Was! Dbajcie o swoich rodziców, dzwońcie do nich lub jeśli mieszkacie blisko, wpadajcie w odwiedziny. Nie ma nic gorszego niż zapominanie o rodzicach lub ograniczanie kontaktów z wnukami. Dzięki rodzicom jesteście na świecie, żyjecie i macie swoje wspaniałe rodziny.

Bardzo się cieszę, że mam swoich rodziców tak blisko siebie, bo choć czasem się kłócimy czy nie zgadzamy w wielu kwestiach to kocham ich bardzo i jestem szczęśliwa, że mogą widzieć jak dorasta moje dziecko a ich wnuczek.

A teraz do dzieła!

Na zdjęciu od lewej: mama, Kuba, tata- obrazek narysowany bez niczyjej pomocy przez
Kubę- 2 lata i 2 miesiące.


Artysta ze swoim obrazkiem ;-)

social media

Copyright © Zaraz-wracam.pl